Hasičský květen v Kutné Hoře

27. květen 2016, 08:18

Kutná Hora - Neděle patnáctého, sobota dvacátého prvního a neděle dvacátého druhého, to byla důležitá data pro všechny děti, dorost i dospělé, kteří se na kutnohorském okrese věnují hasičskému sportu.

Letos poprvé pořádalo OSH KH závod v běhu na 100 a 60 m překážek. Dopoledne se neslo ve znamení mužů, žen, dorostenců a dorostenek, odpoledne patřil stadion Olympia starším a mladším žákům a našim nejmenším piškotům. Celkem se závodů zúčastnilo 16 dospělých, 42 dorostenců, 120 žáků a 45 piškotů. Závod byl otevřený pro všechna SDH, představili se nám i závodníci z okresu Kolín, Rakovník, Chrudim a Teplice. Výborné výkony předvedli všichni vítězové: Martin Viktora (muži, HZS Kutná Hora – 16,74), Jana Malá (ženy, SDH Krchleby – 19,46), Petr Pluhař (dorci, SDH Uhlířské Janovice – 19,19), Lenka Tůmová (dorky, SDH Uhlířské Janovice – 20,61), Jakub Vyhnánek (st. chlapci, SDH UJ – 13,98), Lenka Karlíková (st. dívky, SDH Seč – 14,12), Jan Vlček (ml. chlapci, SDH Lhenice – 14,94), Tereza Beranová (ml. dívky, SDH UJ – 19,49) a Petr Vondráček (piškoti, SDH UJ – 21,77).

První startovní výstřel zazněl v devět hodin a ten poslední až ve čtyři odpoledne, ale především dětská radost ze závodění a medailí je nakažlivá a dodává spoustu energie.

Následující sobota byla rezervována požárnímu sportu dospělých a dorostenců. Soutěžilo se v disciplínách štafeta 4 x 100 m překážek a požárním útoku. Na stadion si bohužel našlo cestu poměrně málo družstev (5 x muži, 2 x ženy, 1 x dorci a dorky), je to trochu trend požárního sportu na Kutnohorsku posledních let, naštěstí nám to dětské kategorie plně vynahrazují a jsou velkým příslibem pro zlepšení do budoucna.  Štafety i PÚ ve svých kategoriích, a zvítězili tak i celkově, vyhráli muži, ženy a dorostenky z SDH UJ a dorostenci z Církvice. Celá soutěž probíhala za krásného počasí a téměř v rodinné atmosféře.

Za to v neděli to byl cvrkot – 9 družstev starších, 15 mladších, 8 přípravky a dvě disciplíny – PÚ CTIF a PÚ. PÚ se pak započítával nejen do Plamene, ale byl současně 1. kolem Soptíka. Náročné to bylo pro všechny – závodníky, vedoucí, rozhodčí, diváky i komentátora, protože současně probíhal PÚ ze dvou základen a PÚ CTIF ve dvou drahách. Všechno šlapalo jako na drátkách, a tak jsme na závěrečném nástupu, který většina přítomných absolvovala po řádném zchlazení v kádích, mohli vyhodnotit celoroční hru Plamen, 1. kolo ligy v PÚ Soptík a PO očima dětí. Vítězství ve starší i mladší kategorii obhájilo SDH Uhlířské Janovice a v přípravce si nejlépe vedly děti z Církvice.

Na krajské soutěži dětí a dorostu v Kladně ve dnech 24. – 26. 6. 2016 nás budou reprezentovat st. žáci a dorostenky z SDH UJ a dorostenci z SDH Církvice. V kategorii jednotlivců pak Jakub Vyhnánek a Petr Pluhař z SDH UJ, Vojta Pavlas a Hana Němcová z SDH Žleby a Nikola Jirsová z SDH Církvice. Za dospělé pojedou do Vlašimi ve dnech 18. a 19.6.2016 muži a ženy z Uhlířských Janovic. K postupu gratulujeme a na krajských soutěžích přejeme hodně štěstí.

Na závěr děkujeme všem, kteří se na zdárném průběhu soutěží podíleli – organizátorům, rozhodčím, technické četě, Petru Pluhařovi za občerstvení, HZS Kutná Hora za doplňování vody a městu Kutná Hora a SKP Olympia Kutná Hora za možnost uspořádat soutěž na atletickém stadionu v Kutné Hoře.