Derby starších žáků lépe zvládla zručská Jiskra

24. květen 2019, 01:03

Zruč nad Sázavou - V neděli 19. května měl tým starších žáků oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora na programu utkání 4. jarního kola středočeského přeboru 2018/2019, ve kterém nastoupil na hřišti okresního rivala ­- Jiskry Zruč nad Sázavou.

Zruč n. S. - K. Hora 32:28 (16:13)

V letošním ročníku této soutěže startovalo na podzim 2018 6 týmů – HC Kolín, HÁZENÁ Mělník, JISKRA Zruč nad Sázavou, SOKOL Úvaly, SPARTA Kutná Hora a východočeský 1.HK Dvůr Králové nad Labem, který však již do jarních odvet nezasáhne. Nyní na jaře se opět hraje se systémem každý s každým s hrací dobou 2x25 minut.

Začátek nedělního dopoledního utkání byl poměrně vyrovnaný, hosté vedli 0:1, 1:2 a 3:4, poté domácí 6:4 a 7:6, ve 14.minutě opět hosté 7:8. Po vedení domácích 9:8 ještě dokázali v 17.minutě vyrovnat na 9:9, závěr poločasu však vyšel lépe domácím, kteří odcházeli do kabin s tříbrankovým vedením 16:13.

Na začátku 2.poločasu domácí během šesti minut odskočili na rozdíl 6ti branek, na 21:15 a na to už hosté ve zbývajícím čase nedokázali odpovědět. Sice několikrát snížili na tříbrankový rozdíl, na 26:23, 28:25, 29:26, 30:27 a 31:28, blíž se však nepřiblížili a tak domácí dovedli utkání do vítězného konce v poměru 32:28.

Starším žákům SPARTY se nedělní „okresní derby“ příliš herně nevydařilo a to se na konečném výsledku jasně ukázalo. Z jednotlivců slušně zachytal Valach, v poli se střelecky nejvíce prosazoval Veselý a ještě také F.Novák s Rakašem. Ostatní se prosazovali již méně.
A jak hodnotil nedělní výkon svého týmu trenér Jan Falge:

Zápas se Zručí nám ukázal naší dlouhodobější slabinu, a to obranu. Hráči si nepomáhají a brání si každý sám za sebe. Věřím, kdyby k této činnosti přistoupili jako kolektiv, tak zápas vyhrajeme. V útoku vždy gól "ušmudláme", ale obrana je základ. Proto se v následujících trénincích před prázdninami budeme zaměřovat právě na ni, a po letních prázdninách na tuto činnost navážeme.

SESTAVA a BRANKY: Valach /br/ - Veselý 12, Novák F. 6, Rakaš 4, Capouch 2, Ptáčník 2, Ečer 1, Kail 1, Novotný D., Salák a Štícha. Trenér: Falge Jan.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 2, VYLOUČENÍ: 0 – 3, SEDMIČKY: 6/4 – 1/1, ROZHODČÍ: Dolejší – Dolejší / oba Zruč n.S. /, DIVÁCI: 45.

Poslední mistrovské utkání SP čeká tým starších žáků SPARTY v neděli 26. května, kdy nastoupí od 10:30 hodin na hřišti nejbližšího soupeře - HC Kolín.