Kutnohorští házenkáři na domácí Slavii Praha tentokrát nestačili

21. březen 2019, 01:57

Praha - Tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora čekalo v sobotu utkání 15. kola 2. ligy JV Čechy a po týdnu znovu výlet do Prahy, kde nastoupil ve sportovní hale týmu HK Slavia Praha.

Slavia Praha - K. Hora 36:26 (18:11)

Před tímto utkáním byla SLAVIA v průběžné tabulce na 5.místě se ziskem 16 bodů, SPARTA na 4.místě měla o bod víc, tedy 17. V podzimním vzájemném utkání SPARTA doma se SLAVIÍ remizovala 25:25, když v poločase vedli hosté 12:13. Tým SLAVIE disponuje kádrem zkušených hráčů a body doma jen tak nerozdává. Pouze České Budějovice zde na podzim zvítězili o 2 branky, ostatní soupeři odešli poraženi. A tak kutnohorský tým čekal v sobotu v podvečer velmi silný soupeř.

Začátek utkání byl ještě poměrně vyrovnaný, SPARTA vedla 0:1, 1:2, 3:4 a v 9.minutě byl vyrovnaný stav 5:5. Avšak v dalším průběhu prvního dějství se více a více prosazovali domácí a hosté hlavně v obraně nestíhali. A když navíc neproměnili několik tutovek, na výsledku se to začalo jasně projevovat. V 11.minutě byl stav 8:5, v 15.minutě sice 10:8, ale ve 22.minutě již 13:8, ve 25.minutě 15:9 a 1.poločas nakonec skončil vedením domácí Slavie o 7 branek v poměru 18:11.

A také 2.poločas patřil jasně domácím, ve 38.minutě byl stav 24:14, ve 45.minutě 29:19 a ve 48.minutě již 32:19. V poslední desetiminutovce SPARTA něco málo z vysokého vedení domácích ubrala, Slavia přesto v utkání zvítězila zcela jednoznačně 36:26 a v průběžné tabulce se posunula o bod právě před SPARTU. Ta si v sobotu domů odvezla doposud nejvyšší porážku v sezóně, na lepší výsledek tentokrát její výkon nestačil.

SPARTA do utkání nastoupila značně oslabena / bez Brože, Filipa, Pazdery, Petránka, Píchy, Sauera a Šimůnka / a to se zákonitě na výkonu i výsledku projevilo. Přesto tým mohl a měl podal lepší výkon, hlavně v obraně, kde mnohdy zbytečně chyboval a toho zkušení domácí náležitě využívali. Naopak, v útoku to nebylo až tak špatné a přes některé zbytečné chyby i zahozené tutovky je 26 nastřílených branek docela solidní číslo. Ale celkově byl výkon v sobotním utkání hodně podprůměrný.

Cca 40 minut utkání odchytal Šnajdr, připsal si 3 zákroky a měl úspěšnost pouze 10%. Na zbývajících 20 minut nastoupil zdravotně indisponovaný Červenka, ten si připsal 5 zákroků a měl úspěšnost 35,7%. Z hráčů v poli podal velmi dobrý výkon v obraně i v útoku Falge, který měl střelbu 7-6, ostatním se dařilo v obou činnostech o poznání méně. A jejich úspěšnost střelby – Hovorka 12-6, Pugliese 10-4, Jeníček 9-3, Veselý Š. 2-2, Polívka 4-2, Hájek 3-1, Salák 3-1, Veselý M. 4-1 a Horák 1-0. Střelbu celkovou měl tým SPARTY v sobotním utkání 55–26, což je úspěšnost 47,3%. Obrana si tentokrát připsala pouze 1 blok a k tomu 3 získané míče, v útoku 10 ztrát je poměrně malé číslo, i tak byly některé hodně zbytečné.

Dvojice domácích brankářů si připsala v utkání celkem 18 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazovala dvojice Klouček - Zima, oba po 7 brankách, Šmelhaus jich přidal 5, Jaroš 4.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér Vít Šnajdr:
Bohužel jsme v silně oslabené sestavě nedokázali čelit zkušenému soupeři. Základní problém je ale v mentalitě. I když nejsme v optimálním složení, měli bychom se rvát o výsledek, ale stane se pravý opak, k zápasu přistupujeme v podstatě smíření s tím, že nevyhrajeme. Výsledkem je nedůraz, přílišná odevzdanost a nakonec vysoká porážka. Musíme se naučit, že vítězit se dá v každé sestavě, ale musíme sami chtít. V sobotním zápase chtěli jen někteří jednotlivci, jako celek jsme byli předem poraženi. Přitom 26 branek vstřelených tak málo není, ale bohužel 36 obdržených je příliš. Vůbec nefungovala obrana , brankář tým vůbec nepodržel  a k tomu jsme udělali velké množství chyb. Doufejme, že se do příštího týdne poučíme.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/ Šnajdr /br/ - Falge 6, Hovorka 6, Pugliese 4, Jeníček 3, Polívka 2, Veselý Š. 2, Hájek 1, Salák 1, Veselý M. 1 a Horák. Trenér: Šnajdr Vít.
NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 2, VYLOUČENÍ: 2 – 2, SEDMIČKY: 6/4 – 4/4, ROZHODČÍ: Pražák - Šulc  / oba Třeboň /, DIVÁCI: 15.
Ostatní výsledky15.kola:
LOKO České Budějovice - SOKOL Úvaly 33:29, LOKO Vršovice - HBC Strakonice „B“ 31:21, JISKRA Třeboň - JISKRA Havlíčkův Brod 34:22, SPARTAK MAS Sezimovo Ústí - 1.HC Pardubice 18:24,  TJ Chodov JM „B“ měl volno.