Házenkáři Kutné Hory prohráli na hřišti vítěze soutěže o jedinou branku!

27. květen 2014, 21:43
(aktualizováno: 27. květen 2014, 21:43)

Mladá Boleslav - Házenkáři Sparty Kutná Hora v neděli nastoupili k mistrovskému utkání 14. kola Společné regionální ligy ve sportovní hale již jistého vítěze soutěže, týmu AŠ Mladá Boleslav B. Oba soupeři se v právě probíhající sezóně utkali již dvakrát a pokaždé byl úspěšnější tým z města automobilů - nejprve na podzim 2013 zvítězil doma 36:28 a letos na jaře i v Kutné Hoře 16:24.

Mladá Boleslav B - Kutná Hora 31:30 (18:18)

Úvod nedělního utkání byl poměrně vyrovnaný, domácí v úvodní pětiminutovce čtyřikrát o branku vedli, hosté dokázali vždy rychle vyrovnat. Poté domácí přešli do dvoubrankového vedení - 6:4 a v 10. minutě již vedli o tři branky - 8:5. A dvou až tříbrankové vedení si udržovali i v dalším průběhu na branky bohatého prvního poločasu, v jeho polovině, v 15. minutě byl stav 12:9. O dvě minuty později Sparta stáhla vedení domácího týmu na rozdíl branky jediné a stejně tak tomu bylo ve 21. minutě, kdy byl stav 14:13. Potom ale domácí favorit odskočil na rozdíl čtyřbrankový a ve 25. minutě byl stav 17:13. Sparta však bojovala dál a ve 28. minutě bylo opět srovnáno - 17:17. V předposlední minutě prvního dějství domácí opět přešli do vedení, ve stejné minutě Kutná Hora vyrovnala na poločasových 18:18.

Úvodní pětiminutovka druhého poločasu byla ještě poměrně vyrovnaná, ve 36. minutě vedli domácí pouze o branku - 21:20. Ale v následujících minutách se Spartě přestalo dařit v útoku a to byla voda na mlýn domácích. Ti v rozmezí 37. - 42. minuty zaznamenali šňůru pěti branek a jejich náskok byl rázem šestibrankový - 26:20, ve 46. minutě ještě 27:21. Ale ani za tohoto nepříznivého stavu Kutná Hora utkání nezabalila a postupně z něj umazávala. Do 25. minuty snížila na rozdíl tří branek - na 27:24, do 55. minuty na rozdíl dvou branek - na 29:27 a v 58. minutě dokonce snížila na rozdíl branky jediné - na 30:29.

V předposlední minutě domácí nejprve zvýšili na 31:29 a ještě v téže minutě Sparta opět dotáhla na jednobrankový rozdíl - na 31:30. Ale ve zbývajícím čase se již skóre nezměnilo, domácí udrželi míč na polovině Sparty a ta se tak již k možnosti vyrovnání nedostala.
Domácí tak dotáhli své poslední domácí utkání opět do vítězného konce a po jeho skončení přebrali od předsedy Středočeského svazu házené Libora Skružného pohár pro vítěze letošního ročníku SRL. K tomu nezbývá, než mladoboleslavskému týmu pogratulovat, v letošní sezóně byli jasně nejlepší.

Kutná Hora v nedělním utkání v hale lídra soutěže nezklamala, podala celkem slušný výkon a byla domácím poměrně vyrovnaným soupeřem. Ale hlavně ve druhém poločasu neproměnila několik vyložených brankových příležitostí a domácí toho dokázali využít k získání náskoku. A ten se již v závěru, přes velkou snahu vymazat nepodařilo. Z brankářů Sparty zahájil v brance Červenka, kterému se však nedařilo a tak ho po 9 brance a žádném zákroku vystřídal ve 12. minutě Hroch. Ten odchytal zbytek utkání, z 37 střel si připsal 15 zákroků a měl solidní úspěšnost 40,5%. Tým podržel hlavně v poslední čtvrtině utkání, kdy chytil několik tutovek (mimo jiné dvě sedmičky a dva proskoky).  V první poločase měl výbornou střelbu Polívka (6-6), v tom druhém již to bylo horší, přesto byl nejlepším střelcem Sparty i celého utkání (střelba 13-9). Velmi dobrý první poločas měl Kůrka, střelbu 6-5, ve druhém se již neprosadil. Výbornou střelbu měl Thieme (7-6) a celkově se utkání vydařilo i aktivnímu Hovorkovi.

Ostatní hráči střídali slabší okamžiky na hřišti s těmi lepšími, výrazněji se však nikdo neprosadil. Celkově měli hráči Sparty v nedělním utkání 50 střeleckých pokusů a z nich 30 nastřílených branek je solidní úspěšnost střelby 60%. Domácí však byli i v tomto směru o něco málo lepší a to rozhodlo.

Spartu nyní čeká utkání posledního 15. kola SRL, ve kterém přivítá na svém hřišti v neděli 1. června od tradičních 10.30 hodin čtvrtý tým průběžné tabulky - HC Wendy Mělník. A ve hře je stále ještě konečné třetí místo v letošním mistrovském ročníku SRL.

Sestava a branky Sparty: Červenka, Hroch - Polívka D. 9, Thieme 6, Kůrka 5, Hovorka 4, Hájek 2, Nádvorník 2, Brož 1, Petránek 1, Falge a Salák J. Trenér: Šnajdr Vít. Napomínání: 2 – 2, Vyloučení: 7 – 7, ČK: 1 – 0, Sedmičky: 4/2 – 3/2, Rozhodčí: Kavulič - Točík, Diváků: 20.