Unikom

Kutnohorští házenkáři na Klimešce porazili nováčka druhé ligy

6. prosinec 2019, 01:20

Kutná Hora - Kutnohorský tým mužů v neděli 1. prosince odehrál poslední podzimní domácí mistrovské utkání 2. ligy JV - Čechy, ve kterém přivítal ve sportovní hale Klimeška soupeře z Vysočiny - tým Sokola Dolní Cerekev.

Kutná Hora - Dolní Cerekev 33:19 (17:9)

Nedělní soupeř SPARTY je letošním nováčkem soutěže, ve které se mu prozatím příliš nedaří. Po 9.odehraném kole měl na svém kontě pouhé 2 body za domácí vítězství v 6.kole nad Lokomotivou Vršovice 26:20.V ostatních utkáních sice prohrál, ale s většinou soupeřů po velmi těsných výsledcích / 1x o branku, 2x o 2 branky, 2x o 3 branky /. A tak SPARTU – dle předchozích výsledků nečekal v neděli rozhodně lehký soupeř.

SPARTA ale vstoupila do utkání velmi dobře, dařilo se jí v obraně i v útoku a v 6.minutě již vedla 6:1, v 15.minutě 10:3. Potom si ale vybrala slabší chvilku, kdy více než 8 minut neskórovala a hosté naopak 3 brankami v řadě snížili ve 22.minutě na 10:6. SPARTA ale následně zvýšila na 12:6 a ve 25.minutě vedla stejným rozdílem, stav byl 13:7. Poté hosté 2 brankami snížili na 13:9 a měli loženku z brankoviště, tu však nedali a naopak SPARTA v závěrečných 4 minutách 4 brankami stanovila své poločasové vedení o osm branek, stav byl 17:9. Její vedení bylo zasloužené, solidně bránila a dokázala se prosazovat také v útoku.

Úvod 2.poločasu však patřil hostům, kteří 3 brankami do 34.minuty snížili na 17:12. To ale SPARTU nijak moc nerozhodilo, v dalších minutách opět začala mít herní převahu a rozdíl ve skóre začal narůstat. Ve 39.minutě byl stav 20:13, ve 43.minutě 24:15 a v 53.minutě již 30:17. To již nebylo o vítězi pochyb. V závěru se již nic podstatného nestalo, pouze skóre se posunulo na konečný stav 33:19. SPARTA se tak v nedělním – posledním podzimním domácím utkání rozloučila se svými diváky solidním výkonem a hlavně jasným a zaslouženým vítězstvím. A to mohlo být rozhodně vyšší, některé 100% šance totiž zůstaly trestuhodně nevyužity.

Poprvé na podzim nastoupila v brance SPARTY loňská velká opora Robert Filip, který odchytal celé utkání, připsal si v něm 17 zákroků a měl výbornou úspěšnost 47,2%. Záda mu kryl Hroch, který tentokrát do utkání nezasáhl. Hráči v poli podali celkově spolehlivé výkony v obraně / některá pochybení, hlavně na křídlech se ale objevila /, byť 4 bloky střel soupeře není mnoho, ovšem 17 získaných míčů je hodně dobré číslo. A jak se dařilo hráčům v útoku? 100% střelbu měli tentokrát Horák 1-1 a Veselý Š. 1-1, nejlepší střelec utkání Polívka D. 10-8, Hovorka 9-6, Pícha 5-3, Veselý M. 4-2, Polívka P. 2-1, Šimůnek 11-5, Jeníček 7-3, Falge 8-3 a pouze Hájek se do zakončení nedostal / podal však výborný výkon v obraně /. O střelbu se hráči SPARTY pokoušeli poměrně často, celkově měl tým střelbu 58-33 = slušná úspěšnost 56,9%. Ale jak již bylo zmíněno, několik jasných tutovek bylo zahozeno a to kazí celkový dojem. Ztrát míčů bylo tentokrát 15 / ovšem je to méně než zisků /, na tyčích skončily 4 střely, 5 v blocích hostující obrany a 3 šly vedle. Celkově ale pochvalu za předvedený výkon, konečný výsledek i zisk důležitých dvou bodů celý kutnohorský kolektiv rozhodně zaslouží. A pochvalu za výbornou atmosféru v hale a hlasité povzbuzování zaslouží i všichni diváci, kteří si poslední podzimní domácí utkání druholigových házenkářů SPARTY nenechali ujít.

Hostující brankáři si připsali v utkání celkem 13 úspěšných zákroků, v útoku se nejvíce prosazoval nejlepší střelec soutěže Houček, autor 6 branek, který měl hodně nebezpečnou levačku. Ale obrana SPARTY na něj byla dobře připravená a tak svůj průměr 8 branek na zápas tentokrát nesplnil.

A jak hodnotil nedělní druholigové utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr:
V posledním domácím utkání jsme podali dobrý kolektivní výkon, kdy o naši převaze nebylo od začátku pochyb. Hodně byla znát přítomnost opor, ale solidně zahrál celý tým. K dokonalosti bychom se potřebovali zbavit hluché chvíle v prvním poločase a ztráty koncentrace v závěru. Ale celkem musím hráče chválit za dobrou obranu a rychlou pohlednou hru.

SESTAVA a BRANKY: Filip /br/, Hroch /br/ - Polívka D. 8, Hovorka 6, Šimůnek 5, Jeníček 3, Falge 3, Pícha 3, Veselý M. 2, Horák 1, Polívka P. 1, Veselý Š. 1 a Hájek. Trenér: Šnajdr Vít.
NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 1, VYLOUČENÍ: 1 – 3, SEDMIČKY: 3/3 – 0, ROZHODČÍ: Deml / Pardubice / - Dvořáček  / Praha /, DIVÁCI: 77.

Ostatní výsledky 10.kola:
JISKRA Havlíčkův Brod - 1.HC Pardubice 27:33, JISKRA Třeboň – HK SLAVIA Praha 33:27, SOKOL Úvaly –LOKO Vršovice 34:22, HBC Strakonice 1921 „B“ - LOKO České Budějovice 39:38, SPARTAK MAS Sezimovo Ústí měl volno.

Další program:
V posledním 11.kole 2.LIGY mužů JVČ zajíždí kutnohorský tým do Prahy, kde v neděli 8. prosince nastoupí od 17:00 hodin ve sportovní hale zkušeného týmu – HK SLAVIA Praha.