Veteráni sahali po postupu do předkola!

12. březen 2010, 00:04

Kutná Hora - Pěti zápasy ve čtvrtek večer skončila základní část Club Deportivo futsalové ligy. Vítězství v úvodní fázi sezony si již dříve zajistili hráči Restaurace Na Valech, ovšem v dalších čtyřech zápasech se hrálo hlavně o postup do play-off. Důležitý bod získali hráči Dřevo Tvrdík v souboji s Restaurací Na Valech. Právě tento bod je posunul do předkola play-off, v opačném případě by totiž postoupil Veteráni! Ti si pohráli se suchdolskou Sočou a důstojně se tak rozloučili se soutěží. Do předkola spadla i VS35,-, která neudržela nadějné vedení v zápase s Green barem o dvě branky. Do předkola musí i Kantor&spol., kteří promarnili řadu příležitostí a Chvojkovicím remíza stačila. Freaks si zase mohl dovolit prohrát o jeden gól, aby před Palmou uhájil vedoucí pozici v tabulce.

Restaurace Na Valech - Dřevo Tvrdík 2:2 (0:1)

Jistota "Prezidentské trofeje" pro vítěze základní části hráče Restaurace Na Valech zřejmě trochu přibrzdila, naopak mužstvo Dřevo Tvrdík rázně vykročilo za kýženými body. Nejprve Červinka potrestal Malinovo otálení s rozehrávkou a po přestávce Radil zakončil svůj útok ranou pod padajícím Malinou. Před tím ještě A. Volenec pálil do tyče a obrovskou příležitost měl Z. Volenec, který byl po přihrávce Radila sám před bránou Restaurace Na Valech. Jenže Vokoun se stačil vrátit a navíc Z. Volenec z pokutového kopu nařízeného za ruku pálil vedle! Nakonec se vítězi základní části podařilo vyrovnat - po brance Novotného se po rohu trefil k tyči i J. Růžička - 2:2.
Branky a asistence: 20. Novotný (Vlach), 22. J. Růžička (Ďoubal) - 3. Červinka, 16. Radil. Rozhodčí: Mucha - Karlovský. Bez karet. Restaurace Na Valech: Malina - J. Růžička, Vlach, Vokoun, Novotný, Sýs, Ďoubal. Dřevo Tvrdík: Petr Flégr - A. Volenec, Z. Volenec, Radil, Jiří Veselý, M. Veselý, Červinka, Březina.

Green bar - VS35,- 4:3 (2:3)

Po nastřelených břevnech na obou stranách se ujala Trnkova střela ze střední vzdálenosti a vedení VS35,- pojistil Holub - 0:2. Jenže bránění standardek týmu VS35,- nešlo - po autu Petr Váňa snížil na 1:2 a Hudec později po další standardce i na 2:3. Skóre Green bar otočil ve druhé půli: Nejprve se M. Král protáhl po pravé straně a zakončil gólem - 3:3 a vítěznou branku, která současně znamená titul nejlepšího střelce základní části, vsítil Petr Váňa ve 25. minutě po rohovém kopu. Lebedu může mrzet nastřelená tyč, ale hlavně zahozená penalta, kterou poslal vedle brány Green baru.
Branky a asistence: 9. Petr Váňa, 12. Hudec (M. Král), 16. M. Král (Jan Veselý), 25. Petr Váňa - 4. Trnka (Černý), 7. Holub (Thieme), 11. Thieme (J. Kratochvíl). Rozhodčí: Mucha - Karlovský. Bez karet. Green bar: T. Výborný - M. Votava, Šafránek, Jan Veselý, Hudec, Petr Váňa, M. Král. VS35,-: Manus - Lebeda, Thieme, Zeman, Holub, J. Kratochvíl, Trnka, Černý.

Veteráni - Soča Suchdol 6:2 (4:1)

Suchdolská Soča nesehrála dobrý zápas, zejména její obrana. Veteráni se zdánlivě lehce ujali vedení 3:0, které dotáhli do vítězného konce. A to ještě několik dalších dobrých příležitostí neproměnili! Tři body však pro Veterány měly hořkou příchuť, neboť remíza v první zápase Restaurace Na Valech - Dřevo Tvrdík je vyřadila ze hry. "To bych nikdy nevěřil, že nám sezonu pokazí Restaurace Na Valech," zlobil se na oko Antonín Kapek.
Branky a asistence: 3. Andrašík (P. Kopecký), 5. P. Kopecký (Hetfleisch), 10. Andrašík, 13. P. Kopecký (Andrašík), 21. Andrašík, 23. Hetfleisch - 13. Pavlík (Langr), 20. Pavlík (Hebr). Rozhodčí: Mucha - Karlovský. ŽK: K. Snížek (V). Veteráni: Ledvina - Kapek, P. Pařízek, Hetfleisch, Andrašík, P. Kopecký, K. Snížek. Soča Suchdol: M. Novotný - B. Bříza, D. Kuchař, Langr, Dušínský, Pavlík, Bohuňovský, Hebr.

Night club Palma - Freaks 2:1 (0:1)

V souboji o vítězství ve skupině B potřebovala Palma vyhrát o dvě branky. První poločas ale lépe rozehráli Freaks, kteří se ujali vedení brankou Křeliny. Po přestávce nabídl vyrovnávací branku L. Zelený svému parťákovi Pospíšilovi a ve 24. min. Churavý svou samostatnou akci vyšperkoval tvrdou gólovou ranou - 2:1. Ve druhém poločase předváděl výtečné zákroky brankář Miloš Hubáček, který tak před play-off prokázal výbornou formu. V závěru mohl kýžený třetí gól přidat Kudláček, ale Freaks nakonec výsledek 2:1 ubránili.
Branky a asistence: 18. Pospíšil (Zelený), 24. Churavý - 12. Křelina (J. Zelený). Rozhodčí: Mucha - Karlovský. Bez karet. Night club Palma: Mil. Hubáček - L. Zelený, Kudláček, Malý, Churavý, Mar. Hubáček, Pospíšil. Freaks: M. Snížek - M. Šváb, Křelina, J. Zelený, Skokan, Kozel, Dav. Hollas.

Kantor&spol. - STS Chvojkovice Brod 2:2 (0:1)

Aby se vyhnuli předkolu play-off, museli Kantor&spol. vyhrát. Jenže to by nesměli zahazovat šance jednu za druhou! V jejich bráně dělal co mohl Martin Moc, který se vytáhl v prvním poločase při dělovce Kubáta, následné příležitosti France i dorážce Čunderlíka. Ve druhé půli vychytal i Dostála, přesto v 11. min. B. Franc po rohovém kopu zaznamenal vedoucí branku Chvojkovic. V 15. min. po pasu M. Moc Blažek hlavičkou přes sebe vyrovnal, ovšem B. Franc tentokrát obul "střelky" a ve 25. min. zakončil své sólo opět vedoucí brankou. Na tu ani ne za minutu odpověděl opět Blažek, jenže to už do konce zápasu a na rozhodující branku zbývalo velice málo času.
Branky a asistence: 15. Blažek (M. Moc), 25. Blažek - 11. B. Franc, 25. B. Franc. Rozhodčí: Mucha - Karlovský. Bez karet. Kantor&spol.: M. Moc - M. Růžička, Blažek, J. Vančura, Poul, J. Moc. STS Chvojkovice Brod: Peroutka - Dostál, Kocourek, Böhm, D. Jirásek, B. Franc, Z. Hurt, Čunderlík, Kubát.

Další program

Předkolo play-off, čgvrtek 18. března: VS35,- - Dřevo Tvrdík (od 19.30 hodin), Soča Suchdol - Kantor&spol. (od 20 hodin). Obě utkání se hrají ve sportovní hale Bios v Puškinské ulici.