Kutnohorští házenkáři se pokusí pokořit vršovickou Lokomotivu

1. říjen 2010, 10:16
(aktualizováno: 1. říjen 2010, 10:16)

Kutná Hora - Muži házenkářského oddílu Sparta Kutná Hora se chystají na zápas čtvrtého kola Společné regionální ligy, ke kterému nastoupí v neděli v 17 hodin na hřišti Lokomotivy Vršovice.

Lokomotiva Vršovice hraje ve Společné regionální lize působí od loňského ročníku, ve kterém obsadila jako nováček celkové pěkné 5. místo se ziskem 14 bodů při bilanci: 16 - 7- 0 - 9, skóre 339:375 (Sparta měla v loňské sezóně na místě čtvrtém stejný bodový zisk, lepší však byla na vzájemné zápasy).

V podzimním domácím utkání Kutnohorští porazili Lokomotivu poměrně vysoko 31:21, když rozhodující náskok získala již do poločasu, po kterém vedli 19:7. V odvetě, na jaře 2010 prozměnu Lokomotiva využila výhody domácího prostředí k vítězství, po poločasovém vedení 12:6 nakonec v utkání zvítězila 20:18. A z tohoto posledního vzájemného utkání si připomeňme sestavy a střelce branek obou týmů – LOKO Vršovice: Berounský, Chvojka - Doležal 4, Stibořík 4, Fuxa 2, Navrátil 2, Sýkora 2, Ševčík 2, Ešner 1, Mirtl 1, Mrlík 1, Vachovec 1, Hrbek a Pujman. K. Hora: Červenka, Malý  - Šimůnek 6, Thieme 5, Hovorka 2, Morysek 2, Šalátek 2, Horníček 1, Hájek, Rudolf,.Salák A., Salák J. a Šnajdr.
V březnu 2010 se oba nedělní soupeři ještě utkali v přípravném turnaji ve Zruči nad Sázavou, v zápase jednou třicet minut zvítězila Sparta 20:13.

V letošním mistrovském ročníku SRL "Lokotka" prozatím v úvodních třech kolech nebodovala – postupně prohrála ve Zruči nad Sázavou 19:28 a potom dvakrát doma, s Úvaly 27:30 a před týdnem s Libčicemi 23:32.

Sparta je na tom o mnoho lépe, v prvním kole vyhrála v Libčicích 28:24 a ve druhém kole doma nad Ml. Boleslaví B 23:22. Před týdnem měla hrát v Úvalech, utkání však bylo pro nepřízeň počasí odloženo. Ale v neděli ji v Praze – Vršovicích čeká houževnatý soupeř, který hlavně doma umí potrápit kde koho!

Nám nezbývá, než popřát hráčům Sparty v nedělním utkání 4. kola SRL dobrou formu a hodně úspěchů.

A ještě fakta k utkání Lokomotiva Vršovice – Sparta Kutná Hora: neděle 3. října 2010 od 17 hodin na hřišti Loko Vršovice za řízení dvojice Nezbeda – Zelenka.

Ve stejný den a se stejným soupeřem hrají také starší dorostenci Sparty, v utkání 2. kola 2. ligy SD – Čechy nastoupí na hřišti Lokomotivy Vršovice v předzápase mužů – od 15 hodin. O den dříve - v sobotu 2. října čeká týmy minižáků a přípravky Sparty již třetí podzimní mistrovský turnaj – tentokrát na hřišti Sokola Úvaly. Volno má o tomto víkendu pouze tým mladších žáků.