Házenkáři Kutné Hory prodloužili sérii bez prohry, na Klimešce porazili Třeboň

8. listopad 2018, 00:45

Kutná Hora - V sobotu 3. listopadu čekalo tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora mistrovské utkání 6. kola 2. ligy JV Čechy, ve kterém přivítal ve sportovní hale Klimeška zkušeného jihočeského soupeře, tým Jiskra Třeboň.

Kutná Hora - Třeboň 35:29 (17:11)

V loňském ročníku 2. ligy skupiny JZČ skončila JISKRA na skvělém 2.místě a i letos bude patřit k adeptům na přední umístění. V 1.kole měla volno, ve 2.kole prohrála v Pardubicích 26:29, ve 3.kole porazila doma Úvaly 35:25, ve 4.kole zvítězila v Havl.Brodě 30:25 a v utkání 5.kola doma porazila Strakonice „B“ 32:28. V průběžné tabulce je po 5.kole na 4.místě se ziskem 6 bodů a tříbodovou ztrátou na tým SPARTY (má ovšem o jeden zápas odehráno méně).

SPARTA tradičně rozehrála utkání skvěle, v 5.minutě vedla 4:0, v 8.minutě 5:1, v 11.minutě 8:2 a v 16.minutě 10:4. Ještě v 19.minutě byl stav 11:6, ovšem ve 22.minutě již jen 11:9. Hosté se v této fázi utkání pomalu ale jistě dostávali do hry. Ale blíž se již nepřiblížili. Ještě ve 25.minutě byl stav 12:10, o minutu později 14:11 a když v posledních čtyřech minutách prvního dějství domácí přidali další tři branky, odcházeli do kabin s pohodovým vedením o 6 branek v poměru 17:11.

Také začátek 2.poločasu vyšel SPARTĚ výborně, ve 32.minutě vedla 19:11, ve 36.minutě 21:12 a ve 38.minutě již o deset, stav byl 23:13. Následně potom padaly branky rovnoměrně na obou stranách, v 50.minutě vedla SPARTA stále o 10 branek v poměru 31:21. V závěrečné desetiminutovce hosté využili toho, že trenér SPARTY Vít Šnajdr sestavu hodně prostřídal a postupně snížili až na konečný rozdíl 6ti branek. I tak SPARTA v utkání zvítězila zcela zaslouženě v poměru 35:29. Nadále platí že v soutěži dosud neprohrála a s bilancí 5 vítězství a 1 remízy stále vede průběžnou tabulku soutěže !!!

45.minut utkání odchytal výborně Filip, který si tentokrát připsal 13 zákroků a měl úspěšnost 40,6%. Zbývajících 15.minut odchytal Červenka, připsal si 1 zákrok a měl úspěšnost 9,1%. V poli předved celý tým velmi spolehlivý výkon, až na vyjímky byla dobrá obrana / problémy byly hlavně v pravém křídle / a v útoku se také dařilo, o čemž svědčí 35 nastřílených branek / byť některé tutovky by se měly rozhodně proměňovat /. Střelbu měl tým SPARTY v sobotním utkání 57 – 35, což je velmi dobrá úspěšnost 61,4%. Obrana si tentokrát připsala pouze 2 bloky, k tomu bylo 10 získaných míčů a 11 ztrát.

Z jednotlivců měli 100% střelbu Falge 3-3 a Hájek 2-2, výbornou ze spojky Pícha 7-6 a z křídla Polívka 5-4. Tradičně výborný byl v obraně Šimůnek, střelbu měl 9-5. A střelba ostatních ? Hovorka a Petránek 6-3, Jeníček 4-2, Brož 2-1 a Pugliese 12-6 / škoda 2 neproměněných trháků /. Veselý M. měl střelbu 1-0 a Veselý Š. se do zakončení nedostal. Za předvedený výkon i konečný výsledek zaslouží celý kutnohorský kolektiv velkou pochvalu. To ostatně ocenilo téměř 150 přítomných diváků / prozatím nejvyšší návštěva na domácím druholigovém utkání / zaslouženým potleskem !!!

Dvojice brankářů Třeboně si připsala v utkání celkem 16 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval nejlepší střelec celé soutěže Kubík, autor 11 branek / z toho 5 ze sedmiček / a velké problémy dělal obraně SPARTY na pravém křídle Dušek, autor 5 branek. Po 4 brankách přidali Povolný a Zahradník, další 3 Neužil. Hosté měli také dost střelecké smůly v podobě 9 nastřelených tyčí !!!

A jak hodnotil sobotní utkání trenér Vít Šnajdr:
Proti kvalitnímu soupeři jsme opět předvedli velmi dobrý výkon. Znovu jsme do zápasu nastoupili plně koncentrovaní a od začátku budovali náskok ve skóre. Menší výpadky jsme měli v prvním poločase, kdy jsme soupeři dovolili snížit na dvě branky a v závěru, kdy jsme polevili a dovolili Třeboni korigovat na přijatelný výsledek. Skvělý byl tradičně brankář Filip. Tým těžil, z přítomnosti Šimůnka a hodně dobrou práci odváděl Falge s Píchou.  Ale na celém týmu je vidět, že hraje s nadšením, bojuje a hlavně se házenou baví. Takový tým je pak radost koučovat. Doufám, že zabodujeme i příští týden v Českých Budějovicích.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Filip /br/ - Pícha 6, Pugliese 6, Šimůnek 5, Polívka P. 4, Falge 3, Hovorka 3, Petránek 3, Hájek 2, Jeníček 2, Brož 1, Veselý M. a Veselý Š. Trenér: Šnajdr Vít.
NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 4 – 2, SEDMIČKY: 1/1 – 6/5, ROZHODČÍ: Dostál / Hr.Králové / - Kříženecký  / Praha /, DIVÁCI: 146.

Ostatní výsledky6.kola:
TJ Chodov JM „B“ - 1.HC Pardubice 28:28, HK SLAVIA Praha - LOKO Vršovice 29:26,  HBC Strakonice „B“ - LOKO České Budějovice 32:31, JISKRA Havlíčkův Brod - SPARTAK MAS Sezimovo Ústí 30:30, SOKOL Úvaly měl volno.