Házenkáři Sparty Kutná Hora podlehli na Klimešce soupeři z Českých Budějovic o dvě branky

10. duben 2019, 00:15

Kutná Hora - V sobotu 6 .dubna měl tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora na programu mistrovské utkání 18. kola 2. ligy mužů JV Čechy, ve kterém přivítal ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici jihočeského soupeře - tým Lokomotiva České Budějovice.

Kutná Hora - Loko Č. Budějovce 22:24 (8:12)

Tým Lokomotivy přijel do Kutné Hory v roli vedoucího týmu soutěže, po odehraném 17.kole měl na svém kontě 23 bodů / bilance: 15 – 11-1-3 /. V podzimním vzájemném utkání doma SPARTU porazil těsně 28:26, když v poločase vedli ještě kutnohorští 11:14. SPARTU tak čekal velmi silný soupeř.

Začátek utkání byl jako „na houpačce“, ve 3.minutě vedli hosté 0:2, v 6.minutě domácí 3:2, v 7.minutě hosté 3:4 a v 9.minutě opět domácí 5:4. Ale v dalším průběhu prvního dějství převzali iniciativu hosté, nejprve 3 brankami do 11.minuty otočili na 5:7 a ve 25.minutě již vedli 6:10. Domácím se tento úsek utkání nepovedl, nedařilo se hlavně v útoku, kde za 15 minut dokázali dát soupeři pouze jedinou branku. V poslední pětiminutovce padlo po 2 brankách na obou stranách a tak hosté odcházeli do kabin s poločasovým vedením o 4 branky, stav byl 8:12.

Začátek 2.poločasu se domácím vydařil, do 33.minuty snížili na rozdíl 2 branek, na 10:12, později na 11:13 a ve 38.minutě byl rozdíl stále dvoubrankový – 13:15. O minutu později vedli sice hosté 13:16, ve 41.minutě však byl rozdíl pouze jednobrankový, domácí dokázali snížit na 15:16. Avšak hosté vzápětí odpověděli 3 rychlými brankami v řadě, ve 45.minutě vedli 15:19 a o další dvě minuty později již pětibrankovým rozdílem – 16:21. A stejný rozdíl byl ještě 9 minut před koncem, kdy se skóre posunulo na 18:23. Domácí však utkání nezabalili, v 55.minutě ještě dokázali stáhnout na 21:23 a měli v dalším průběhu dvě velké příležitosti snížit na rozdíl branky jediné a utkání ještě zdramatizovat. Bohužel první šance skončila střelou mimo a druhá na tyči. Nato hosté zvýšili v 57.minutě na 21:24 a domácí již jen v předposlední minutě upravili na konečných 22:24. Favorizovaní hosté si tak z Kutné Hory odvezli oba body a osamostatnili se na čele druholigové tabulky.

Kutnohorský tým předvedl po delší době bojovný obětavý výkon a hlavně za 2.poločas, který vyhrál 14:12 zaslouží určitě pochvalu. A to opět chybělo několik opor / Červenka, Brož, Petránek, Pícha, Šimůnek /, navíc cca posledních 10 minut nemohl hrát Hovorka / naražené koleno / a v závěru otřesený Jeníček. Největší rozdíl byl hlavně ve hře spojek, kde byla herní kvalita a vyspělost jasně na straně soupeře, zatímco SPARTĚ úspěšný střelec z větší vzdálenosti zcela nepochybně chyběl.

Valnou většinu utkání odchytal uzdravený Filip, který si připsal 12 zákroků a měl úspěšnost 33,3%. Na 2 sedmičky nastoupil ve 2.poločase Šnajdr, první orazítkovala tyč, druhou chytil a měl tak 100% úspěšnost. Obrana měla problém včas zastavovat rychlé akce hostů, 9 branek z proskoků je příliš. V útoku měl tým SPARTY celkovou střelbu 53–22 = úspěšnost 41,5%. Z jednotlivců se nejvíce prosazoval Falge, který měl střelbu 9-6. A ostatní – Polívka 7-4, Hovorka 10-4, Pugliese 13-4, Jeníček 7-2, Š.Veselý 1-1, Hájek 1-1, Horák 1-0, M.Veselý 3-0 a Salák se do zakončení nedostal. Celkově si tým připsal 9 zisků míčů a k tomu celkem vyrovnaný počet 11 ztrát.

Hostující brankář si připsal celkem 15 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazovala čtveřice Mráz / 6 /, Dvořák / 5 /, Potůček / 5 / a Jiránek / 4 /, která měla spolu s brankářem největší zásluhu na konečném výsledku.

A jak hodnotil sobotní výkon svého týmu trenér Vít Šnajdr:
Výkon měl své mouchy, jsme nedůrazní v obraně a velmi slabí v postupném útoku, ale vidím zde i velká pozitiva. Tým zápas nezabalil a rval se do poslední minuty. Přestože byl soupeř v plné síle, dokázali jsme ho hodně potrápit. Děkuji hráčům za bojovnost a nasazení, doufám, že v příštím zápase budeme ještě o něco silnější a dokážeme bodovat.

SESTAVA a BRANKY: Filip /br/, Šnajdr /br/ - Falge 6, Hovorka 4, Polívka 4, Pugliese 4, Jeníček 2, Hájek 1, Veselý Š. 1, Horák, Salák a Veselý M. Trenér: Šnajdr Vít.
NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 0, VYLOUČENÍ: 1 – 4, SEDMIČKY: 2/2 – 5/3, ROZHODČÍ: Průžek J. / Úvaly / - Tůma M. / Kralupy n.Vlt. /, DIVÁCI: 42.

Ostatní výsledky 18.kola:
SLAVIA Praha - JISKRA Třeboň 27:34, TJ Chodov JM „B“ - LOKO Vršovice 25:26, SOKOL Úvaly - 1.HC Pardubice 26:25, HBC Strakonice 1921 „B“ - SPARTAK  MAS Sezimovo Ústí 30:22, JISKRA Havlíčkův Brod měla volno.