Házenkáři Sparty ve druhém pohárovém kole nestačili na Mladou Boleslav

20. září 2019, 01:03

Mladá Boleslav - V neděli 15. září měl tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora na programu utkání 2. kola Českého poháru, ve kterém nastoupil na palubovce dlouholetého druholigového účastníka skupiny SVČ, zkušeného středočeského týmu TJ HC Auto Škoda Mladá Boleslav. Utkání se hrálo v mladoboleslavské sportovní hale  - domácí se probojovali do 2. kola vítězstvím 39:22 v prvním kole ve Zruči nad Sázavou, Sparta vyhrála v Kolíně 28:25.

HC AŠ Mladá Boleslav - SPARTA Kutná Hora 35:25 (14:9)

Úvodní branku pohárového utkání dali hosté, kteří ještě ve 3.minutě srovnali na 2:2, v dalším průběhu již měli navrch domácí. Ti v 5.minutě vedli 5:2, v 10.minutě 6:3, ve 20.minutě 10:4 a ve 27.minutě již 14:6. Hráči SPARTY ale přece jenom v závěrečných minutách prvního dějství zabojovali a 3 brankami v řadě snížili na poločasových 14:9. Do kabin ale odcházeli daleko spokojenější domácí.

Na začátku 2. poločasu sice hosté snížili na 14:11, domácí však dokázali rychle odpovědět, ve 35.minutě vedli 17:11, ve 38.minutě již 20:13. SPARTA sice dokázala do 42.minuty snížit na 20:16 a až do 52.minuty stále držela poločasový rozdíl 5 branek, když byl stav 28:23, v závěru však doplatila na časté chyby i neproměňování šancí a toho domácí dokázali náležitě využít. V utkání nakonec zvítězili zaslouženě 35:25 a mohli tak slavit postup do 3.kola Českého poháru.

Tým SPARTY nastoupil do nedělního pohárového utkání značně oslaben, citelně chybělo 8 hráčů základního kádru. A když se navíc již v úvodu utkání zranil Hájek, měl tým pouze 2 hráče do pole na střídání. A to jedním z nich byl trenér Šnajdr, který týmu vypomáhá v případě nouze pouze v brance. A tak bylo otázkou času, kdy úzkému kádru dojdou síly. To byl jeden z důvodů porážky, ovšem ten druhý a důležitější byl velký počet ztrát míčů, nepřesná střelba a velké množství zcela zbytečných chyb v obraně. To vše se projevilo hlavně v závěru, kdy tým SPARTY fyzicky odpadl a nakonec prohrál zbytečně vysoko o 10 branek.

Polovinu 1.poločasu a 8 minut 2.poločasu odchytal navrátilec Borek Hroch, který si připsal 7 zákroků a měl úspěšnost 33,3%. Zbývající čas odchytala nová posila SPARTA Milan Morávek / naposledy v pražských Bohemians /, který si připsal 8 zákroků a měl úspěšnost 27,6%. A jak se prosazovali hráči v útoku - Dan Jeníček měl střelbu 13-6, Petr Polívka 8-5, Radek Hovorka 10-5, Matěj Veselý 11-4, Šimon Veselý 5-3, Josef Salák 4-2, Tomáš Hájek 1-0, Tomáš Horák a Vít Šnajdr se do zakončení nedostali.

V sobotním utkání měl kutnohorský tým celkově střelbu 52/25 = úspěšnost střelby 48,1%. Velký nepoměr však byl tentokrát v ziscích a ztrátách míčů, zatímco těch získaných bylo celkem 8, tak 17 ztrát je opravdu hodně. Dost smůly měl tým SPARTY v podobě 6 nastřelených tyčí, 2 střely skončily v blocích domácí obrany a hnedle 7 střel skončilo mimo zařízení, tedy vedle !!!

Dvojice brankářů AŠ si připsala v utkání celkem 12 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazovala čtveřice autorů 5 branek – Hofta, Houška J., Houška T. a Grůša.

A jak hodnotil nedělní výkon svého týmu trenér Vít Šnajdr:
V zápase jsme tahali za kratší konec. Po zranění Hájka nám chyběly střelecké spojky a stejně tak byl deficit výšky a hmotnosti znát v obraně. Zejména v ní jsme byli nedůrazní, měkcí a nechávali jsme domácí zakončovat z proskoků a velmi dobrých úhlů. V útoku chybělo větší ohrožení branky soupeře z dálky a k tomu jsme přidali hodně nepřesnou střelbu a mnoho technických chyb. Bohužel utkání nesplnilo očekávání ani vzhledem k přípravě, s jedním hráčem na střídání to bylo o přežití a na zkoušení herních variant nezbývaly síly. Kladně hodnotím výkon brankářů, kteří to za děravou obranou neměli jednoduché. Pokud budeme chtít v soutěžních zápasech bodovat, musíme zásadně zlepšit obranu.

SESTAVA a BRANKY SPARTY: Hroch /br/, Morávek /br/ - Jeníček 6, Hovorka 5, Polívka P. 5, Veselý M. 4, Veselý Š. 3, Salák 2, Hájek, Horák a Šnajdr. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 5 – 3, SEDMIČKY: 1/1 – 4/4, ROZHODČÍ: Směja - Uhlíř / oba Praha /, DIVÁCI: 150.

Nedělní pohárové utkání 2.kola bylo pro kutnohorský tým však stále jenom kvalitní příprava na nastávající mistrovský ročník 2.LIGY 2019/2020. Ten pro SPARTU začíná již za týden, v sobotu 21.září, kdy přivítá ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici loňského vítěze soutěže – zkušený jihočeský tým TJ JISKRA Třeboň.