Jarní sezonu zahájili starší žáci domácím vítězstvím nad Mělníkem

28. březen 2019, 00:31

Kutná Hora - Starší žáci oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora v sobotu sehráli utkání prvního jarního kola středočeského přeboru 2018/2019, ve kterém přivítal ve sportovní hale Klimeška tým Házená Mělník.

Kutná Hora - Mělník 35:17 (16:6)

V letošním ročníku této soutěže startovalo na podzim 2018 6 týmů – HC Kolín, HÁZENÁ Mělník, JISKRA Zruč nad Sázavou, SPARTA Kutná Hora, SPARTAK Příbram a východočeský 1.HK Dvůr Králové nad Labem, který však již do jarní části nezasáhne. Nyní se opět hraje se systémem každý s každým 2x25 minut / plus bude navíc jeden turnaj za účasti všech pěti týmů /.

Začátek sobotního utkání patřil sice hostům, kteří v 5.minutě vedli 1:3, ale další část prvního dějství již byla ze strany domácích nad očekávání. I přes hodně ztrát a nepřesností dávali totiž branku za brankou a skóre jednoznačně narůstalo v jejich prospěch. Nejprve 7 brankami v řadě otočili do 12.minuty na 8:3 a po snížení hostí na 9:5 další šňůru 7 branek navýšili své vedení na 16:5.

1.poločas potom skončil jasným výsledkem 16:6.
Na začátku 2.poločasu domácí zvýšili své vedení na 19:7, hostům se podařilo šňůrou 4 branek snížit do 32.minuty na 19:11. Avšak poté domácí zaznamenali v rozmezí 32.-38.minuty velerychlou sérii 10 branek v řadě a vedení již bylo jednoznačné – 29:11. Ve zbývajících cca 12-ti minutách již padaly branky rovnoměrně na obou stranách a skóre se tak pouze posunulo na konečný výsledek 35:17. Oba body zůstaly doma zaslouženě.

Starším žákům SPARTY se v sobotním utkání celkem dařilo a byť bylo k vidění poměrně dost nepřesností, výsledkem bylo vysoké a zasloužené vítězství o 18 branek / na podzim přitom v Mělníku prohráli 25:39 /.

Výborně zachytal Valach, který krom jiného chytil hostům 4 z 5 sedmiček. Střelecky se nejvíce prosazoval Veselý, dařilo se i Novotnému a F.Novákovi. A do střelecké listiny se dokázalo zapsat dalších 6 hráčů.

A jak hodnotil sobotní výkon svého týmu trenér Jan Falge:
Vyhraný zápas velikým rozdílem nás sice může těšit, ale předvedená hra popravdě moc ne. Nadělali jsme spoustu chyb, jak v obraně, tak v útoku. Hráčům často padal míč z rukou, jako by ho viděli poprvé v životě. Tlak v útoku byl slabý, obrana byla často příliš otevřená. Kdyby jsme se potkali se silnějším soupeřem, který by podobné chyby trestal, výsledek by byl pravděpodobně opačný. To vše pramení z nižší tréninkové účasti a z horší soustředěnosti během tréninku. Pojďme proto do tréninku dát více, ať je předvedená hra koukatelná i pro diváky, nejen výsledek pro čtenáře novin.

SESTAVA a BRANKY: Valach /br/ - Veselý 11, Novotný 7, Novák F. 6, Rakaš 4, Pektor P. 2, Salák 2, Capouch 1, Kail 1, Stehlík 1, Ečer, Ptáčník a Musil Š. Trenér: Falge Jan.
NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 2 – 0, SEDMIČKY: 1/0 – 5/1, ROZHODČÍ: Salák st. – Valeš / Kutná Hora /, DIVÁCI: 33.

V sobotu 6.dubna čeká tým starších žáků SPARTY mistrovský turnaj SP všech pěti týmů, který proběhne ve sportovní hale Na Pohoří od 9:00 hodin ve Zruči nad Sázavou.