Kutnohorští dorostenci podlehli soupeři z Bělé i na jaře

26. duben 2017, 00:20

Bělá p. B. - Mladší dorostenci házenkářského oddílu Sparty Kutná Hora v sobotu sehráli zápas 20. kola 2. ligy MD-Čechy, ke kterému nastoupili ve sportovní hale týmu Sokola Bělá pod Bezdězem.

Domácí Sokol byl před sobotním utkáním v druholigové tabulce na 2. místě se ziskem 24 bodů / bilance 12-0-4 /, SPARTA na 6.místě měla bodů 16 za bilanci 8-0-8. V podzimním vzájemném utkání „doma ve Zruči“ SPARTA s Bělou prohrála 32:36, když již v poločase vedli hosté 15:20.

SOKOL Bělá pod Bezdězem – SPARTA Kutná Hora   4 3  :  3 2   /  23 : 18  /

K utkání odjeli mladší dorostenci SPARTY pouze s jedním hráčem na střídání a krok s domácími drželi jakž takž pouze první čtvrtinu utkání, když na začátku 15.minuty byl stav 12:10. V dalším průběhu prvního dějství však domácí „přidali“ a postupně navýšili své vedení až na rozdíl 7 branek, poločas nakonec skončil jejich vedením o 5 branek v poměru 23:18.

A průběh 2.poločasu byl podobný tomu prvnímu. V jeho úvodních minutách se brankový rozdíl příliš neměnil, ve 43.minutě byl stav 29:25. Avšak v dalším průběhu utkání domácí opět hosty přehrávali a to se projevovalo i rozdílu branek. V0 50.minutě byl stav 36:29 a konečný rozdíl byl již 11 brankový, domácí tak v sobotním utkání zvítězili zcela zaslouženě 43:32 a upevnili si 2.místo v průběžné druholigové tabulce.

Mladším dorostencům SPARTY se sobotní utkání příliš nevydařilo, mnohdy zbytečně kazili a uspěchanou střelbou napomáhali domácím ke snadnému zakončení. Nedařilo brankáři Fojtovi, ani obrana mu příliš nepomáhala a v útoku to také bylo dost velké trápení. Celkový výkon za moc nestál a na domácí to rozhodně nestačilo. Nezbývá, než napravit dojem v posledním utkání druholigové sezony za 14 dní v Pardubicích.

SESTAVA a BRANKY: Fojta /br/ - Procházka 13, Jeníček 6, Ginter 5, Novák P. 5, Šimon 3, Červený a Horák. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 2, VYLOUČENÍ: 2 – 5, SEDMIČKY: 3/3 – 0, ROZHODČÍ: Novotný / Ml.Boleslav / – Žďárský / Varnsdorf /, DIVÁCI: 46.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér SPARTY Jiří Hasala?
V dnešním utkání těžko hledat něco pozitivního, nedokázali jsme eliminovat rychlé útoky soupeře, obtížně jsme se prosazovali proti tvrdé, místy až zákeřné hře soupeře v obraně (dva zranění hráči), nepřesná střelba, nepřesní rozhodčí, Prostě utkání z těch méně povedených.

Ostatní výsledky 20.kola:
1.HK Dvůr Králové nad Labem - l.HC Pardubice 32:25, LOKOMOTIVA Louny - LOKOMOTIVA Vršovice 39:27, SOKOL Vršovice „B“ – SOKOL Úvaly 34:29, TJ Náchod a HSK TYGŘI Ústí nad Labem  měly volno.