Dorostenci Sparty v prvním kole druhé ligy prohráli těsně o gól

14. září 2017, 00:26

Zruč nad Sázavou - V neděli 10. září čekalo tým starších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora utkání prvního kola nového mistrovského ročníku 2. ligy SD - Čechy, ve kterém přivítal ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou pražského soupeře, tým TJ Chodov JM. Jinak kutnohorský tým zahájil druholigový ročník již před týdnem, kdy v předehrávaném utkání 8. kola prohrál v Lounech vysoko 48:26.

SPARTA Kutná Hora – TJ Praha Chodov JM   2 3  :  2 4   /  14 : 12  /

Nedělní utkání začali starší dorostenci SPARTY velmi dobře, v 5.minutě vedli 3:1, v 10.minutě 6:2 a v 19.minutě dokonce 11:5. Ještě ve 23.minutě byl stav 12:7, v předposlední minutě však hosté snížili na 12:10 a v průběhu poslední minuty v rychlém sledu dokonce na 13:12. Poslední slovo však měli přece jenom domácí, kteří svou 14.brankou stanovili poločasový výsledek 14:12.
V úvodu 2.poločasu domácí do 42.minuty odskočili pětibrankový rozdíl, na 18:13, hosté do 46.minuty snížili na rozdíl 2 branek, stav byl 19:17. V dalším průběhu 2.poločasu si kutnohorští dorostenci udržovali 3-4 brankové vedení – postupně 21:17, 21:18, 22:18, 22:19 a v 52.minutě byl stav ještě velmi nadějný – 23:19. Ale závěr utkání domácím vůbec nevyšel, několika zbytečnými chybami dostali hosty do hry. Ti v závěru vsadili na osobní obranu obou nejnebezpečnějších střelců SPARTY - Jeníčka i Procházky a to se jim vyplatilo. Postupně totiž dokázali snižovat manko, v předposlední minutě vyrovnali na 23:23 a v poslední minutě dokonce rozhodli o svém těsném jednobrankovém vítězství v poměru 23:24.

Starší dorostenci SPARTY tak zbytečně přišli o bodový zisk, utkání totiž měli dobře rozehrané. Ale posledních cca 8 minut se nedokázali střelecky prosadit a hosté toho náležitě využili. Škoda, to se dalo ohlídat a dohrál lépe.

SESTAVA a BRANKY: Kotěšovec /br/ - Procházka 7, Červený 6, Jeníček 5, Horák 4, Ginter 1, Fojta, Kafka a Zatloukal. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 1, VYLOUČENÍ: 1 – 3, SEDMIČKY: 1/0 – 0, ROZHODČÍ: Barták - Šulc / oba Třeboň /, DIVÁCI: 15.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr?
Jsem zklamaný, poté, co v zápase 58 minut vedeme, odejdeme o gól poraženi, je to pro nás jednoznačná ztráta. Příčinou bylo, že jsme se nedokázali popasovat s osobní obranou na naše dva nejlepší střelce, došli nám fyzické síly a v podstatě každý hráč udělal nějakou technickou nebo taktickou chybu. Přesto jsem přesvědčen, že kluci nepodali špatný výkon. Ale naše hra je založena na individuálních výkonech a nese jen velmi málo prvků vzájemné spolupráce. Zkrátka se v tréninku musíme lépe připravit na kombinační hru a možnost osobního bránění. Mojí chybou bylo, že jsem ve druhém poločase nedokázal protočit sestavu a nechat naše spojky trochu odpočinout. Doufám, že v příštím zápase již budeme bodově úspěšnější.

Ostatní výsledky 1.kola:
1.HK Dvůr Králové n/L. – LOKOMOTIVA Vršovice 19:22, l.HC Pardubice – HBC Strakonice 31:16, SOKOL Bělá p.B. – Liberec HANDBALL 22:32, LOKOMOTIVA Louny – KOVOFINIŠ Ledeč n/S. 43:19, SOKOL Úvaly – SPARTAK Sezimovo Ústí 34:19, ELP Jablonec n/N. a TJ HC Náchod měly volno.

Příští program:
V neděli 17.září nastoupí kutnohorský tým starších dorostenců v utkání 2.kola 2.ligy SD-Čechy od 9,00 hodin ve sportovní hale týmu  SPARTAK MAS Sezimovo Ústí.