Domácí tým Lokomotivy České Budějovice byl nad síly kutnohorských házenkářů

15. listopad 2019, 05:19

České Budějovcie - V sobotu 9. listopadu čekalo tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora mistrovské utkání 7. kola 2. ligy mužů JV Čechy, ke kterému nastoupil ve sportovní hale jihočeského soupeře - týmu Lokomotiva České Budějovice.

Loko České Budějovcie - Kutná Hora 36:25 (19:13)

Tým Lokomotivy nezačal letošní sezónu nejlépe a má na svém kontě již 3 porážky – v Třeboni, v Pardubicích a na Slavii, zatímco v celé loňské sezóně prohrál pouze 4x. Ale obě domácí utkání vyhrál s přehledem a vysoko, nad Lokomotivou Vršovice 34:20 a nad nováčkem z Dolní Cerekve 38:20. A tak v sobotním podvečerním utkání čekal SPARTU velmi silný soupeř.

Domácí rozehráli utkání lépe a ve 2.minutě vedli 2:0, SPARTA však odpověděla 3 brankami a v 5.minutě vedla 2:3, o minutu později ještě 3:4. Avšak v dalším průběhu prvního dějství se její hra v obraně i v útoku zcela rozpadla a domácí byli na koni. Ti nejprve do 10.minuty otočili na 7:4 a po snížení SPARTY na 7:5 rychlou sedmibrankovou šňůrou do 16.minuty zvýšili na 14:5. Domácí tak vyhráli úsek mezi 7.-16.minutou 11:1 to o mnohém rozhodlo. SPARTA sice utkání nezabalila a do konce poločasu něco málo ubrala z vysokého vedení domácích, Ti však odcházeli do kabin s pohodovým poločasovým vedením 19:13.

A také 2.poločas byl zcela jasně v režii domácích, kteří postupně navyšovali své vedení, ve 36.minutě byl stav 24:14, ve 38.minutě 26:15 a ve 43.minutě již 29:16. V poslední čtvrthodince se již nic podstatného nestalo, hra se trochu vyrovnala a branky padaly celkem rovnoměrně na obou stranách. V 50.minutě byl stav 30:20, v 55.minutě 34:22 a utkání nakonec skončilo zcela zaslouženým vítězstvím domácích 36:25.

SPARTA tentokrát na soupeře nestačila, špatná byla obrana, která hlavně v 1.poločase vůbec nestíhala zastavovat rychlé průniky domácích, v útoku se sice hráči dostávali do zakončení, ovšem s chabou úspěšností. Celkový výkon týmu byl v sobotním utkání špatný a k bodům bylo hodně, hodně daleko. Z jednotlivců lze pochválit za bojovnost jen Saláka, střelecky se dařilo nejvíce Jeníčkovi. Ostatní herně více méně zklamali a zůstali výrazně za svými možnostmi.

Přibližně polovinu hrací doby odchytal Hroch, který si připsal 6 zákroků a měl úspěšnost 23,1%, tu druhou Morávek, který si připsal 3 zákroky a měl úspěšnost 15,8%. Obrana jim však v tomto utkání příliš nepomáhala / o čemž svědčí jediný blok /, příliš často chybovala a domácí střelci to měli o to jednodušší. A jak se dařilo hráčům SPARTY v útoku? Výbornou - 100% střelbu měl Salák 4-4 a Veselý Š. 2-2, průměrnou Jeníček 14-8 a Polívka P. 9-5, hodně mizernou Veselý M. 8-3, Falge 11-2 a Hovorka 6-1 a nulovou Hájek 3-0 a Horák 1-0. Celkově měl tým SPARTY v utkání střelbu 58-25 = podprůměrná úspěšnost 43,1%. 5 střel skončilo na tyčích, 2 mířily vedle a 4 skončily v blocích domácí obrany. Hráči si tentokrát připsali 16 získaných míčů a oproti tomu 13 ztrát / ve většině utkání bývá poměr zcela opačný /.

Domácí brankář si připsal v utkání celkem 22 úspěšných zákroků a svůj tým výrazně podržel, střelecky se nejvíce prosazovala dvojice Benda – 10 branek a Jiránek - 9 branek.

A jak hodnotil sobotní výkon svého týmu trenér Vít Šnajdr:
Domácí nás převyšovali ve všech herních činnostech. V rychlosti, v tvrdosti, v razanci střelby i v nasazení. Zejména obrana jako by prvních dvacet minut vůbec neexistovala. A když k tomu přidáme naše zahazování vyložených příležitostí, v poločase vlastně bylo po zápase. Snad jediný, kdo snesl přísnější měřítko byl Salák, a to je na kvalitní výsledek málo. Doufejme, že v příštím zápase před domácím publikem tento dojem napravíme.

SESTAVA a BRANKY: Hroch /br/, Morávek /br/ - Jeníček 8, Polívka P. 5, Salák 4, Veselý M. 3, Falge 2, Veselý Š. 2, Hovorka 1, Hájek a Horák. Trenér: Šnajdr Vít.
NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 3, VYLOUČENÍ: 3 – 2, SEDMIČKY: 1/1 – 2/1, ROZHODČÍ: Artl - Navrátil, DIVÁCI: 88.

Ostatní výsledky 7. kola:
LOKOMOTIVA Vršovice - SLAVIA Praha 20:23, 1.HC Pardubice – SOKOL Dolní Cerekev 30:28, SPARTAK  MAS Sezimovo Ústí - SOKOL Úvaly 25:26, HBC Strakonice 1921 „B“ - JISKRA Třeboň 33:33, JISKRA Havl.Brod měla volno.

Další program:
V 8. kole 2. LIGY mužů JVČ přivítá SPARTA Kutná Hora v sobotu 16. listopadu od 19:00 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici pražského soupeře, tým LOKOMOTIVY Vršovice.