Kutnohorští házenkáři nestačili na Lokomotivu Vršovice, prohráli na Klimešce

28. březen 2019, 01:10

Kutná Hora - Tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora měl v sobotu v programu mistrovské utkání 16. kola 2. ligy mužů JV Čechy, ve kterém přivítal ve sportovní hale Klimeška pražského soupeře, tým Lokomotiva Vršovice.

Kutná Hora - Lok. Vršovice 21:32 (10:11)

SPARTA byla před sobotním utkání v tabulce na 5.místě se ziskem 17 bodů, Lokomotiva s pouhou jednobodovou ztrátou za ní na 6.místě.

V podzimním utkání ve Vršovicích zvítězil kutnohorský tým jednoznačně 31:20, když v poločase vedl 14:10. Tehdy ovšem nastoupil v nejsilnější možné sestavě, což se o jarních utkáních rozhodně říci nedá. Tým oslabila velká řada absencí, což vyvrcholilo před týdnem na pražské Slavii, kde chybělo 7 hráčů základní sestavy. A nyní v sobotu to nebylo jiné, opět vypadla celá sedmička opor. A to se na výkonu i výsledku jednoznačně projevilo.

Začátek utkání vyšel lépe hostům, kteří v 5.minutě vedli 1:4 a po snížení domácích na 3:4 v 8.minutě 3:5. Další minuty utkání však patřily domácím, kteří od 8. do 20.minuty neinkasovali a 5 brankami v řadě přešli do vedení 8:5, později 9:7 a ještě ve 25.minutě vedli 10:8. Závěrečná pětiminutovka prvního dějství ale patřila hostům, kteří 3 brankami otočili vedení ve svůj prospěch a do kabin odcházeli za stavu 10:11. Ale SPARTA nesehrála vůbec špatný 1.poločas a stále byla ve hře.

Ovšem poločas druhý již byl ze strany domácích špatný. Sice v úvodních sedmi minutách padaly branky rovnoměrně na obou stranách a stav byl ve 37.minutě stále o branku - 14:15, následných cca 13 minut bylo doslova katastrofálních. Nedařilo se nic a nikomu. Zatímco domácí dali pouze 1 branku, tak hosté hned 12 a bylo vymalováno, v 50.minutě svítil na ukazateli stav 14:27. V závěrečné desetiminutovce již jen domácí 3x snížili vysoké vedení hostů na rozdíl 10 branek, na 18:28, 19:29 a na začátku poslední minuty na 21:31, což by v případě rovnosti bodů znamenalo stále lepší vzájemné výsledky. Ale zmar a totální kolaps druhého poločasu podtrhla poslední branka hostí, kterou zaznamenali při dvojnásobném oslabení a upravili na konečných 21:32. A tím pádem překlopili výhodu vzájemných utkání na svou stranu. Vršovický tým si v sobotu z Kutné Hory odvezl oba body zaslouženě, hlavně ve 2.poločase oslabené domácí jednoznačně přehrál.

Jak již bylo řečeno, SPARTA doplatila v sobotním utkání na celou řadu absencí v sestavě / brankáři Filip s Červenkou, spojky Petránek, Pícha, Šimůnek, křídlo Pugliese a pivot Brož / a bez nich byl zbytek týmu hodně bezzubý. Přesto odehrál docela slušně 1.poločas, v tom druhém však většině hráčů došly síly, často chybovali a nedařilo se ani v obraně, ani v útoku. Navíc již do hry téměř nezasáhl kulhající Hájek.

Vůbec se tentokrát nedařilo brankářům, valnou část utkání odchytal Sauer, připsal si 4 zákroky a měl úspěšnost 12,1%. Krátký úsek 2.poločasu odchytal Šnajdr bez zákroku / inkasoval 3 branky / a tedy s nulovou úspěšností. Obrana byla tentokrát hodně „děravá“ a příliš brankářům nepomáhala, připsala si pouhý 1 blok a 9 získaných míčů. V útoku se nejvíce prosazoval Hovorka, střelbu měl 13-6, Polívka 7-4, Jeníček 13-4, Salák 4-3, Veselý M. 5-2, Veselý Š. 1-1, Falge 2-1, Hájek 1-0 a Horák se do zakončení nedostal. 6 střel tentokrát skončilo na tyčích, 1 sedmička zůstala neproměněná / Hovorka /. Celkově měl kutnohorský tým v utkání střelbu 46-21 = úspěšnost pouze 45,6%. A zatímco v 1.poločase ztratil 3 míče, tak v tom druhém jich bylo 12 a to je na 30 minut příliš.

Dvojice hostujících brankářů si připsala celkem 9 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval Malý, autor 10 branek, 7 jich přidal Štraus, 5 Paleček.

A jak hodnotil nedělní výkon svého týmu trenér Vít Šnajdr:
Velmi podobný zápas jako proti Slávii. Takto oslabený tým má problém v obraně i v postupném útoku. První poločas ještě jde, ale pak začnou docházet síly a výsledkem je debakl. Jestliže nastupujeme v takovémto složení, musíme bojovat na hranici sebeobětování, jinak nemáme nárok na úspěch. A to bohužel v sobotu nebylo. Nezbývá než doufat, že alespoň část hráčů se uzdraví a příště nastoupí.

SESTAVA a BRANKY: Sauer /br/, Šnajdr /br/ - Hovorka 6, Jeníček 4, Polívka 4, Salák 3, Veselý M. 2, Falge 1, Veselý Š. 1, Hájek a Horák. Trenér: Šnajdr Vít. NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 3 – 4, SEDMIČKY: 2/1 – 2/1, ROZHODČÍ: Dolejší / Zruč / - Dvořák  / Pardubice /, DIVÁCI: 56.

Ostatní výsledky 16.kola:
TJ Chodov JM „B“ - SLAVIA Praha 24:33, JISKRA Havl.Brod - LOKO České Budějovice 35:35, SOKOL Úvaly - SPARTAK  MAS Sezimovo Ústí 25:24, HBC Strakonice 1921 „B“ - JISKRA Třeboň 28:25, 1.HC Pardubice měl volno.