Zručské Benago vstoupilo do čtvrtfinále play-off vítězstvím nad Helasem Brno

5. duben 2013, 21:52
(aktualizováno: 5. duben 2013, 22:00)

Zruč nad Sázavou - Nejvyšší futsalová soutěž v pátek pokročila do vyřazovací fáze: Druhý tým základní části Benago Zruč nad Sázavou přivítalo sedmý celek tabulky Helas Brno.

Zruč n. S. - Helas Brno 7:3 (3:1)

Hosté zahrozili hned po rozehrání, jenže Havlík gólmana Mareše nepřekonal. A další minuty patřily domácím, kteří nedali soupeři ani centimetr, znemožňovali mu kombinaci a sami těžili z rychlých protiútoků. Ve 2. min. Lištván před prázdnou bránou nabídl úvodní gól zápasu Holečkovi, o tři minuty později zvýšil Altoumi na 2:0. Hru Helasu režíroval Cupák, který svým spoluhráčům připravil i několik příležitostí, ovšem ke gólu Klimešovi pomohla nepozornost Benaga při bránění rohu - 2:1. Napětí v hale se na chvíli zvýšilo, zručskou lavičku uklidnil Drahovský, který těžil z přesné přihrávky Amraniho.

Druhou půli začala parádně sehraná standardní situace Benaga, kterou zakončil Lištván - 4:1. A když ve 24. min. Amrani zvýšil už na 5:1, vypadalo to pro domácí velmi nadějně. Několik dalších minut ale poznamenala nervozita. Vlach navíc nastřelil tyč zručské brány, Sýkora pálil do břevna, ovšem ve 36. min. Cupák při hře bez brankáře korigoval na 5:2. Zručští ale zápas nepustili a nakonec zvítězili 7:3.

Trenéra Benaga Zruč n. S. mrzely především obdržené žluté karty. "Vedli jsme dokonce už 5:1 a zbytečně dostali žluté karty," řekl Beni Simitči a pokračoval: "V sérii vedeme 1:0 a potřebujeme ještě dvě výhry, abychom postoupili do semifinále. Ve středu budeme hrát v Brně a v pátek v přímém přenosu České televize od 18 hodin opět ve Zruči. Uděláme všechno proto, abychom vyhráli i v Brně." Podle Beni Simitčiho byli Zručští v utkání lepším týmem. "Zápas poznamenala zbytečná nervozita," uzavřel.

Branky a asistence: 2. Holeček (Lištván), 5. Altoumi (Amrani), 18. Drahovský (Brahimi), 21. Lištván (Rodek), 24. Amrani (Altoumi), 37. Rodek (Drahovský), 38. Lištván (Váňa) - 17. Klimeš (Lerch), 36. Cupák (Lerch), 37. Ovčačík (Lacko). Rozhodčí: Nagy - Čurda. ŽK: Brahimi, Rodek, Holeček, Amrani - Ovčačík, Sýkora, Klimeš. Zruč n. S.: Mareš (Kudrna) - A. Simitči, Amrani, Altoumi, Drahovský, Váňa, Rodek, Brahimi, Lištván, Holeček, Veselý. Trenér Beni Simitči. Helas Brno: Tuháček (Večeřa) - Cupák, Havlík, Lech, Ovčačík, Vlach, Švihálek, Klimeš, Lacko, Sýkora. Trenér Jan Loup.