Zručské Benago dostalo tvrdou lekci od teplické Balticflory v poháru ČMFS

4. říjen 2010, 22:56
(aktualizováno: 5. říjen 2010, 09:22)

Zruč nad Sázavou - Ve čtvrtfinále poháru ČMFS futsalisté Benaga Zruč nad Sázavou přivítali Balticfloru Teplice. Střetnutí se jim hrubě nepovedlo, už v prvním poločase pustili hosty do čtyřgólové vedení, které ani zlepšeným výkonem po přestávce vymazat nedokázali. S pohárovou soutěží se tak v pondělí rozloučili:

Zruč n. S. - Teplice 3:6 (0:4)

Domácí prakticky celý první poločas prospali. S rychlou a přesnou kombinací soupeře při přechodu do útoku, kterou podpořili častými ztrátami míče na soupeřově polovině, si nevěděli rady a po devíti minutách prohrávali 3:0! Navíc gólmana Račuka prakticky neohrozili a to ještě od 13. minuty dohrávali s vyčerpaným limitem faulů. Wellington také potrestal šestý faul Angellota na Joao z pokutového kopu - 0:4.

Po přestávce se Zručští nadechli, soupeře zatlačili, vytvořili si šance a stačilo dát branky, aby se dostali zpět do zápasu. Jenže proti Brožkovi, kterého z trestného kopu po zemi našel Filinger, se gólman Račuk stihl přemístit, Fichtner z prostředka pálil nad a nepřesně mířil i Angellot. Vítr z plachet Benagu vzal pátý gól Teplic, o který se postaral Tolstov po rohovém kopu. od 27. min. Teplice sice hrály s pěti fauly, ovšem po kolmé akci Paulinho zvýšil už na 6:0 a bylo prakticky rozhodnuto. Ve 32. min. se Krajč skvěle natáhl při brejku Joao, Zručští dostali tři příležitosti z pokutových kopů - Filinger poprvé úspěl, podruhé ho vychytal gólman, Angellot z penalty přidal druhý gól a o pár vteřin později zmírnil porážku Benaga Angellot pěknou brankou - 3:6. Stopku v poháru pro Benago už ale odvrátit nemohl.

Za šest gólu zručský trenér Beni Simitči svému kolegovi na teplické lavičce Rui Guimaraesovi překvapivě poděkoval. "Potřebovali jsme se vrátit na zem, kluci si asi mysleli, že každý soupeř přijede a otevře nám bránu," vysvětlil Beni Simitči a dodal: "Ještě před tím, než se dostaneme před bránu soupeře, musíme hájit tu svou." Kouč své svěřence už při cestě z ligového zápasu s Jistebníkem upozorňoval, že Teplice jsou jiným soupeřem. "Umí s balónem, vepředu jsou vynikající, ale vzadu mají okénka. Ta okénka se ukázala na začátku druhého poločasu, kdy jsme měli čtyři šance," podotkl a navázal: "Pokud nedáte dlouho branku, je to špatně."

Benago tak dostalo lekci. "Dobře nám tak, s tím, co hráči předvedli v prvním poločase, se nedá hrát o špičku ligy. Ještě, že šlo jen o pohár, který není tak významný jako třeba play-off. I když jsme ho měli dobře rozehraný," řekl Beni Simitči, který soupeři pogratuloval. "Hrál tak, jak se má do poslední chvíle," zdůraznil. "Nám v prvním poločase na soupeře vždy ten krok chyběl," doplnil. A nemohl páteční souboj v Jistebníku hráčům Zruče odebrat přece jen více sil? "Trénujeme třikrát týdně, sil by mělo být dost. Spíše šlo o psychiku," přemýšlel nahlas kouč, který prohru svého celku označil za zaslouženou. "Na jednu stranu je to možná dobře, vrátila nás na zem a už v sobotu kluci budou myslet trochu jinak. Bez bojovnosti nejde nic uhrát," uzavřel Beni Simitči.

Branky a asistence: 33. pok. kop Filinger, 40. pok. kop Angellot, 40. Angellot - 2. Guilhermao (Dziaran), 4. Tolstov (Dziaran), 9. Guilhermao (Leite), 19. pok. kop Wellington, 27. Tolstov (Wellington), 28. Paulinho (Joao). Rozhodčí: Kudrna - Smreček. ŽK: Angellot (B). Zruč n. S.: Klíma, Krajč - A. Simitči, Filinger, Angellot, Brožek - Gonzales, Rick, Angellot, Štorc - Fichtner. Trenér Beni Simitči. Teplice: Račuk - Dziaran, Tolstov, Guilhermao, Paulinho - Wellington, Joao - Pereira (Kalina - Freije). Trenér Rui Guimaraes.