Házenkáři Sparty se z jižních Čech vrátili bez bodu, v Třeboni prohráli

4. duben 2019, 01:43

Třeboň - Tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora čekalo v sobotu mistrovské utkání 17. kola 2. ligy JV Čechy, ve kterém nastoupil ve sportovní hale jihočeského týmu TJ Jiskra Třeboň.

Jiskra Třeboň - Sparta K. Hora 37:19 (21:8)

Před sobotním utkáním byla JISKRA v průběžné tabulce na 3.místě se 20 body / bilance: 14 – 10-0-4 /, SPARTA na 6.místě se ziskem 17 bodů / bilance: 15 – 8-1-6 /. V podzimním vzájemném utkání v Kutné Hoře SPARTA JISKRU porazila celkem překvapivě, ale zaslouženě 35:29, když v poločase již vedla 17:11.

SPARTA sobotní utkání nerozehrála špatně, vedla 0:1, 1:3 a na začátku 10.minuty ještě 3:4. Ovšem poté nastal v její hře naprostý kolaps, nedařilo se nikomu nic a domácí nemilosrdně trestali. V rozmezí 10.-20.minuty zaznamenali 12 branek oproti 1 hostující a rázem bylo skóre jednoznačné – 15:5. A v poslední desetiminutovce prvního dějství se nic podstatného nezměnilo, domácí navýšili bez větších problémů své vysoké vedení až na rozdíl 13ti branek, poločasový stav tak byl 21:8.

A také 2.poločas měl podobný průběh. Domácí byli po všech stránkách lepší, utkání měli jasně pod kontrolou a rozdíl narůstal, i když ne tak výrazně, jako v poločase prvním. Ve 40.minutě byl stav 26:11, v 50.minutě 30:15 a nakonec utkání skončilo zaslouženým vysokým vítězstvím domácí Jiskry v poměru 37:19.

A co k tomuto „přídělu“ dodat ? SPARTA nastoupila opět v silně oslabené sestavě bez 8 hráčů základního kádru  a to se na hřišti musí jasně projevit. Tak to zkrátka momentálně je. V této sestavě na soupeře bohužel nestačí. Poslední 3 porážky o 10, 11 a 18 branek to jasně dokazují.

1.poločas utkání odchytal Šnajdr, který si připsal pouze 3 zákroky a měl úspěšnost 13%. 2.poločas odchytal velmi slušně Červenka, ten si připsal 8 zákroků a měl úspěšnost 33,3%. Hráčům v poli se nevedlo, a to jak v obraně, tak hlavně v útoku. Vždyť tým měl celkovou střelbu 52-19, což je mizerná úspěšnou pouze 36,5%. Krom jiného hráči neproměnili 3 rychlé útoky, 3 proskoky, 2 střely z pivota a 1 sedmičku, tedy jasné tutovky. A 21 ztrát míčů / z toho plných 12 v 1.poločase /, tak to je také příliš vysoké číslo. A mnohé opravdu velmi velmi zbytečné. Obrana si připsala pouhý 1 blok a k tomu mnoho chyb jeden na jednoho, navíc se jí nedařilo ani akce domácích včas přerušovat. 12 zisků míčů to nemohlo nijak výrazně ovlivnit. Z jednotlivců měl 100% střelbu Horák 1-1, solidní Salák 3-2 a Veselý M. 6-3, ostatní však prachmizernou - Jeníček 11-5, Falge a Polívka 9-3, Hovorka 11-2 a Veselý Š. 2-0.

Dvojice brankářů Třeboně si připsala v utkání celkem 20 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval Baierling, autor 8 branek, Bicek jich přidal 6, Dušek a Potměšil po 5. V třeboňské hale byla v sobotní podvečer velmi pěkná návštěva / dle zápisu 285 diváků / a ta viděla zasloužené vítězství domácí Jiskry.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér Vít Šnajdr:
Tristní výkon, bez obrany, špatní v postupném útoku, od desáté minuty v podstatě poraženi. Zápasy druhé ligy se nedají hrát v této sestavě. Pokud se nám nevrátí alespoň někteří hráči, nebude to lepší.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Šnajdr /br/ - Jeníček 5, Falge 3, Polívka 3, Veselý M. 3, Hovorka 2, Salák 2, Horák 1 a Veselý Š. Trenér: Šnajdr Vít.
NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 2, VYLOUČENÍ: 1 – 1, SEDMIČKY: 4/4 – 1/0, ROZHODČÍ: Moravec / Strakonice / - Tůma M.  / Kralupy /, DIVÁCI: 285.

Ostatní výsledky 17.kola:
1.HC Pardubice - TJ Chodov JM „B“  29:20, LOKO Vršovice - HK SLAVIA Praha  26:42,  LOKO České Budějovice - HBC Strakonice 1921 „B“  34:23, SPARTAK MAS Sezimovo Ústí - JISKRA Havlíčkův Brod  34:23, SOKOL Úvaly měl volno.