Jarní sezonu házenkáři Sparty zahájili těsnou prohrou na hřišti Chodova B

5. duben 2017, 00:36

Chodov - V neděli 2. dubna nastoupil kutnohorský tým mužů po více než 4 měsíční zimní přestávce k mistrovskému utkání 1.jarního kola Společné regionální ligy, ve kterém zavítal do sportovní haly pražského týmu TJ Chodov JM „B“. Utkání se mělo původně hrát 21. května, na žádost domácích však bylo předehráno již v tomto termínu.

Chodovské béčko přezimovalo v tabulce na 6.místě se 3 body za bilanci 1-1-3, SPARTA na 4.místě měla 6 bodů za bilanci 3-0-3. V podzimním vzájemném utkání v Kutné Hoře SPARTA Chodov „B“ porazila těsně o branku 27:26 po poločasovém vedení 14:11. A vzhledem k velkým absencím mnoha hráčů v zimní přípravě do zahajovacího jarního utkání nenastupovala v příliš dobrém rozpoložení s formou neznámou.

TJ Chodov JM „B“ . SPARTA Kutná Hora  2 7  :  2 6  / 15 : 14 /

A začátek utkání tomu napovídal. Byl hodně špatný. Domácí již ve 4.minutě vedli 4:0, později 5:1, 5:3, 8:3 a ve 13.minutě 9:4. Kutnohorský tým se ale v dalším průběhu 1.poločasu herně zvedl, v rozmezí 15.-19.minuty zaznamenal 5 branek v řadě a rázem bylo vyrovnáno 9:9. Domácí následně opět přešli do vedení 11:9 a 12:10, ve 28.minutě bylo vyrovnáno 12:12, v předposlední minutě ještě 13:13. Ale domácí opět přešli 2 rychlými brankami do vedení 15:13, hosté těsně před závěrečným hvizdem snížili na poločasových 15:14.

Na začátku 2.poločasu sice hosté opět vyrovnali na 15:15, ale domácí v dalších minutách přešli do vedení 18:15, ve 36.minutě byl stav 19:16 a o 2 minuty později 20:18. Ve 40.minutě bylo opět vyrovnáno – 20:20, domácí však ještě v téže minutě odskočili na 22:20, ve 43.minutě byl stav 23:21. A opakoval se předchozí průběh, hosté vyrovnali na 23:23, ve 48.minutě opět vedou domácí 24:23. Ale následovala 3 branková šňůra kutnohorského týmu a v 54.minutě byl stav velice nadějný - vedení 24:26. Domácím se v této fázi utkání vůbec nedařilo / branku nedali 11 minut /, avšak následně totéž zopakovali i hráči SPARTY. Přestože měli k dispozici 4 útoky na navýšení náskoku na 3 branky, tak všechny nedotáhli do úspěšného konce a to hodně napomohlo domácím. Ti nejprve v předposlední 59.minutě snížili na 25:26 a po time-outu SPARTY v čase 59:10 a dalším jejím neúspěšném útoku vyrovnali na 26:26. SPARTA měla následně možnost utkání rozhodnout / byť hrála oslabena o 1 vyloučeného hráče / ve svůj prospěch, neproměnila však z dobré pozice v křídle a domácí z rychlého protiútoku 3 vteřiny před koncem také z křídla rozhodli o svém šťastném vítězství – 27:26. Zajímavé, opakoval se tak přesně podzimní výsledek z Kutné Hory, ovšem s opačným vítězem.

V úvodním jarním utkání nepodal kutnohorský tým mužů špatný výkon, po „prospaném“ začátku se herně zvedl, držel s domácími dlouho krok a v závěru dokonce sahal po vítězství. Avšak samotný konec nezvládl a to ho stálo lepší výsledek. Z brankářů odchytal cca 37 minut utkání Jirka Červenka, připsal si 11 zákroků a měl úspěšnost 36,7%. Zbývající čas odchytal Vašek Kotěšovec, ten měl 6 zákroků = úspěšnost 42,9%. Hráči v poli střídali lepší a horší chvilky, škoda zbytečných ztrát a nedotažených útoků v závěru, což bylo rozhodující. Brankově se nejvíce prosazoval zimní navrátilec do mateřského klubu Jirka Pícha / to on měl závěrečnou šanci z křídla /, svou formu si podržel z kolínského účinkování Radek Hovorka. Ani u ostatních hráčů v poli to nebyl v nedělním utkání žádný velký propadák, ale je nadále co zlepšovat a na čem pracovat. Ale to se bez účasti na trénincích neobejde. Celkově měl tým střelbu 52-26 = úspěšnost rovných 50%, připsal si 13 získaných míčů a 13 ztrát. Škoda 2 neproměněných sedmiček / Hovorka, Brož / a také smůla v podobě 6 nastřelených tyčí. Do brankové listiny se tentokrát dokázalo zapsat všech 9 hráčů v poli.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Kotěšovec /br/ - Pícha 7, Hovorka 5, Falge 3, Veselý M. 3, Hájek 2, Polívka 2, Salák J. 2, Brož 1 aVeselý Š. 1. Trenér: Šnajdr Vít. NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 2, VYLOUČENÍ: 3 – 3, SEDMIČKY: 4/4 – 4/2, ROZHODČÍ: Sovová - Beňuš / oba Praha /, DIVÁCI: 28.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr ?
Velmi rozporuplné utkání. Totálně jsme prospali úvod a tři čtvrtiny utkání se snažili o obrat, abychom se v závěru vlastními chybami připravili o body. Celkově se jednalo o velmi rychlé, tvrdé a poměrně pohledné utkání, oba soupeři předváděli dobrou házenou.  U každého hráče bych našel hodně dobrých okamžiků, ale zároveň i něco, co chybělo k úplné spokojenosti. Líbila se mi bojovnost a nasazení, bohužel tréninkové manko zejména u spojek přináší malou pestrost v postupném útoku, v tom byli domácí zcela určitě lepší. Rozhodlo jalových 8 posledních minut, kdy jsme nedokázali vstřelit branku a odskočit soupeři o tři góly. A v závěru to již bylo klasické „nedáš – dostaneš“, kdy nás soupeř hodně krutě potrestal. Nicméně s odstupem musím říci, že předvedený výkon zase tak špatný nebyl a doufat, že v příštích utkáních budeme úspěšnější.

Doposud jarní odehraná utkání:
HK BANÍK Most - KOVOFINIŠ Ledeč nad Sázavou 25:25, KOVOFINIŠ Ledeč nad Sázavou - 1.HC WENDY Mělník 25:16,  HK BANÍK Most - SOKOL Vršovice „B“ 29:25.