Dorostenci Sparty vydřeli druhou druholigovou výhru - porazili Chrudim

21. listopad 2012, 10:22
(aktualizováno: 21. listopad 2012, 10:28)

Kutná Hora - O mistrovské body o víkendu bojovaly i celky mládeže házenkářského oddílu TJ Sparta Kutná Hora:

2. liga starších dorostenců

Kutná Hora - Chrudim 28:26 (12:11)
Tým Chrudimi měl před tímto utkáním na svém kontě (stejně jako kutnohorská Sparta) zisk pouhých dvou bodů. Oba soupeři porazili prozatím pouze nejslabší tým soutěže - HC Plzeň. A tak se dalo očekávat vyrovnané utkání dvou vyrovnaných soupeřů.

A tomu také napovídal úvod, když byl v 6. minutě nerozhodný stav 2:2. Poté se dorostenci Sparty zlepšili, začali se více prosazovat a přešli do vedení - v 10. minutě 4:2 a v 15. minutě 7:3. Ale stačilo několik nepřesností a jalové střelby a do 21. minuty hosté vyrovnali na 7:7. Poté domácí dvakrát o branku a jednou o dvě branky přešli do vedení, hosté vždy dokázali rychle vyrovnat. Poslední slovo ale měl ve 29.minutě Nádvorník, který ze sedmičky upravil na poločasových 12:11 pro Kutnou Horu.

Úvod druhého poločasu vyšel lépe hostům, kteří přešli do vedení 12:13 a 13:14. Ve 36. minutě již opět vedli o branku domácí - 15:14, ale to bylo na dlouhé minuty vedení poslední. Hosté do 39. minuty otočili na 15:16 a jednobrankové vedení si udržovali až do 48. minuty, kdy byl stav 21:22. Mezitím domácí šestkrát dokázali skóre pouze vyrovnat. Poté však v rozmezí 49. - 52. minuty zaznamenali tři branky v řadě a přešli do vedení 24:22, v 54. minutě byl stav 25:23. Ale hosté dokázali odpovědět obdobně, třemi brankami od 54. do 57. minuty zvrátili vedení ve svůj prospěch na 25:26. Ale závěr utkání dorostenci Sparty zvládli na "jedničku", v předposlední 59. minutě Bielický a Brož otočili na 27:26 a těsně před závěrečným hvizdem upravil nejmladší hráč Sparty Veselý z křídla na konečných 28:26.

Dorostenci Sparty si tedy připsali v 8. kole druhé druholigové vítězství. Tentokrát po velmi vyrovnaném průběhu, když zvládli hlavně závěrečné minuty utkání. Poměrně solidně zachytal Karlovský, i když některé inkasované branky byly hodně laciné. Obrana mu však mnohdy příliš nepomáhala. V poli zahrál velmi dobře Nádvorník, byl i nejlepším střelcem celého utkání. Svůj standart odvedl Bielický a Petránek, střelecky se zadařilo benjamínkovi Veselému. Ostatní střídali lepší a horší momenty utkání. Celkově však kolektiv dorostenců Sparty zaslouží za nedělní vítězství určitě pochvalu.

Ale co je škoda, rozpadla se spolupráce a výpomoc hráčů z Úval. Ze čtveřice hostujících hráčů zbyl pouze jediný - Benešovský, který o házenou a hostování ve Spartě zájem má. Ostatní tři postupně na hostování a házenou celkově zanevřeli a již se s nimi nedá počítat. Tým starších dorostenců Kutné Hory tak musí dohrát sezónu s touto "desítkou" hráčů, které měl trenér Hasala v utkání proti Chrudimi k dispozici. A to není nijak široký kádr, spíše naopak. A samozřejmě nesmí přijít nemoci nebo zranění!

Sestava a branky Sparty: Karlovský - Nádvorník 9, Petránek 6, Bielický 5, Brož 3, Veselý 3, Benešovský 1, Kuře 1, Benko a Piskač. Trenér Jiří Hasala. Napomínání: 0/1. Vyloučení: 2/3. Sedmičky: 6/4 - 3/2. Rozhodčí: Černý - Kříženecký (oba Praha). Diváků: 15.

Ostatní výsledky 8. kola:
Plzeň - Náchod 18:39
Ústí n. L. - Ledeč n. S. 25:20

Turnaj minižáků 4+1 ve Vršovicích

V neděli 18. listopadu uspořádal oddíl házené Sokol Praha Vršovice ve své sportovní hale další z řady pražským turnajů v kategorii minižáků 4+1. Týmy bývají na jednotlivých turnajích rozděleny do tří výkonnostních skupin. Vršovického turnaje se zúčastnilo celkem 18 týmů, mezi nimi jako host i tým minižáků Sparty Kutná Hora. Kutnohorský tým byl zařazen do první výkonnostní skupiny - do skupiny A. Zde měl postupně za soupeře - TJ Chodov JM B, HA Zárubova, Lokomotivu Vršovice a TJ Chodov JM A. A v této konkurenci se rozhodně neztratil.

Prohrál po vyrovnaném průběhu pouze o branku s Házenkářskou akademií Zárubova, v ostatních třech utkáních své soupeře bez větších problémů porazil. V konečné tabulce své "A" skupiny tedy obsadil druhé místo za vítěznou HA Zárubova. Brankově se dokázalo prosadit pět ze šesti hráčů Sparty, nejvíce se dařilo F. Kloučkovi, kterého výrazně doplňovali J. Pavlík, F. Kotva a L. Doležal. Velmi dobře zahrát také J. Valeš a neztratil se ani A. Procházka, kterému však chybělo střelecké štěstí.

Pro tým minižáků Sparty to byla dobrá herní příprava a užitečná konfrontace s jinými soupeři, než tomu bylo v podzimní části Středočeského přeboru.

Jednotlivé výsledky přípravky Sparty: Chodov B - Sparta 3:20, Zárubova - Sparta 18:17, Lok. Vršovice - Sparta 6:18, Chodov A - Sparta 11:22.

Sestava a branky minižáků Sparty v turnaji celkem: Filip Klouček 23, Jaroslav Pavlík 18, Filip Kotva 17, Lukáš Doležal 14, Jaroslav Valeš 9 a Adam Procházka Trenér Alois Salák.

Přípravný turnaj minižaček

V sobotu 17. a v neděli 18. listopadu uspořádal Sdružený házenkářský klub Dubina-Polabiny Pardubice v místní nafukovací hale již 15. ročník turnaje minižaček 6+1 - Pramínek Cup 2012.

Dvoudenního turnaje se zúčastnilo 10 týmů - DHC Slavia Praha, DHK Plzeň, DHK Slavoj Žirovnice, HC Háje JM Praha, TJ Jiskra Havlíčkův Brod, TJ Sokol Kobylisy, TJ Sokol Kobylisy B, TJ Sparta Kutná Hora, TJ Turnov a pořádající SHK D-P Pardubice. Hrálo se systémem každý s každým, klasická házená 6+1 na velkém hřišti a hrací doba byla 1 x 18 minut.

Tým minižaček Sparty se turnaje zúčastnil v rámci přípravy s poměrně úzkým kádrem deváti hráček, z nich některé s házenou teprve začínají a učí se základům této hry. A tak výsledky nebyly určitě to nejdůležitější, děvčata v turnaji hlavně získávaly herní zkušenosti na velkém hřišti a při klasické házené 6+1

Sobotní výsledky Sparty: Háje - Sparta 10:2, Kobylisy - Sparta 13:3, Plzeň - Sparta 14:2, H. Brod - Sparta 6:8, Slavia - Sparta 8:6, Žirovnice - Sparta 11:2.

Nedělní výsledky Sparty: Kobylisy B - Sparta 12:3, Turnov - Sparta 9:8, Pardubice - Sparta 8:4.

10.    JISKRA Havlíčkův Brod    9  -  1 – 0 – 8       18 :   66      2

Sestava a branky Sparty v turnaji celkem: Krupková Lucie 19, Šnajdrová Sára 9, Vlasáková Eliška 5, Peková Kateřina 3, Pašková Klára 1, Heroldová Elizabeta, Honusová Anežka, Šedová Kateřina a Vlasáková Štěpánka. Trenérka: Saláková Andrea.