Jiskra v Českých Budějovicích o jedenáct

20. duben 2010, 00:01

České Budějovice - Po dohodě s celkem Českých Budějovic házenkáři Zruče další kolo 2. dorostenecké ligy v házené odehráli netradičně v pátek 16. dubna. Jednalo se o zápas dvou sousedů z tabulky tedy aktuálně 2. Jiskry a třetích Budějovic. V podzimní části dorostenci deklasovali tento celek na domácím hřišti v poměru 44:19 a tak Jiskra do Budějovic odjížděla v očekávání, zda i tento zápas bude plně v její režii.

Č. Budějovice - Zruč n. S. 24:35 (12:21)

Hned od počátku na nás vyrukoval soupeř se dvěma osobními obranami na Pavla Rouba a Martina Kovaříka. Naši kluci se tím však nenechali zaskočit. Naopak využili této situace plně ve svůj prospěch a prořídlou obranou procházeli jako nůž máslem. V desáté minutě jsme již vedli 8:3, na což soupeř reagoval stažením jedné osobky. K našemu údivu tím stráženým nebyl náš doposud nejlepší střelec Pavel Roub, ale Martin Kovařík. Ten se chopil příležitosti k osobní relaxaci a na vlastní polovině si s brankářem Tomášem Korelem povídali o zážitcích ze školních lavic. Ostatních pět hráčů tedy muselo převzít zodpovědnost za změnu skóre na sebe. To se jim bez větších problémů dařilo a tak jsme na přestávku mezi oběma poločasy odcházeli s devítibrankovým náskokem 21:12.

I druhá půle byla pod naší taktovkou. Soustředěnou branou 0+6 jsme nepřipustili zdramatizování zápasu a na hřišti se postupně mohli vystřídat všichni hráči včetně těch z kategorie starších žáků. Za zmínku tak stojí snad jen sedmimetrový hod, o jehož exekuci usilovně žadonil brankář Tomáš Korel a následně jej s ledový klidem neproměnil, a bodyček, který inkasoval v samém závěru Martin Kovařík. Poté, co se s obtížemi postavil opět na nohy komentoval předešlý „obranný“ zásah soupeře slovy „slušnej hit“.

Poděkování tentokrát patří všem hráčům, kteří s maximálním soustředěním odehráli celých 60 minut. Zvláštní pak Radimu Švandovi, kterého jsme požádali o pomoc těsně před odjezdem. Bez váhání sbalil věci a zastoupil své absentující kolegy z řad starších žáků. I on přispěl svou hrou a vstřelenu brankou k našemu celkovému vítězství 35:24.

Sestava a branky: Brána Tomáš Korel, v poli Pavel Roub (11), Matěj Vrzáček (10), Martin Kovařík (4), Tomáš Koubský (4), Jakub Ryšavý (3), Jiří Dolejší (2), Rosťa Křikava (1), Radim Švanda (1) a Robert Maštalíř.