Kanonýr Lefner dal deset gólů

30. březen 2010, 08:33

Náchod - V prvním jarním zápasu byli zručští druhologoví dorostenci hosty Náchoda. Dorostenci byli jako již tradičně doplněni o starší žáky.

Náchod - Zruč n. S. 30:34 (12:18)

Brankář Tomáš Korel (stejně jako spojka Rosťa Křikava) si plnil své taneční povinnosti na maturitním plese a tak v bráně nastoupil starší žák David Vinc. Své úlohy se zhostil se ctí. Z šestašedesáti střeleckých pokusů úspěšně zasáhl dvaadvacetkrát. Lépe se mu dařilo především při střelbě z větší vzdálenosti, rezervy má určitě v chytání z křídelních pozic.

V sestavě chyběl zraněný Martin Kovařík. Tentokrát to odnesla hlava po střetnutí s protihráčem na zápase za Nové Veselí proti Zubří. Jeho zranění jednotlivých částí těla tak již bude v letošní sezóně téměř kompletní - koleno, rameno, temeno, krk a čelist. Jeho absence především v obranné fázi byla citelná. Kromě něj byl ještě na marodce Tomáš Koubský, Matěj Vrzáček s Lukášem Lefnerem dorazili na zápas přímo z lyžařských kurzů. Chvílemi to tak především v obraně vypadalo, že mají ski ještě na nohou. Obranný výkon celého celku především v závěru druhého poločasu byl tragický. "Svědčí o tom skutečnost, že jsme ze stavu 27:17 ve dvanácté minutě druhé půle dokončili zápas pouze se čtyřbrankovým vedením 34:30 (poločas 18:12). Přitom za posledních deset minut jsme obdrželi osm branek," upozornil trenér Jiří Dolejší a dodal: "Připomeňme si, že jsme na jaře tento celek deklasovali na domácím hřišti 33:7."

Jiří Dolejší pak zápas zhodnotil: "Za útočnou aktivitu je nutno pochválit především Lukáše Lefnera, který ze hry vstřelil šest branek a navíc proměnil čtyři z pěti sedmimetrových hodů a Jirku Dolejšího, který se z křídla téměř nemýlil. Konto soupeře zatížil sedmi, jak se v závěru ukázalo, velice cennými brankami."

Sestava a branky Zruče: David Vinc - Lukáš Lefner (10), Jiří Dolejší (7), Pavel Roub (5), Robert Maštalíř (5), Matěj Vrzáček (4), Jakub Ryšavý (2), Marek Fiala (1), Michal Hodek a Matouš Švec.

Nedělní derby Kutná Hora - Zruč nad Sázavou bylo odloženo na květnový termín.