Hasičky z Uhlířských Janovic se probojovaly na mistrovství České republiky!

26. červen 2017, 08:19

Kolín - Krajského kola soutěže v požárním sportu družstev SH ČMS Středočeského kraje, které se o víkendu uskutečnilo na atletickém staidonu v Kolíně, se zúčastnila i družstva mužů a žen z Uhlířských Janovic. A ženám se povedl skvělý výsledek: Ze druhého místa si uhlířky zajistily účast na mistrovství ČR, které se uskuteční ve dnech 25. - 27. srpna v Praze.

V sobotu byla na programu štafeta 4x100 metrů a 100 metrů překážek. "To běhá osm ččlenů družstva a počítá se šest nejlepších časů," uvedla Zuzana Pěkná z SDH Uhlířské Janovice. V neděli pak přišly na řadu požární útoky.

"Po první disciplíně jsme byly šesté, po druhé jsme obsadily třetí místo a po nedělních útocích jsme se dostaly na druhé místo," popsala vývoj závodu Zuzana Pěkná.

Plánují ženy z Uhlířských Janovic speciální přípravu před republikovým mistrovstvím? "Asi potrénujeme trochu více než před krajským kolem, samostatně se trénují stovky, to si běhá každý sám, jak může. Útok budeme trénovat společně, asi až v srpnu, abychom měly také nějaké prázdniny," uzavřela Zuzana Pěkná.

Ženský tým SDH Uhlířské Janovice nastoupil v sestavě Zuzana Pěkná, Markéta Škarková, Šárka Vlachová, Míša Štolbová, Pavla Jiráková, Lenka Kolářová, Lenka Tůmová, Katka Vondráčková, Květa Sládková a Martina Danešová.