Kutnohorská Sparta potvrdila roli favorita a udržela stoprocentní bilanci!

30. duben 2012, 13:46
(aktualizováno: 30. duben 2012, 13:46)

Kutná Hora - Tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora se po týdenní přestávce představil opět doma. Na svém hřišti v Tyršově ulici v neděli přivítal v utkání 11. kola Společné regionální ligy momentálně poslední tým průběžné tabulky - 1. HC Wendy Mělník.

Kutná Hora - Mělník 32:22 (17:11)

S Mělníkem se kutnohorský tým mužů střetl v této sezóně již dvakrát, obě utkání se hrála již v podzimní části soutěže. Nejprve ho v prvním kole doma rozdrtil 46:28 a potom zvítězil po velkém boji i na hřišti soupeře v utkání 6. kola 26:24. Před nedělním utkáním měla Sparta v průběžné tabulce SRL po 10. kole na svém kontě stále plný počet 20 bodů, Mělník uzavíral tabulku s pouhými 6 body. Favorit byl tedy jasný.

Začátek nedělního utkání se Spartě vydařil, ve 3. minutě vedla 2:0, v 9. minutě již 6:1. A pětibrankový rozdíl platil i v polovině prvního poločasu, kdy byl stav 8:3. Stačilo ale několik zbytečných chyb i vyloučení (hlavně Hasala za mluvení) a hosté třemi brankami v řadě snížili v 19. minutě na 8:6. Kutná Hora však vzápětí odpověděla stejně a ve 21. minutě to bylo opět o pět - 11:6. V závěrečných minutách prvního poločasu potom domácí navýšili své vedení na rozdíl šesti branek, ve 26. minutě byl stav 15:9, později 16:10 a konečný výsledek první půle zněl 17:11.

Na začátku druhého poločasu sice hosté snížili na 17:13 a později ve 35. minutě na 18:14, následující desetiminutovka však byla pro konečný výsledek rozhodující. Domácí v rozmezí 35. - 45. minuty zaznamenali šňůru sedmi branek v řadě, zvýšili své vedení na 25:14 a tím bylo vlastně o vítězi utkání rozhodnuto. V posledních patnácti minutách se již nic podstatného nestalo a domácí bez problémů dovedli utkání do vítězného konce v poměru 32:22.

Sparta v tomto utkání předvedla lepší výkon, než před týdnem proti Vršovicím, ani tentokrát to nebylo bez chyb. Mnohdy tým chyboval v obraně, kde hlavně špatně pokrýval záběhy, také se nevyvaroval zbytečných chyb v útoku a neproměnil několik vyložených brankových příležitostí. Na druhou stranu, bylo k vidění několik velmi pohledných akcí v útoku a dařilo se dávat branky i v početném oslabení (dvě oslabení Sparta neinkasovala a naopak dala dvě branky) a z rychlých protiútoků. V konečném součtu znamenalo nedělní vítězství nad Mělníkem o deset branek zasloužený zisk dvou bodů a tím prodloužení stoprocentní bilance - 11 utkání = 11 vítězství. A to je čtyři kola před koncem soutěže již jasná zpráva - tutové vítězství v letošním mistrovském ročníku Společné regionální ligy mužů 2011/2012. Desetibodový náskok před druhými Úvaly to jenom potvrzuje.

V nedělním utkání spolehlivě zachytali Červenka (první poločas) i Hroch (druhý poločas, ve kterém chytil tři sedmičky a rozdal několik přesných pasů do brejků). Střelecky se opět nejvíce prosadil Kůrka, zadařilo se i trojici Hasala, P. Polívka ml. a Thieme. Poprvé v této sezóně nastoupil (po letní operaci kolena) T. Hájek a ani on se v utkání neztratil. Ke konečnému vítězství přispěl spolehlivým výkonem v obraně a ze dvou střel ze střední vzdálenosti se ani jednou nemýlil. Ostatní hráči zahráli dle svých možností. Celý kolektiv zaslouží za nedělní vítězství určitě pochvalu.

Nezbývá než konstatovat, že tým Sparta Kutná Hora může dohrávat poslední čtyři kola letošního mistrovského ročníku SRL již v naprosté pohodě. Celkové vítězství v soutěži a také případný postup do druhé ligy má v kapse!

Sestava a branky Sparty: Červenka, Hroch - Kůrka 8, Hasala 6, Thieme 5, Polívka P.ml. 4, Hájek 2, Pícha 2, Salák J. 2, Rudolf 1, Šalátek 1, Brož, Hovorka a Polívka P. st. Trenér Jiří Hájek. Napomínání: 2/2. Vyloučení: 7/5. Sedmičky: 1/1 - 7/3. Rozhodčí: Kábrt (M. Boleslav) - Vaněček (Náchod). Diváků: 65.

Ostatní výsledky: Zruč - Úvaly 34:23, Ml. Boleslav B - Lok. Vršovice 21:24.

V příštím kole SRL kutnohorský tým mužů pojede v sobotu 5. května do Zruče nad Sázavou, kde od 10,30 hodin nastoupí v "okresním derby" proti domácí Jiskře.