Další druholigový zápas sehrají házenkáři Sparty v neděli na zimním stadionu

30. duben 2013, 23:57
(aktualizováno: 30. duben 2013, 23:57)

Kutná Hora - Házenkářské celky TJ Sparta Kutná Hora o víkendu bojovaly o mistrovské body. Muži sehrají další druholigový zápas doma v neděli od 15 hodin opět na zimním stadionu v Kutné Hoře:

II. liga mužů

1. HK Dvůr Králové nad Labem - Sparta Kutná Hora 33:19 (18:9)
V sobotu 27. dubna čekalo kutnohorský tým mužů utkání 19.kola 2.ligy mužů SVČ, ve kterém od 18 hodin nastoupil ve sportovní hale předního týmu soutěže - 1. HK Dvůr Králové nad Labem.

Dvůr Králové byl dlouholetým účastníkem 1. ligy, ze které v minulé sezóně sestoupil. Na podzim ještě v několika utkáních zaváhal (připsal si 5 porážek), nyní na jaře však má výbornou formu a v 7 utkáních ztratil pouze jediný bod za remízu v Mladé Boleslavi. V průběžné tabulce mu patřilo před sobotním utkáním 3. místo se ziskem 25 bodů. V podzimním utkání v Kostelci n. Č. lesy bez větších problémů nad Spartou zvítězil 33:20, když v poločase již vedl o deset - 19:9. A tak byl v sobotním utkání favorit jasný, domácí tým Dvora Králové.

Ale úvod utkání byl překvapivě vyrovnaný. Domácí několikrát o branku vedli - 1:0, 2:1, 3:2, ale Sparta vždy dokázala vyrovnat, v 7. a 9. minutě dokonce o branku vedla ona - 3:4 a 4:5. Již 13. minutě si domácí tým vzal za stavu 7:7 time-out,  vyrovnané skóre bylo ještě na začátku 17. minuty - 8:8. Potom však nastal ve hře Kutné Hory zlom, hráči nedokázali dlouho střelecky prosadit a hrubými chybami napomohli domácím k laciným brankám. Ti zaznamenali v rozmezí 17. - 29. minuty šňůru 10 branek a bylo jasno - 18:8. V předposlední minutě se konečně podařilo dát T. Hájkovi branku a stanovil tak poločasový výsledek - 18:9.

První polovina druhého poločasu se podobala začátku utkání, branky padaly celkem rovnoměrně na obou stranách, ve 40. minutě byl stav 22:12, ve 45. minutě 24:16. Ale opět následoval úsek utkání s množstvím technických chyb a domácí opět trestali. V rozmezí 45. - 51. minuty zaznamenali šňůru 7 branek a skóre narostlo na 31:16. Až po deseti hluchých minutách se Spartě podařilo dát branku na 31:17 a závěrečné minuty již nic podstatného nepřinesly. Domácí favorit zvítězil zcela zaslouženě obdobným výsledkem jako na podzim - 33:19.

Jestliže v prvním poločasu ztratili hráči Sparty technickými chybami 7 míčů, v tom druhém jich bylo 15. A to je příliš. To se potom na lepší výsledek myslet nedá. Domácí hráči dokázali chyby Kutné Hory většinou rychle trestat a díky tomu měli utkání jasně pod kontrolou.
Dvůr Králové měl o něco lepší dvojici brankářů (celkem 20 zákroků), určitě méně chyboval a celkově Spartu herně převyšoval. Jeho nejlepšími střelci byli Tomeš 10, Zelinka 7, Erich a Kotík po 5.

Z brankářů Sparty měl Hroch 9 zákroků (úspěšnost 36%) a Červenka 7 zákroků (29,2%). Kromě velkého počtu technických chyb (22) nebyli hráči Sparty dostatečně důslední v útoku, kde zahodili několik jasných tutovek (sedmičku, několik trháků či proskoků). Ze 47 pokusů dali 19 branek, což byla slabá úspěšnost 40,4%. Nejvíce branek Sparty zaznamenal Kroutil (ovšem bilance 16-7 a navíc 8 ztrát míčů), mnozí jiní však v této činnosti dost zaostávali (např. Kůrka měl bilanci 8-1, Thieme 4-1, Hrčka 3-1). Celkově byl sobotní výkon celého kolektivu poznamenán množstvím technických chyb, nutno ovšem připomenout kvalitu domácích.

Hodnocení trenéra Sparty Jiřího Hájka: "K utkání jsme nastupovali s respektem ke kvalitám soupeře, nicméně odhodláni uhrát co nejlepší výsledek a to se nám až do cca 18.min  dařilo v podobě vyrovnaného skóre 8:8. Pak však přišel zlom, neproměněné dvě tutovky a následně doslova vymyšlené vyloučení Michala Kůrky, což soupeř nemilosrdně trestal. To mělo za následek takovou frustraci a nervozitu našich hráčů, že jsme do poločasu prohrávali již o devět branek. Ve druhé půli jsme přidali další značné množství technických chyb, takže výsledná prohra je vzhledem ke kvalitám soupeře ještě milosrdná. Porážka určitě zasloužená, jen nás mrzí, že rozhodčí odevzdali domácím hodně procent navíc, zbytečně a bezdůvodně, oni to nepotřebovali, vyhráli by i bez toho."

Sestava a branky Sparty: Červenka, Hroch - Kroutil 7, Bielický 3, Brož 2, Polívka 2, Hájek 1, Hrčka 1, Kůrka 1, Šalátek 1, Thieme 1, Nádvorník a Šnajdr. Trenér Hájek Jiří. Napomínání: 2/3. Vyloučení: 6/4. Sedmičky: 1/1- 1/0. Rozhodčí: Artl - Černý (oba Praha). Diváků: 150.

Příští program:
Neděle 5. května od 15 hodin na zimním stadionu v Kutné Hoře: SPARTA Kutná Hora - AŠ Mladá Boleslav  (20. kolo 2. ligy mužů SVČ). Předzápas od 13,00 hodin: Sparta Kutná Hora - TJ Náchod (2. liga starších dorostenců - Čechy).

Starší žáci - společný přebor

V neděli 28. dubna pokračovala třetím jarním turnajem A skupina společné mistrovské soutěže Prahy a Středních Čech - společný přebor starších žáků. Turnaj se konal ve sportovní hale v Bělé pod Bezdězem.

Teprve v tomto 3. turnaji se hrálo v původně plánovaném počtu 6 týmů (první dva turnaje se hráli pouze v pěti) a tak na sebe narazil - domácí Sokol Bělá pod Bezdězem, vedoucí Dukla Praha 6, další silné týmy - Dukla Praha 4 a Sokol Vršovice, vítěz 2. turnaje B skupiny TJ Chodov JM a Sparta Kutná Hora. Turnaj se hrál systémem každý s každým, hrací doba byla 2 x 15 minut.

Třetí mistrovský turnaj měl opět stejného vítěze, jako dva předcházející - Duklu Praha 6. Stejné pořadí bylo i na 2. a 3. místě - Dukla Praha 4 a Sokol Vršovice. A stejné je i čelo průběžné tabulky soutěže.

Starším žákům Sparty Kutná Hora se v tomto turnaji výsledkově i herně vůbec nedařilo. Za svými soupeři značně zaostávali ve všech herních činnostech, obranou počínaje a slabou produktivitou v útoku konče. Je zarážející, že v téměř nejsilnější sestavě kutnohorský tým v posledních turnajích nestačí na celkem srovnatelné soupeře - Bělou, Chodov a Vršovice, se kterými ještě loni dokázal bodovat. V konečném hodnocení tedy tým starších žáků Sparty obsadil v nedělním třetím mistrovském turnaji A skupiny SP poslední 6. místo. A to znamená na příští turnaj sestup do skupiny B této soutěže.

Jednotlivé výsledky Sparty: Chodov - Sparta 14:9 (6:3), Dukla Praha 6 - Sparta 22:6 (12:2), Bělá - Sparta 18:10 (8:7), Dukla Praha 4 - Sparta 20:10 (10:3), Sokol Vršovice - Sparta 18:4 (8:3).
Ostatní výsledky: Dukla 6 - Dukla 4 21:13, Dukla 6 - Vršovice 27:10, Dukla 6 - Chodov 30:10, Dukla 6 - Bělá 22:12, Dukla 4 - Vršovice 19:13, Dukla 4 - Chodov 23:13, Dukla 4 - Bělá 17:6, Vršovice - Chodov 13:9, Vršovice - Bělá 13:8, Chodov - Bělá 16:14.

6. Sparta Kutná Hora    5  -  0 – 0 – 5       39 : 92    0

Sestava a branky Sparty v turnaji celkem: Kotěšovec 1 - Špaček 11, Bandi 7, Škalda 6, Procházka 4, Veselý Š. 4, Matoušek 3, Horák 2, Ginter 1 a Seidl. Trenér: Šnajdr Vít.

Další mistrovský turnaj společného přeboru, tentokrát ve skupině B, čeká tým starších žáků Sparty Kutná Hora v sobotu 11. května ve sportovní hale pražského týmu TJ Chodov JM.

Hodnocení trenéra Sparty Víta Šnajdra: "Bohužel ani na třetím finálovém turnaji se náš výkonnostní propad nezastavil. Přestože jsme na turnaj přijeli téměř v plné sestavě a měli dokonce tři hráče na střídání naše výkony se spíše zhoršili. Příčiny můžeme hledat ve větších tréninkových výpadcích a ne úplně stoprocentním zdravotním stavu některých hráčů, ale stejně to nevysvětluje takový výsledkový kolaps.Budeme muset zintenzivnit tréninkový proces, více ho zaměřit na útočnou fázi a hlavně zlepšit tréninkovou morálku. Určitě nám i prospěje sestup do "B" skupiny a hra s výkonnostně přijatelnějšími soupeři. K hodnocení jednotlivců tentokrát přistupovat nebudu, každý si musí sám uvědomit, zda nechal na hřišti vše, či zda mohl výrazně přidat."

Středočeský přebor minižáků

V sobotu 27. dubna pokračovala druhým turnajem jarní část mistrovské soutěže - Středočeský přebor minižáků 6+1. Turnaj se konal na venkovním hřišti ve  Zruči nad Sázavou. V samostatné jarní části této soutěže startuje 5 týmů minižáků - Jiskra Zruč nad Sázavou, HC Wendy Mělník, Sokol Bělá pod Bezdězem, Sokol Úvaly a Sparta Kutná Hora. Hraje se turnajově, střídavě u všech pěti účastníků, systémem  každý s každým a hrací doba je 2 x 15 minut.

Vítězem druhého mistrovského turnaje se stal (stejně jako prvního) pořadatelský tým Jiskry Zruč nad Sázavou. Smíšený tým minižáků Sparty Kutná Hora si oproti prvnímu turnaji o jedno místo pohoršil, skončil v něm na 3. místě s bilancí 1 vítězství, 1 remíza a 2 porážky. Nejprve prohrál o 7 branek s domácí Jiskrou, poté remizoval s Bělou, následovala porážka o 8 branek s Mělníkem a v posledním utkání zvítězil o 8 branek nad Úvaly.

Týmu citelně chyběl brankář Jarda Valeš, na jeho postu ho nahradil ve 3 utkáních Jarda Pavlík a v tom posledním vítězném Lucka Krupková. Střelecky sice nikdo výrazněji nevynikl, avšak sedm hráčů a hráček nastřílelo 5-7 branek. Ve dvanáctičlenném kádru Sparty nastoupilo v tomto turnaji 8 chlapců a 4 dívky.

Jednotlivé výsledky Sparty: Zruč - Sparta 19:12 (9:6), Bělá - Sparta 6:6 (4:3), Mělník - Sparta 18:10 (9:6), Úvaly - Sparta 5:13 (2:4).
Ostatní výsledky turnaje: Zruč - Mělník 16:15, Zruč - Úvaly 17:11, Zruč - Bělá 10:6, Mělník - Úvaly 16:8, Mělník - Bělá 12:6, Úvaly - Bělá 10:8.

Tabulka 2. mistrovského turnaje:
1. Jiskra Zruč n. S.    4  -  4 – 0 – 0     62 : 44    8
2. HC Wendy Mělník    4  -  3 – 0 – 1      61 : 40    6
3. Sparta Kutná Hora    4  -  1 – 1 – 2    41 : 48    3
4. Sokol Úvaly    4  -  1 – 0 – 3    34 : 54    2
5. Sokol Bělá p. B.    4  -  0 – 1 – 3      26 : 38    1

Sestava a branky Sparty v turnaji celkem: Pavlík 1 - Červený 7, Závodský 7, Krupková 6, Gavlasová 5, Doležal 5, Klouček 5, Šimon 5, Heroldová, Kotva, Kratochvíl a Šnajdrová. Trenér: Salák Alois.

Průběžná tabulka soutěže po 2. mistrovském turnaji:
1. Jiskra Zruč n. S.    8  -  7 – 0 – 1     122 : 104    14
2. HC Wendy Mělník    8  -  5 – 0 – 3      112 :   90    10
3. Sparta Kutná Hora    8  -  4 – 1 – 3     101 :   92      9
4. Sokol Bělá p. B.    8  -  1 – 2 – 5      69 :   85      4
5. Sokol Úvaly    8  -  1 – 1 – 6       73 : 106      3

Třetí jarní mistrovský turnaj středočeského přeboru minižáků 6+1 se bude konat v neděli 5. května na venkovním hřišti HC Wendy Mělník.

Hodnocení trenéra Sparty Aloise Saláka: "Přesto, že jsme na tento turnaj odjížděli bez obou brankářů, tak si v brance Jarda Pavlík i Lucka Krupková nevedli špatně. Problémy nám tentokrát dělala koncovka a to především v zápase s Bělou pod Bezdězem. Kdybych psal technický zápis, tak bych se dopočítal ke 40 střelám a z toho jen 6 jich skončilo v brance a to je velmi málo. V obraně ještě neumíme včas přistoupit k útočníkovi a zabránit mu ve střele nebo ho donutit, aby nevystřelil vůbec. Důležité je, že všichni mají chuť hrát, že nás hra baví a chybami se učíme. O víkendu nás čeká velká zkouška, na turnaj do Mělníka pojedou pouze kluci, protože holky budou na turnaji v Plzni."