Kutnohorští házenkáři přivezli ze hřiště Sokola Vršovice B všechny body

28. říjen 2016, 00:38

Praha - V neděli 23. října nastoupil kutnohorský tým mužů k mistrovskému utkání 7. kola Společné regionální ligy 2016/2017 ve sportovní hale v pražských Heroldových sadech, kde byl hostem Sokola Vršovice B.

Nedělní soupeř SPARTY byl před tímto utkáním v neúplné průběžné tabulce soutěže na 5.místě se ziskem 3 bodů / bilance: 3 – 1-1-1 /, zatímco SPARTA na 4.místě měla na svém kontě 4 body / bilance: 4 – 2-0-2 /. V posledním vzájemném utkání SPARTA v hale Vršovic „B“ prohrála letos na jaře vysoko 31:18.

SOKOL Vršovice „B“ - SPARTA Kutná Hora    2 3  :  2 5   /  11 : 12 /

Úvod nedělního dopoledního utkání se o něco lépe vydařil domácím, kteří vedli postupně 2:0, 3:1 a v 8.minutě 5:2. SPARTA se v útoku „probrala“ až v dalším průběhu prvního dějství, mezi 10.-15.minutou zaznamenala 4 branky v řadě a přešla do vedení 5:6. Domácí vzápětí vyrovnali na 6:6, o minutu později SPARTA přechází do vedení 6:8. A následně se situace 2x opakuje, domácí vyrovnávají na 8:8, SPARTA vede 8:10 a ve 28.minutě domácí vyrovnávají na 10:10.

V předposlední minutě SPARTA opět vede – 10:11 a když v úvodu poslední minuty 1.poločasu domácí opět vyrovnávají na 11:11, tak si těsně před závěrečným hvizdem bere jednobrankové vedení zpět, do kabin se jde za stavu 11:12.

A začátek 2.poločasu se tomu prvnímu hodně podobá. Domácím se 3x podaří vyrovnat jednobrankové vedení SPARTY, naposledy ve 33.minutě na 14:14. Ale SPARTA v dalším průběhu 3x vede o 2 branky - 14:16, 15:17 a ve 40.minutě 16:18. Poté však předvede hodně nepovedený úsek utkání, zahodí několik tutovek a domácí 4 brankami v řadě přechází po dlouhé době do vedení, ve 46.minutě je stav 20:18. Do 49.minuty SPARTA vyrovná na 18:18, o minutu později však domácí opět o 2 branky vedou v poměru 22:20. Poslední desetiminutovku utkání však SPARTA zahraje výborně v obraně / inkasuje již jen jednou / a 4 brankami v rozmezí 54.-57.minuty otáčí vedení ve svůj prospěch na 22:24. Pak následuje několik nepovedených útoků z obou stran a až na začátku poslední minuty domácí snižují na 23:24. V čase 59:17 si hostující lavička bere oddechový čas / první a poslední v utkání / a následně dohrává utkání do vítězného konce. Cca 20 vteřin před koncem se Hovorka uvolní na středu brankoviště ale jeho 100% tutovku domácí brankář vyráží. Naštěstí však do stropu a tak útok SPARTY pokračuje, od Šimůnka doputuje míč do křídla k Hasalovi, který těsně před závěrečným hvizdem upravuje na konečných 23:25. SPARTA si tak po zajímavém a dramatickém průběhu odváží z vršovické sportovní haly po dlouhé době / nebo spíše poprvé / oba body.

Ještě v týdnu před utkáním to vypadalo, že kutnohorský tým bude po delší době v „plné palbě“. Ovšem realita byla podstatně jiná. Po sérii omluvenek / zranění, nemoc, zaměstnání, rodina / odjížděl k utkání 1 brankář a 9 hráčů do pole. Navíc po rozcvičení nemohl do utkání zasáhnout zraněný Polívka a tak do základu musel Salák a na střídání byli k dispozici pouze mladíci bratři Veselí. I přesto si tým počínal v utkání velmi slušně a dosáhl dobrého výsledku. Brankář Červenka si připsal 13 zákroků a měl úspěšnost 36,1%. V poli podali hráči vesměs spolehlivé výkony. Slušná byla obrana, hlavně v závěru toho domácím moc nedovolila. V útoku to sice občas „zaskřípalo“, nakonec ale hráči produktivitu zlepšili a to rozhodlo.Celkem měl tým střelbu 51-25 = úspěšnost 49%.  Z jednotlivců: Šimůnek 12-7, Hasala 9-5, Hovorka 9-4, Salák 9-4 / nejpilnější střelec v 1.poločasu-8 střel !!! /, Hájek 3-2, Brož 4-2, Veselý Š. 1-1 a Veselý M. 4-0. Trochu v nepoměru bylo tentokrát 8 získaných míčů oproti 14 ztrátám. To však nic nemění na vítězství SPARTY v utkání posledního podzimního kola / chybí ještě dohrát odložené utkání s Ledčí /, za které zaslouží všichni hráči určitě pochvalu.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/ - Šimůnek 7, Hasala 5, Hovorka 4, Salák 4, Brož 2, Hájek 2, Veselý Š. 1 a Veselý M. Trenér: Vobořil Petr.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 0, VYLOUČENÍ: 2 – 1, SEDMIČKY: 2/1 – 1/1, ROZHODČÍ: Laštovička – Zich, DIVÁCI: 20.