Dorostenci poznali chuť porážky

22. září 2009, 13:32

Zruč nad Sázavou - Po dvou domácích zápasech v 2. lize mladších dorostenců se Zručští házenkáři v neděli poprvé pasovali do pozice hostí. V Kobylisech se utkali s doposud neporaženým Sokolem.

Kobylisy - Zruč n. S. 31:16 (16:8)

Na utkání tým neodjížděli v plné síle. V domácí léčbě zůstal Pavel Roub i Rober Maštalíř, Matěj Vrzáček si plnil své povinnosti v Novém Veselí, kde hostuje v 1. dorostenecké lize. Základní úderná síla týmu tak byla výrazně oslabena. Martin Kovařík navíc nastupoval do zápasu po dvoutýdenní přestávce zaviněné zraněním ramene. Tým byl doplněn o starší žáky, pro které to byla další příležitost nasbírat cenné zkušenosti.

Do Prahy odjížděli dorostenci se záměrem pokusit se zabojovat o slušný výsledek. Prvních dvacet minut se jim dařilo udržovat přijatelný rozdíl 3. branek. V závěru však již docházely síly a poslední minuta poločasu, během které zbytečně inkasovali 3 branky, prakticky rozhodla o výsledku zápasu. Druhý poločas měl obdobný průběh a tak jsme na konečném ukazateli opět zaznamenali skóre nad hranicí 30-ti branek, tentokrát bohužel ve prospěch našeho soupeře. Konečný výsledek 16:31 (8:16) byl spravedlivý. Z předvedené hry soupeře lze předpovídat, že dorostenci v jarní části na domácím hřišti mohou v plné sestavě sehrát vyrovnaný duel.

Přes neuspokojivý výsledek stojí za vyzdvihnutí bojovnost všech dorostenců. Individuelní ocenění pak Matouši Švecovi, který si v obraně dovedl díky svému nasazení relativně hladce poradit s často o hlavu většími hráči soupeře.

Sestava a branky Jiskry: Tomáš Korel, David Vinc - Tomáš Koubský 1, Radim Švanda 1, Martin Kovařík 2, Lukáš Lefner 7, Rostislav Křikava 3, Matouš Švec, Jakub Ryšavý 2, Michal Hodek. Trenér Pavel Vrzáček.