Házenkáři kutnohorské Sparty po zimní přestávce prohráli v Havlíčkově Brodě

27. únor 2019, 02:21

Havlíčkův Brod - Házenkáři TJ Sparta Kutná Hora zahájili v sobotu 23. února po 2,5 měsíční zimní přestávce jarní část 2. ligy JV Čechy 2018/19, když v utkání 12. kola nastoupili ve sportovní hale zkušeného týmu z Vysočiny - TJ Jiskra Havlíčkův Brod.

H. Brod - K. Hora 29:23 (13:12)

Na podzim SPARTA doma nad JISKROU zvítězila 29:17, když v poločase tehdy vedla již 18:6. V průběžné tabulce soutěže přezimovala na 4.místě se 13 body / bilance: 10 – 6-1-3 /, JISKRA na 9.místě se ziskem 4 bodů / bilance: 10 – 1-2-7 /.

Do nedělní odvety však SPARTA nastupovala v silně oslabené sestavě bez 5 důležitých opor a to se na hřišti jasně projevilo. Úvod utkání ještě nebyl tak nejhorší, v 6.minutě vedla 0:2 a v 9.minutě 2:3, poté již ale získávali navrch domácí. V 11.minutě vedli 5:3, v polovině prvního dějství 7:4 a v 17.minutě 8:5. SPARTA však ještě zabojovala, do 21.minuty stihla vyrovnat na 8:8, později na 10:10, 11:11 a v předposlední minutě na 12:12. Poslední slovo však měli přece jenom domácí, kteří těsně před závěrem 1.poločasu přešli do vedení 13:12.

Na začátku 2.poločasu sice brankář Filip vytáhl 3 zákroky v řadě, ovšem následovala 4 branková šňůra domácích, kterou odskočili na bezpečné vedení 17:12. Hráči SPARTY sice v dalším průběhu 2x snížili na tříbrankový rozdíl, nejprve na 18:15 a ve 44.minutě na 19:16, blíž se však domácím nepřiblížili. Ti naopak v dalším průběhu utkání navyšovali své vedení, ve 47.minutě to bylo opět o 5 branek – 21:16, v 52.minutě již o 7 branek – 24:17 a později několikrát dokonce o 8 branek – 26:18, 27:19 a 28:20. Až v samém závěru SPARTA snížila na konečný rozdíl 6ti branek, to již nic podstatného na výsledku nezměnilo. Domácí JISKRA tak v utkání zaslouženě zvítězila 29:23.

SPARTA tedy zahájila jarní část 2.ligy porážkou, v této sestavě na svého soupeře zkrátka nestačila. A to hlavně v průběhu 2.poločasu, kde se jí vůbec nedařilo v útoku a odpadla také v obraně. A za tou se nemohlo příliš dařit ani brankářům. Přibližně 50.minut utkání odchytal Filip, připsal si 13 zákroků / v 1.poločase chytil krom jiného 2 sedmičky / a měl úspěšnost 34,2%. Závěrečných 10.minut odchytal Červenka, který si připsal 2 zákroky a měl úspěšnost 33,3%. Hráči v poli podali vesměs hodně průměrné výkony, střelecky se nejvíce prosazoval Hovorka 15-9 / bezpečně proměnil všechny 4 sedmičky /, Jeníček 12-5, Polívka 5-4, Veselý M. 7-3 a Falge 3-2. Hájek měl střelbu 3-0, Horák a Veselý Š. se do zakončení nedostali.

V nedělním utkání měl kutnohorský tým celkově střelbu 45/23 = úspěšnost 51,1%. Obrana si sice připsala 7 bloků, jinak ale byla málo důrazná a propustná. K tomu 13 získaných míčů ale mnohdy zbytečných 18 ztrát.

A teď k těm absencím. Už v týdnu bylo jasné, že nebude hrát zraněný Brož a pracovně vytížený Pugliese, v pátek se omluvil z důvodů dovolené Šimůnek. S tím se tedy před odjezdem počítalo, S čím se ovšem nepočítalo, tak to byly absence Píchy a Petránka. První dorazil na utkání s pochroumaným kotníkem z dopoledního utkání 1.ligy z Bystřice pod Hostýnem, druhý si přivodil těžký výron kotníku při rozcvičování, kdy si šlápl na za ním ležící míč. A to již bylo na tým příliš a výkon i výsledek tomu všemu odpovídal. Bohužel to momentálně vypadá, že podobně oslabená sestava bude k dispozici i v dalších březnových utkáních.
Dvojice domácích brankářů si připsala v utkání celkem 14 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval Rezek, autor 8 branek, 5 jich přidal Vondra, po 4 Ondrouch a Zich.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér Vít Šnajdr:
Bohužel nedokázali jsme v oslabené sestavě vzdorovat domácím. Chybí nám střelec, který by zdálky ohrozil branku a v postupném útoku se nenajde nikdo, kdo by na sebe vzal odpovědnost. Stejně tak máme velké výpadky v obraně, jsme nedůslední a nedůrazní. Budeme muset změnit obranný systém, aby lépe vyhovoval našim současným možnostem. Bohužel to vypadá, že budeme oslabeni až do konce sezóny.

SESTAVA a BRANKY: Filip /br/, Červenka /br/ - Hovorka 9, Jeníček 5, Polívka 4, Veselý M. 3, Falge 2, Hájek, Horák a Veselý Š. Trenér: Šnajdr Vít.
NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 1, VYLOUČENÍ: 1 – 2, SEDMIČKY: 5/3 – 4/4, ROZHODČÍ: Dolejší / Zruč / -  Dvořák  / Pardubice /, DIVÁCI: 56.

Ostatní výsledky 12.kola:
TJ Chodov JM „B“ - HBC Strakonice „B“ 31:21, SPARTAK MAS Sezimovo Ústí - LOKO České Budějovice 23:25, SOKOL Úvaly - SLAVIA Praha 28:33, 1.HC Pardubice - LOKO Vršovice 26:29, JISKRA Třeboň měla volno.

Další program:
Ve 13.kole 2.LIGY mužů JVČ přivítá tým SPARTY ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici v neděli 3.března od 18:00 hodin jihočeský tým HBC Strakonice 1921 „B“.