Kutnohorští dorostenci v okleštěné sestavě v Úvalech neuspěli

22. listopad 2017, 00:44

Úvaly - Starší dorostenci oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora v rámci 10. kola 2. ligy SD - Čechy byli hosty dlouholetého středočeského rivala TJ Sokol Úvaly:

Úvaly - Kutná Hora 32:23 (15:7)

Již před úvodním hvizdem bylo jasné, že tým starších dorostenců SPARTY odehraje toto utkání nejenom bez možnosti střídání, ale dokonce v poli o jednoho hráče méně, tedy celé v oslabení. Přesto byl začátek poměrně vyrovnaný a v 9.minutě byl stav 4:4. Ovšem v rozmezí 10.-22.minuty dali domácí 7 branek v řadě, odskočili na 11:4 a měli již vývoj celkem jasně pod kontrolou. První poločas nakonec skončil jejich vedením o 8 branek v poměru 15:7.

Druhý poločas již byl poměrně vyrovnaný a rozdíl skóre se nijak podstatně neměnil. Domácí totiž využili celý široký kádr 14ti hráčů a hostům, resp. dvojici Jeníček – Škalda se výrazně dařilo v útoku. A tak ve 40.minutě byl stav 18:11, v 50.minutě 24:16 a utkání skončilo výsledkem 32:23. Domácí zvítězili zcela zaslouženě, hrát celý zápas přesilovku je přece jenom ohromná výhoda.
Ovšem kutnohorská šestice zaslouží za odvedený výkon určitě pochvalu a uznání. Výborně zachytal Kotěšovec a střelecky se zadařilo již zmíněné dvojici Jeníček – Škalda, která dala 20 z celkových 23 branek SPARTY. Škoda jen velkého množství absencí, výsledek mohl být určitě příznivější. Nejvíce týmu chyběl jeho nejlepší střelec Procházka, který si v minulém utkání přivodil zranění kotníku a bude muset nějaký čas odpočívat. Další hráči se omluvili pro nemoc či rodinné důvody, popř.odcestovali s týmem, kde mají hostování.

SESTAVA a BRANKY: Kotěšovec /br/ - Jeníček 10, Škalda 10, Červený 1, Horák 1 a Schovanec 1. Trenér: Šnajdr Vít.
NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 1, VYLOUČENÍ: 1 – 2, SEDMIČKY: 5/2 – 2/2, ROZHODČÍ: Řeháček / Jesenice / - Kundrata / Praha /, DIVÁCI: 91.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr?
Zápas s Úvaly odehrálo bohužel jen šest statečných. Přesto jsme si odvezli relativně nízkou porážku. Výborně zachytal Kotěšovec a střelecky se dařilo Škaldovi s Jeníčkem, zvlášť Dan byl ve druhém poločase výborný. Všichni makali v obraně a poctivě se vraceli, přestože je to stálo hodně fyzických sil. Brankově se nakonec prosadili všichni hráči v poli, i když jejich příspěvek mohl být výraznější. Musím všechny pochválit za bojovnost a nasazení s jakými tento zápas odehráli. Je to škoda, protože v plné sestavě jsme mohli přední celek soutěže víc než jen potrápit.

Ostatní výsledky 10. kola:
TJ HC Náchod - HBC Strakonice 34:18, TJ LOKOMOTIVA Vršovice - SOKOL Bělá p.B. 22:24, KOVOFINIŠ Ledeč n/S. - SPARTAK MAS Sezimovo Ústí 20:20, ELP Jablonec n.Nisou – Liberec HANDBALL 21:50, LOKOMOTIVA Louny - l.HC Pardubice 39:39. 1.HK Dvůr Králové n/L a TJ Chodov JM měly volno.

Příští program:
Nastávající víkend má kutnohorský tým starších dorostenců v rámci 11.kola volno a tak až v neděli 3.prosince přivítá v utkání 12.kola 2.ligy SD-Čechy od 9,00 hodin ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou další středočeský tým – SOKOL Bělá pod Bezdězem.