Dorostenci Sparty na Louny nestačili ani v jarní odvetě

29. březen 2017, 00:23

Zruč nad Sázavou - V neděli 26. března 2017 čekalo tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora mistrovské utkání 17. kola 2. ligy MD - Čechy, ve kterém přivítal ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou severočeský tým Lokomotivu Louny.

Hosté nastupovali do utkání jako jasný favorit, v dosavadním soutěžním ročníku totiž neztratili ani bod a po 13 odehraných utkáních měli na svém kontě plný počet 26 bodů. Dorostenci SPARTY byli v průběžné druholigové tabulce na 4.místě se ziskem 16 bodů / bilance 8-0-5 / a mohli v nedělním utkání jedině překvapit. V podzimním vzájemném utkání prohráli v Lounech poměrně vysoko 46:31.

Kutná Hora - Louny 32:37 (14:17)

A žádné překvapení se nekonalo ani v odvetě. Ale mladší dorostenci SPARTY s favoritem dost dlouho drželi krok a v oslabené sestavě s jedním hráčem na střídání rozhodně nesehráli špatné utkání. V průběhu 1.poločasu několikrát vedli, postupně 2:1, 3:2, 5:3 a v 10.minutě 6:5, po vedení hostů 7:9 přešli ve 21.minutě ještě jednou do vedení 10:9. Ale závěr 1.poločasu vyšel lépe hostujícímu týmu, který nakonec odcházel do kabin s vedením o 3 branky v poměru 14:17.

V poločase druhém již byla převaha hostů přece jenom výraznější a ve 39.minutě již měli k dobru náskok 7 branek – 17:24. Poté sice domácí snížili 4 brankovou šňůrou na 21:24, ale hosté nepolevili a postupně navýšili své vedení na 6, 7 a v 52.minutě na 9 branek – stav byl 23:32, o 2 minuty později 25:34. Kutnohorští dorostenci v závěru ještě zabojovali a v poslední pětiminutovce dokázali snížit na konečný rozdíl 5 branek. Favorit z Loun si tak zaslouženě odvezl oba body za vítězství 32:37.

V nedělním utkání zachytal velmi dobře Ginter, v poli byla znát přece jenom neúčast dalších hráčů, pouze jediný na střídání, to byl proti takto silnému soupeři hodně velký problém. Střelecky opět vynikl Procházka, svůj standart odvedl tradičně Jeníček.

Brankově se dokázali prosadit i všichni ostatní hráči v poli, s výjimkou Horáka. Kutnohorský tým si tak připsal první jarní / očekávanou / prohru, žádný propadák to však proti suverénu soutěže rozhodně nebyl. Hosté měli širší a vyrovnanější kádr, ve kterém vynikal hlavně druhý nejlepší střelec celé soutěže Trkovský, autor 19 branek.

SESTAVA a BRANKY: Ginter /br/ - Procházka 16, Jeníček 9, Fojta 2, Klouček 2, Šimon 2, Zatloukal 1 a Horák. Trenér: Hasala Jiří.
NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 5 – 4, SEDMIČKY: 1/0 – 3/1, ROZHODČÍ: Pokorný – Ransdorf / oba Úvaly /, DIVÁCI: 7.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Jiří Hasala?
I přesto, že jsme prohráli, nemohu hráčům nic vyčítat. Snad jen větší množství technických chyb a týmovou soudržnost. Jinak hráli bojovně, nebojácně a s chutí porvat se o dobrý výsledek.

Ostatní výsledky 17.kola:
SOKOL Úvaly - 1.HK Dvůr Králové nad Labem 31:33, l.HC Pardubice - TJ Náchod 25:29, HSK TYGŘI Ústí nad Labem - SOKOL Vršovice „B“ 00:00, SOKOL Bělá pod Bezdězem a LOKOMOTIVA Vršovice mají volno.