Kutnohorští házenkáři povolili soupeři z Ledče pouze jedenáct branek!

28. září 2017, 00:55

Kutná Hora - Tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora přivítal v neděli v utkání 3. kola společné regionální ligy 2017-2018 soupeře z Vysočiny Kovofiniš Ledeč nad Sázavou. Zatímco pro kutnohorský tým bylo nedělní utkání již třetím podzimním, jejich soupeř sezonu teprve zahajoval.

Kutná Hora - Ledeč n. S. 25:11 (11:5)

Od začátku nedělního utkání se domácím hráčům dařilo hlavně v obraně, za kterou měl „den zavřených dveří“ brankář Červenka. A dařilo se jim také v útoku. Ve 2.minutě vedli 2:0, v 7.minutě 4:1 a v 19.minutě 7:4. V závěrečných deseti minutách potom přidali další 4 branky a v poslední minutě vedli jasně 11:4. Až po závěrečném hvizdu hosté ze střílené devítky povedenou střelou snížili na poločasových 11:5. Přesto domácí tým odcházel do kabin hodně spokojen, šestibrankové vedení bylo naprosto zasloužené.

A v poločase druhém se obraz hry nezměnil. Domácí hráči v utkání jasně dominovali a postupně navyšovali svůj náskok. Ve 40.minutě vedli 16:7, v 50.minutě 20:8 a na konci utkání svítil na ukazateli skóre jednoznačný výsledek 25:11.

Nedělní utkání se hrálo za nepříznivých klimatických podmínek, na mokrém hřišti s mokrým míčem, to však bylo pro oba týmy stejné. A s tím se domácí hráči vyrovnali náramně, zatímco hosté naopak herně propadli, když se s těžkými podmínkami nedokázali po celé utkání vůbec vyrovnat / jsou vyloženě halový tým /.

Před začátkem utkání však nebylo v domácí kabině příliš veselo, trenéru Hájkovi chybělo z nejrůznějších důvodů hned 7 hráčů základního kádru – Hájek T., Kotěšovec, Petránek, Pícha, Salák J., Šimůnek a Veselý M. a posila v podobě tří dorostenců přijela ze svého utkání ze Zruče cca 10 minut před zahajovacím hvizdem.

Ale celý tým podal v utkání velmi dobrý výkon, za výbornou obranou hlavně zachytal skvěle Červenka. Ten si v utkání připsal 19 úspěšných zákroků = parádní úspěšnost 63,3% / hosté mu nedali branku ani z jedné ze tří sedmiček /. Záda mu kryl v utkání Šnajdr, toho však do branky vůbec nepustil. Produktivita v útoku byla i s mokrým míčem také velmi slušná, při celkové střelbě 47-25 byla úspěšnost 53,2%. Z jednotlivců se nejvíce prosazoval Brož 10-8, Hovorka 16-6, Procházka 8-4 a Polívka 4-3. Ale brankově se dokázali prosadit i všichni ostatní hráči v poli – Falge 3-1, Horák 1-1, Jeníček 4-1 a Veselý Š. 1-1. Premiérové utkání v kategorii dospělých si odbyl dorostenec Horák, který se ihned dokázal zapsat do listiny střelců. Celkově si hráči SPARTY připsali 13 získaných míčů / z toho 7 sám Procházka / a pouze 5 ztrát / z toho 4 přihrávky /, což bylo na těžké podmínky velmi nízké číslo. Za plný bodový zisk a hlavně předvedený výkon zaslouží kutnohorský tým mužů velkou pochvalu, takový výsledek se opravdu před začátkem nedělního utkání nečekal.

Jak již bylo řečeno, hostům se na mokru vůbec nedařilo. Ještě tak dvojici brankářů, která si připsala 12 zákroků, v poli již to bylo horší, střelecky se nejvíce  prosazoval „veterán“ Žák / 3 / a Drápela / 2 /, dalších šest hráčů dalo pouze po jedné brance.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Šnajdr /br/ - Brož 8, Hovorka 6, Procházka 4, Polívka 3, Falge 1, Horák 1, Jeníček 1 a Veselý Š. 1. Trenér : Hájek Jiří.
NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 2, VYLOUČENÍ: 3 – 3, SEDMIČKY: 2/2 – 3/0, ROZHODČÍ: Kábrt / Ml.Boleslav / – Seidl / Brandýs n.L. /, DIVÁCI: 25.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Jiří Hájek?
Čtvrté utkání v této sezóně a opět jiná sestava, tentokrát chybělo ještě více hráčů než v předchozím zápase a vcelku zásadní tak byla účast tří našich starších dorostenců. Přesto jsme chtěli navázat na vítězné utkání v Mostě a vyrukovat na soupeře s precizní obranou. A to se povedlo, vždyť dostat v prvním poločase pouhých 5 branek a za druhý pouze 6,  je luxusní a excelentní, to se to pak hraje. Hráči nejenže dodrželi, co jsme si řekli, ale všichni odevzdali maximum i v nasazení, včetně výborného výkonu navrátilce do branky Jirky Červenky. S výsledkem a hlavně předvedenou hrou je z mé strany velká spokojenost.

Za týden, v sobotu 30. září zajíždí kutnohorský tým mužů k utkání 4.kola SRL na hřiště svého nejbližšího soupeře, týmu HC Kolín. Utkání na venkovním hřišti v Borkách začíná v 10,30 hodin.