Kutnohorští házenkáři do druhé ligy vtrhli s velkou parádou, porazili Havlíčkův Brod!

26. září 2018, 00:08

Kutná Hora - Druhá liga mužů JV Čechy začala pro tým nováčka soutěže, oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora sobotním zápasem na Klimešce, kde přivítal zkušený tým z Vysočiny - TJ Jiskra Havlíčkův Brod.

Kutná Hora - Havlíčkův Brod 29:17 (18:6)

Kutnohorští se s Jiskrou naposledy utkali před třemi týdny v utkání 1.kola Českého poháru, tehdy doma zvítězili 28:19 a radovali se z postupu po 2.kola ČP. Ovšem oba soupeři nastoupili v pohárovém utkání v poměrně oslabených sestavách bez několika důležitých opor. A tak skutečný test výkonnosti čekal na oba až v sobotu.

A druholigové mistrovské utkání rozehrál tým SPARTY ve velkém stylu a od úvodních minut svého soupeře jasně přehrával. O tom ostatně svědčí vývoj skóre. Ve 3.minutě byl stav 2:0, v 7.minutě 4:1, ve 13.minutě 7:2 a ve 20.minutě 10:4. Následně v rozmezí 21.-27.minuty nasázela rozhozenému soupeři 7 branek v řadě a rázem byl rozdíl třináctibrankový – 17:4. V závěrečných minutách prvního dějství hosté nejprve hosté 2 brankami snížili na 17:6, těsně před závěrečným hvizdem však domácí upravili na 18:6. To byl opravdu snový 1.poločas.

V tom druhém již byla hra poměrně vyrovnaná, domácí tým si však i nadále bezpečně udržoval vysoký náskok. Hosté sice v první polovině 2.poločasu 3x snížili na rozdíl 9 branek – ve 39.minutě na 19:10, později na 20:11 a ve 46.minutě na 21:12, to však nic podstatného neznamenalo. V 50.minutě totiž byl stav již 24:12, v 55.minutě 26:14 a stejným, 12ti brankovým rozdílem nakonec utkání skončilo – kutnohorský tým zaslouženě zvítězil 29:17 a připsal si do druholigové tabulky první 2 body. A to naprosto zaslouženě.

SPARTA tedy zahájila 2.ligu jasným domácím vítězstvím, v úvodním utkání svého soupeře přehrála hlavně v 1.poločase a to byl základ úspěšného konečného výsledku. Tak jen tak dál.

45 minut sobotního utkání odchytal výborně Filip, připsal si 11 zákroků / hostům chytil krom jiného i jejich jedinou sedmičku / a měl úspěšnost 47,8%. Na závěrečných 15.minut se do branky dostal dorostenec Fojta, který si při debutu v dospělé kategorii připsal 4 zákroky a měl úspěšnost 44,4%. Hráči v poli podali vesměs velmi dobré výkony, výrazně byla znát účast největších opor – Šimůnka a Píchy. První jmenovaný byl tradičně pilířem obrany a střelecky se mu dařilo hlavně ve 2.poločase / celková střelba 10-7 /. Druhému jmenovanému se výrazně střelecky dařilo v 1.poločase, kdy dal ze 7 střel 6 branek / celkově 10-6 /. Ale výborně zahráli i všichni ostatní. Falge měl střelbu 2-2, Hájek 5-2, Hovorka 2-1, Jeníček 6-4, Petránek 5-3, Polívka P. 5-3 a Veselý Š. 3-1. Pouze Brož se do zakončení nedostal.

V sobotním utkání měl kutnohorský tým celkově střelbu 48/29 = velmi solidní úspěšnost 60,4%. Obrana si připsala 5 bloků, trochu nepoměr byl 7 získaných míčů a k tomu 13 ztrát. Ale to nebylo nic, co mohlo zcela jasné vítězství SPARTY ohrozit. To ostatně ocenila téměř stovka přítomných diváků, která odměnila kutnohorský tým za předvedený výkon i konečný výsledek zaslouženým potleskem.

Dvojice brankářů hostí si připsala v utkání celkem 11 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval St.Rezek / jeden z nejlepších střelců loňské druholigové sezóny /, autor 5 branek. Také všech 8 ostatních hráčů v poli se zapsalo do střelecké listiny, nikdo však výrazněji.

A jak hodnotil sobotní premiéru svého týmu ve 2.lize trenér Vít Šnajdr:
Perfektní vstup do ligové soutěže. Hráči byli koncentrovaní na utkání, plnili stanovenou taktiku a hráli skvěle. Výborně pracovala obrana a brankář Filip předváděl výborné zákroky. V útoku jsme se prezentovali rychlou kombinační hrou a soupeř nedokázal najít odpověď. Výsledkem bylo poločasové vedení 18:6 a prakticky rozhodnutý zápas. Ve druhém poločase jsme polevili, ale stále jsme si udržovali bezpečný náskok. Byla znát přítomnost posil Šimůnka a Píchy, ale všichni hráči předvedli vysoký standard a nasazení. Pokud budeme v těchto výkonech pokračovat, věřím, že budeme ve druhé lize hrát důstojnou roli.

SESTAVA a BRANKY: Filip /br/, Fojta /br/ - Šimůnek 7, Pícha 6, Jeníček 4, Petránek 3, Polívka P. 3, Falge 2, Hájek 2, Hovorka 1, Veselý Š. 1 a Brož. Trenér: Šnajdr Vít.
NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 2, VYLOUČENÍ: 5 – 2, SEDMIČKY: 3/3 – 1/0, ROZHODČÍ: Průžek / Úvaly / - Tůma M.  / Kralupy n.Vlt. /, DIVÁCI: 95.

Ostatní výsledky 1.kola:
HBC Strakonice „B“ – TJ Chodov JM „B“ 26:31, LOKO České Budějovice – SPARTAK MAS Sezimovo Ústí 33:22, SLAVIA Praha – SOKOL Úvaly 32:27, LOKO Vršovice - 1.HC Pardubice odloženo na 21.10., JISKRA Třeboň měla volno.

Další program:
Ve 2.kole 2.LIGY mužů JVČ zajíždí kutnohorský tým do Jižních Čech, kde v sobotu 29.září nastoupí od 16:00 hodin v hale dalšího nováčka soutěže – týmu HBC Strakonice 1921 „B“.