Házenkáři Sparty Kutná Hora ve druhé lize poprvé ztratili, bod si odvezla Slavia

15. říjen 2018, 08:47

Kutná Hora - Házenkáři Sparty Kutná Hora ve sportovní hale Klimeška přivítali v neděli Slavii Praha. Po třech předchozích vítězstvích ve druhé lize tentokrát ztratili, ale proti zkušenému soupeři pouze jeden bod:

Sparta Kutná Hora - Slavia Praha 25:25 (12:13)

Kutnohorští si nejprve udržovali těsně vedení, ve druhé části první půle ale převzali iniciativu hosté. Domácí potom před přestávkou korigovali na rozdíl jedné branky. Po změně stran Sparta vrátila vedení na svou stranu, ve 49. minutě to vypadalo hodně nadějně - 22:18. Ovšem zkušeným hostům potom pomohla některá vyloučení Kutné Hory, ta navíc nedotáhla některé slibné útoky na navýšení vedení a tak ze zápasu nakonec byla remíza 25:25.

"Slavia je ho zkušený tým a v zápase to bylo vidět. Bohužel nás v závěru trochu poškodili rozhodčí - hráli jsme šest minut v oslabení," upozornil trenér Kutné Hory Vít Šnajdr. Za stavu 22:18 tam domácí měli některé nadějné brejky a slibné situace, vedení ale nenavýšili. "Je to sport - nedáš, dostaneš," uzavřel kouč Sparty.

Branky a sestava K. Hory: Filip, Fojta, Červenka - Pícha 7, Polívka 4, Hovorka 4, Jeníček 3, Pugliese 3, Brož 3, Falge 1, M. Veselý, Š. Veselý, Horák, Hájek. Trenér Vít Šnajdr. Branky a sestava Slavie Praha: Štafa, Michalec - Zima 6, Klouček 5, Pavlišin 3, Kovář 3, Nachtigal 3, Korbel 2, Šmelhaus 1, Jaroš 1, Pelikán, Šípal, Maxa. Trenér Tomáš Pelikán. Vyloučení: 4/3. ŽK: 2/1. Rozhodčí: Svítek - Pospíšil.