Házenkáři Sparty Kutná Hora přivezli z Mostu vítězství o pět branek

21. září 2017, 00:41

Most - Tým kutnohorských mužů házenkářského oddílu TJ Sparta Kutná Hora sehrál v neděli utkání druhého kola Společné regionální ligy 2017 - 2018, ve kterém nastoupil ve sportovní hale nejvzdálenějšího soupeře v celé soutěži ­- severočeského týmu HK Baník Most.

Domácí vstupovali do utkání povzbuzeni výhrou v prvním kole na hřišti HC Kolín 21:17, naopak Sparta podlehla doma Chodovu B 20:25, s Mostem prohrála v loňské sezóně obě vzájemná utkání a navíc v mostecké sportovní hale nikdy nebodovala a nedařilo se jí zde ani po herní stránce.  A tak bylo na čase s touto nepříznivou bilancí konečně něco udělat.

HK BANÍK Most - SPARTA Kutná Hora    2 2  :  2 7   /  8 : 14 /

Domácí, kteří do utkání nastoupili s širokým a hlavně omlazeným kádrem / oproti letům minulým /, se sice ve 2.minutě ujali vedení 1:0 / bylo to jejich vedení v utkání první a také poslední /, následovala však šňůra 4 branek SPARTY a v 8.minutě byl stav 1:4, v 10.minutě 2:5 a v 18.minutě 4:6. Hráči SPARTY od úvodních minut výborně bránili a dařilo se jim také v útoku. Následně zaznamenali do 21.minuty 3 branky v řadě a stav byl rázem 4:9. A 4-5 brankové vedení si udržovali až do konce 1. poločasu, v jeho poslední minutě dokonce navýšili své vedení na rozdíl 6 branek. Do kabin tak odcházeli s pohodovým vedením 8:14.

Od začátku 2.poločasu byla k vidění již vyrovnanější hra a také branky padaly rovnoměrně na obou stranách, přesto si tým SPARTY nadále udržoval bezpečné vedení o 5-6 branek. To dokonce ve 35.minutě narostlo na rozdíl 7 brankový, stav byl 11:18. Následně sice domácí „zazlobili“, když 3 brankami v řadě snížili na 14:18, ve 42.minutě ještě na 15:19, více jim však hráči SPARTY nedovolili. Naopak, v dalším průběhu utkání hru kontrolovali a opět postupně navyšovali svůj náskok Ve 45.minutě byl stav 16:21, v 50.minutě 18:24 a v 58.minutě dokonce 19:27. Až v samém závěru se domácím podařila šňůra 3 branek, kterou pouze upravili na konečných 22:27. Kutnohorský tým mužů si tak odvezl z nedělního utkání z Mostu oba body za zasloužené vítězství, které bylo podpořenou velni dobrou obranou / hlavně v 1.poločase / a solidní hrou v útoku.

K utkání však tým odjížděl poměrně oslaben, oproti minulému utkání proti Chodovu chyběli pro nemoc oba brankáři – Červenka s Kotěšovcem, Falge byl v zaměstnání, Petránek se omluvil ráno před odjezdem a Brož se nedostavil vůbec !!! A tak do branky byl nominován Vít Šnajdr / který v minulosti na této pozici občas vypomáhal / a hlavně s týmem obětavě odjel Ondra Šimůnek, který měl v nohách středeční a sobotní podvečerní extraligová utkání za pražskou Duklu. Přesto byl ráno v 8 hodin u metra v Praze Letňanech připraven k odjezdu. A jeho přítomnost byla v utkání rozhodující. Výborný výkon podal v obraně / mimo jiné 4 bloky jen v 1.poločase / a dařilo se mu mimořádně také v útoku, kde z 8 pokusů zaznamenal 7 branek / domácí se sice snažili o jeho osobní obranu, ve 2.poločase však od ní upustili /. A okolo něj se dobrými výkony přidali i všichni ostatní. Hlavně 1.poločas byl ze strany celého týmu na „jedničku“, o tom ostatně hovořil výsledek 8:14. V tom druhém se již hrálo tak trochu na jistotu, aby domácí neměli moc nadějí ještě něco s výsledkem udělat. A to se podařilo bez větších problémů. Solidní výkon podal v brance Šnajdr, který si připsal 9 zákroků = úspěšnost 29%. V poli hráči SPARTY podali vesměs velmi dobrý výkon v obraně, kde si připsali celkem 8 bloků a 15 získaných míčů, v útoku měli střelbu celkově 46/27 = solidní úspěšnost 58,7%. A k tomu pouze 10 ztrát. Jednotlivci měli střelbu - Šimůnek 8-7, Pícha 14-7, Procházka 8-5, Polívka 8-4, Jeníček 2-2, Hájek 1-1, Salák 1-1, Hovorka 2-0, Veselý M. 2-0 a Veselý Š. se do zakončení nedostal. Dobře si v utkání vedli oba dorostenci – Procházka s Jeníčkem, méně se tentokrát střelecky dařilo Hovorkovi, který utkání nedohrál po třech 2 minutových trestech a následné červené kartě. A tak na závěr – velmi dobrý výkon a zasloužený zisk obou bodů, za což zaslouží celý tým SPARTY velkou pochvalu. A tak jediná „kaňka“ na povedeném utkání bylo zranění ramene M.Veselého cca 10 minut před koncem, které mu následně nahazovali až v mostecké nemocnici a zřejmě si od házené nějaký čas odpočine.

Domácí dvojice brankářů si připsala celkem 12 zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval Pour / 7 - ve 2.poločase bráněn osobně /, Janáček / 5 / a dvojice Šmehlík, Verner / oba 4 /.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Jiří Hájek?
Včera  jsme  získali první body v nové sezóně, zasloužené vítězství, ještě k tomu na hřišti soupeře a v excelentním stylu. Tak jak to bývá u nás zvykem, utkání venku se někteří hráči nezúčastní, po hříchu je však podotknout, že většinou byl tentokrát na vině zdravotní  stav. Naštěstí  s námi mohli odcestovat Ondra Šimůnek, Jirka Pícha a „náhradní  brankář“  Vít Šnajdr. Vynikající  obrana v prvním poločase v čele s neprostupným Ondrou Šimůnkem a výborné zákroky Víti Šnajdra podpořené zdařilou střelbou v útoku měly za následek poločasové šesti gólové vedení . Nebylo to však jen o těchto hráčích, ale prostě všichni předvedli  v prvním dějství opravdu famózní výkon a domácí z toho byli viditelně otřeseni. V druhé půli se vehementně snažili s výsledkem něco udělat, ale ani náznakem jsme nedopustili žádné komplikace v podobě výrazného snížení náskoku a utkání dovedli do opravdu zaslouženého vítězství. Ondra Šimůnek, Jirka Pícha i nestor v brance Vít Šnajdr strhli ostatní k výbornému výkonu a za to je potřeba celému týmu poděkovat, jen tak dál. Opravdu excelentní výkon. Bohužel nejsou však jen pozitiva, stínem utkání je pro nás zranění Matěje Veselého, kterému domácí hráč vykloubil rameno. Takže vzkaz pro Matěje, přeji Ti brzké uzdravení!

SESTAVA a BRANKY: Šnajdr / br / - Pícha 7, Šimůnek 7, Procházka 5, Polívka 4, Jeníček 2, Hájek 1, Salák 1, Hovorka, Veselý M. a Veselý Š. Trenér: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2– 3, VYLOUČENÍ: 5 – 4, SEDMIČKY: 4/2 – 2/1, ROZHODČÍ: Matis / Ústí n.Labem / – Smékal / Deštnice  /, DIVÁCI: 22.

OSTATNÍ odehrané VÝSLEDKY:
TJ Chodov JM „B“ - 1.HC WENDY Mělník 31:16.

Ve 3.podzimním kole SRL se tým SPARTY představí v domácím prostředí, v neděli 24.září přivítá na svém venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově od 11,00 hodin tým TJ KOVOFINIŠ Ledeč nad Sázavou.