Zručské tribuny si podmanil David Filinger, Teplice rozmetal pěti góly

22. říjen 2011, 14:17
(aktualizováno: 22. říjen 2011, 14:50)

Zruč nad Sázavou - Futsalisté Benaga Zruč nad Sázavou sehráli v sobotu krátce po poledni střetnutí čtvrtého kola základní části první ligy. Soupeřem jim byl ambiciozní tým Balticflory Teplice.

Zruč n. S. - Teplice 8:6 (3:2)

V opatrném začátku měl největší příležitost domácí Rexha, který ale než stačil před prázdnou bránou zakončit, o míč přišel. Blízko gólu byl i Rodek, jemuž ovšem nevyšla klička gólmanovi. Diváky ale dostala pořádně do varu přestřelka, která se strhla v 8. min: Nejprve Guilherme zůstal úplně volný na šestce Benaga, téměř po rozehrání si ten samý hráč postrčil míč na střed a pak trefil přesně k tyči - 0:2.

Nástup hostů ale domácí dokázali zachytit, když hned v 9. min. po Filingerově přihrávce Novotný uklidil míč k tyči - 1:2. Zápas se na pár minut uklidnil, ovšem spokojenější odcházeli do kabin Zručští: Nejprve po Lištvánově autu hlavičkoval do sítě Brahimi a za chvíli Filinger našel při trestném kopu skulinu u teplické tyče - 3:2.

Rozhodující úder si Benago schovalo na začátek druhého poločasu. Ve 26. min. Filinger zvýšil už na 6:3, zranil se hostující gólman Kalina a Teplice od té chvíle hrály power play. Jenže vynikající Mareš ve zručské brány přiváděl snipery soupeře k šílenství, navíc proměnil v další minuty ve svou exhibici David Filinger. Toho obránci soupeře naháněli, chytali a faulovali, přesto jeho pěti brankách zabránit nedokázali. A to ještě rozhodčí přimhouřili oko nad nevybíravým faulem Joao, který už hrál se žlutou kartou.

V posledních minutách hosté začali náskok nebezpečně stahovat, když jednu branku za druhou sázel Tolstov, jenže i když Filinger neproměnil delší pokutový kop, mohli se Zručští radovat z vítězství 8:6.

Zručský trenér Beni Simitči přiznal předzápasové obavy. "Dani Alai se musel vrátit domů kvůli úmrtí v rodině, při rozcvičce se zranil Ago Simitči a nastoupil s podezřením na natržený lýtkový sval. Prakticky poprvé s námi hrál po zranění Pavel Novotný. Šel přes bolest, za což všem děkuji. Z celého srdce všem děkuji za statečný výkon," uvedl kouč. Ten i přes šest obdržených branek chválí obranu. "Dokázali jsme otočit nepříznivý vývoj zápasu z 0:2, což se nám vloni proti Teplicím nepovedlo ani jednou," připomněl a pokračoval: "I když hosté měli při power play nějaké šance, my je neproměnili také. Kdybychom trefovali vše, skončil by zápas úplně jiným rozdílem."

Branky a asistence: 10. Novotný (Filinger), 18. Brahimi (Lištván), 19. Filinger (trestný kop), 22. Filinger (Mareš), 24. Rodek (Rexha), 26. Filinger, 33. Filinger, 36. Filinger - 9. Guilherme (Sokovnin), 9. Guilherme (Ricardo), 23. Ricardo (Tolstov), 37. Tolstov (Ricardo), 38. Tolstov (Pachomov), 39. Tolstov (Guilherme). Rozhodčí: Libor Kaštánek, Rudolf Hofmann. ŽK: Klíma - Guilherme, Joao. Zruč n. S.: Mar. Mareš - A. Simitči, Filinger, Lištván, Novotný, Brahimi, Rexha, Rodek (Jovanovič, Klíma). Trenér Beni Simitči Teplice: Kalina - Ricardo, Růžička, Sokovnin, Pachomov, Tolsatov, Konečný, Joao, Mažári, Guilherme. Trenér Nikolaj Ivanov.