Kutnohorský brankář Červenka vyloučením doplatil na nové pravidlo

26. říjen 2010, 10:35
(aktualizováno: 26. říjen 2010, 10:42)

Mělník - V utkání sedmého kola Společné regionální ligy házenkáři Sparty Kutná Hora byli hosty HC Wendy Mělník. V jeho nafukovací hale nastoupili v neděli v 16 hodin. Naposledy se v Mělníce Sparta představila letos v květnu, tehdy na venkovním hřišti zvítězila 18:22, když v poločase vedla vysoko 4:12. A k nedělnímu utkání přijížděla - vzhledem k postavení obou týmů v průběžné tabulce ­- v roli vysokého favorita.

Mělník - Kutná Hora 30:39 (15:21)

Nedělní utkání se tedy již hrálo v nafukovací hale, kterou domácí oddíl využívá hlavně v zimním období. A Kutné Hoře se v ní od úvodních minut poměrně dařilo. Domácí šli sice ve 3. minutě do vedení 1:0, v 7. minutě již vedli hosté 1:4 a v 10. minutě 3:6. Druhá desetiminutovka však byla z jejich strany herně slabší a domácí dokázali dokonce čtyřikrát vyrovnat - postupně na 7:7, 9:9, 10:10 a ve 20. minutě ještě na 11:11. Třetí desetiminutovka prvního poločasu však patřila opět Spartě, která si vytvořila pohodový náskok šesti branek - 15:21. V útoku se sice hráčům dařilo, ovšem patnáct inkasovaných branek bylo příliš. To měla na svědomí hlavně - mnohdy ležérní - obrana a také některé, nepříliš jisté zákroky brankáře Červenky. Ten si sice připsal třináct úspěšných zákroků vč. jedné sedmičky, několik lehkých střel však pustil.

Druhý poločas Sparta začala také dobře a ve 34. minutě již měla k dobru náskok devíti branek - 17:26. Ve 40. minutě za stavu 21:29 vyběhl brankář Červenka na dlouhý míč domácích, který tečoval a následně do něj narazil domácí hráč. Podle nových pravidel však obdržel červenou kartu (jedna padla o pět minut později také na straně domácích za urážky rozhodčího) a poslední dvacetiminutovku odchytal Malý. Ten předvedl několik výtečných zákroků, včetně náskoku a trháku, také on však inkasoval několik laciných branek. Domácí potom ještě "zazlobili", když do 50. minuty snížili čtyřbrankovou šňůrou na rozdíl šesti branek - 26:32, Sparta však odpověděla sedmi brankami za osm minut a v 58. minutě byl stav 27:39. Závěrečné minuty a snaha o "čtyřicítku" se však nevydařila, naopak domácí třemi góly upravili na konečný rozdíl devíti branek - 30:39.

Kutná Hora si oba body z Mělníka odvezla zaslouženě, svého soupeře většinou jasně přehrávala a hlavně přestřílela. Nevyvarovala se však zbytečných chyb v obraně a také šestnáct ztracených míčů v útoku je příliš. A toho domácí dokázali využívat, o čemž svědčí třicet nastřílených branek, což se jim už dlouho nepodařilo. K výkonům jednotlivců - brankáři Červenka (14 úspěšných zákroků) a Malý (6) měli oba shodně 40% úspěšnost, v poli Hájek 100% střelbu - 6/6, Hasala výborných 92,8% - 14/13. K 65% měli střelbu Kůrka 14/9 a Hovorka 8/5. Celkově měl tým střelbu 58-39 = 67,2%. Nutno ovšem dodat, že v domácí brance nastoupil hráč z pole (oba brankáře má Mělník zraněné) a ten si připsal deset úspěšných zákroků.

A jak hodnotil trenér Sparty Jiří Hájek nedělní utkání? "Byli favoritem a jsem rád, že jsme tuto roli potvrdili," uvedl a pokračoval: "Utkání bylo prvních zhruba dvacet minut vyrovnané, ale potom již nebylo o vítězi pochyb. Celkový rozdíl ve skóre měl být určitě výraznější, ale zabránilo tomu "pár děravých okének" v naší obraně."

Nedělní utkání v Mělníku bylo utkáním posledního podzimního kola a Sparta bude určitě přezimovat na solidním druhém místě. Má však ještě na programu dohrávku odloženého utkání 3. kola v Úvalech. A to se bude hrát v pátek 5. listopadu od 18,30 hodin ve sportovní hale v Kostelci nad Černými lesy.

Sestava a branky Sparty: Červenka, Malý - Hasala 13, Kůrka 9, Hájek 6, Hovorka 5, Thieme 4, Polívka st. 1, Šalátek 1, Horníček, Rudolf a  J. Salák. Trenér Jiří Hájek. Napomínání: 1/1. Vyloučení: 1/4. ČK: 1/1. Sedmičky: 2/1 - 2/1. Rozhodčí: Skala (Libčice) - Novotný (M. Boleslav). Diváků: 30.

Ostatní výsledky 7. kola: Ml. Boleslav B - Vršovice 22:21, Úvaly - Libčice n. V. 13:26, Slavia Praha - Zruč n. S. 40:32.

8.    HC WENDY Mělník    7  -  0 – 1 – 6    160 : 206      1
V tabulce chybí odložené utkání 3.kola: SOKOL Úvaly – SPARTA Kutná Hora.

Podzimním vítězem SRL je pražská Slavia, která neztratila ani bod a míří zpět do druhé ligy, ze které na jaře sestoupila.

Mladší žáci

V sobotu 23. října kutnohorská Sparta uspořádala čtvrtý podzimní mistrovský turnaj středočeského oblastního přeboru mladších žáků. Z důvodů špatných klimatických podmínek se hrálo ve sportovní hale Bios v Puškinské ulici. Stejně jako v turnajích předcházejících, i zde se střetly týmy mladších žáků z Bělé pod Bezdězem, Kutné Hory, Mladé Boleslavi, Úval a Zruče nad Sázavou. Sezóna se hraje se turnajově, střídavě vždy všech pět týmů se střetne u každého z účastníků.

Kutnohorským mladších žáků se také domácí turnaj výsledkově celkem vydařil. Prohrál sice v úvodním utkání o branku se Zručí n. S., v ostatních třech utkáních své soupeře bezpečně porazil a obsadil v turnaji celkové 2. místo. V průběžné tabulce oblastního přeboru je nadále na prvním místě. Brankově se na domácí palubovce nejvíce prosazovala bratrská dvojice Ondřej a Jiří Schwarzové a Luboš Bandi. Pochvalu za předvedené výkony však zaslouží celý kolektiv mladších žáků Sparty.

Jednotlivé výsledky Sparty v turnaji: K. Hora - Zruč n. S. 12:13, K. Hora - Úvaly 15:7, K. Hora - M. Boleslav 14:11, K. Hora - Bělá p. B. 18:8.

Ostatní výsledky turnaje: Zruč n. S. - M. Boleslav 12:12, Zruč n. S. - Bělá p. B. 22:7, Zruč n. S. - Úvaly 11:9, M. Boleslav - Bělá p. B. 11:8, M. Boleslav - Úvaly 14:10, Bělá p. B. - Úvaly 10:6.

Tabulka čtvrtého podzimního turnaje OP mladších žáků:
1.    JISKRA Zruč n/Sázavou    4  -  3 – 1 – 0    58 : 40    7
2.    SPARTA Kutná Hora    4  -  3 – 0 – 1    59 : 39    6
3.    AŠ Mladá Boleslav    4  -  2 – 1 – 1    48 : 44    5
4.    SOKOL Bělá p.Bezdězem    4  -  1 – 0 – 3    33 : 57    2
5.    SOKOL Úvaly    4  -  0 – 0 – 4    32 : 50    6

Sestava a branky Spatty v turnaji celkem: Kotěšovec - O. Schwarz 17, J. Schwarz 15, Bandi 9, M. Veselý 7, Š. Veselý 6, Procházka 4, Matoušek 1, Horák, Horáková, Loudová, Seidl, Škalda a Špaček. Trenéři: J. Salák, A. Salák, V. Horák.

Z důvodů povolení startu starších žáků J. Schwarze a M. Veselého se některé výsledky Sparty do mistrovské tabulky oblastního přeboru upravují (odpočítávají se dosažené branky těchto starších hráčů v jednotlivých utkáních). Sparta si tak po odpočtu jejich branek započítává prohru s Ml. Boleslaví a naopak výhru nad Zručí. Starší hráči totiž mají povolen start i v jiných týmech.

Poslední podzimní mistrovský turnaj v této věkové kategorii je na programu v sobotu 6. listopadu ve sportovní hale v Bělé pod Bezdězem.