Kutnohorští házenkáři se ze severu Čech vrátili s prázdnou

11. květen 2017, 00:34

Most - V neděli 7. května odehrál kutnohorský tým mužů třetí jarní mistrovské utkání Společné regionální ligy 2016 - 2017, ve kterém nastoupil ve sportovní hale nejvzdálenějšího soupeře v celé soutěži - severočeského týmu HK Baník Most.

Most - Kutná Hora 24:18 (13:8)

Domácí byli před tímto utkáním v průběžné tabulce soutěže na 3.místě se ziskem 10 bodů / bilance: 10 – 4-2-4 /, zatímco SPARTA na 5.místě měla na svém kontě 8 bodů / bilance: 8 – 4-0-4 /. V podzimním utkání SPARTA doma s Mostem prohrála dost překvapivě 18:23.

Kutnohorský tým nastoupil v Mostu  / oproti vítěznému utkání nad Žďárem n.S. / oslaben o tři ostré spojky - Petránka, Píchu a Špačka, naopak po delší době v poli opět s trenérem Šnajdrem.

A začátek nedělního utkání byl celkem povedený, domácí se sice ujali vedení 1:0, následovala však šňůra 4 branek SPARTY a v 10.minutě byl stav 1:4, ve 12.minutě 2:5 a v 17.minutě 4:6. Ale v dalším průběhu prvního dějství se hráči SPARTY čím dál méně prosazovali v útoku a naopak domácím se v této činnosti začalo dařit stále více a více a vývoj utkání nabral směr opačný – jasně pro Baník. Do 20.minuty otočili domácí vedení ve svůj prospěch na 7:6 a po vyrovnání hostí ještě v téže minutě na 7:7 vyhráli následně poslední desetiminutovku 1.poločasu 6:1 a stanovili tak poločasové vedení 13:8 ve svůj prospěch. Hráči SPARTY se hlavně trápili v útoku, když nedokázali překonat brankáře domácích z mnoha jasných brankových příležitostí.

Od začátku 2.poločasu si domácí nadále udržovali bezpečné vedení, nejprve o 4, později až o 6 branek – ve 42.minutě byl stav 17:11. Následně se hráčům SPARTY podařilo 2x snížit na rozdíl tříbrankový, na 17:14 a v 51.minutě na 19:16, drama se však nekonalo. Následné chyby a neproměněné šance domácí potrestali a postupně opět navýšili své vedení na konečný rozdíl 6 branek. V utkání tak zvítězili zaslouženě v poměru 24:18.

Tým SPARTY nebyl v nedělním utkání herně o tolik horší, o všem ale rozhodl výkon brankářů. Zatímco Červenka si připsal 7 zákroků = úspěšnost pouze 30,4% a Kotěšovec 5 zákroků = úspěšnost 38,5% / tedy celkem 12 /, tak domácí Kurial jich měl jen za 1.poločas 16 a celkem v utkání 24. A mnoho z nich opravdu excelentních. Hráči SPARTY měli v utkání střelbu celkově 51/18 = podprůměrná úspěšnost pouhých 35,3%. K tomu 14 ztrát míčů, ovšem také 14 míčů získaných. Střelecky se nedařilo celkově, nejlepší úspěšnost měl Š.Veselý 3-2, následoval Polívka 10-5 a Brož 4-2. Ostatní na tom byli již značně hůře – Falge 7-3, Veselý M. 5-2, Salák 3-1, Hovorka 10-3 a dokonce Hájek 7-0 a Šnajdr 2-0. Obrana nebyla v utkání až tak nejhorší a 24 obdržených branek není žádná katastrofa, oslabená útočná síla však byla hodně znát. Přece jenom absence tří výše uvedených hráčů / v minulém utkání zaznamenali dohromady 17 branek / byla v neděli rozhodující.

Jak již bylo řečeno, tým „baníků“ neskutečně podržel brankář Kurial, který odchytal celé utkání a měl celkem 24 zákroků, střelecky se nejvíce prosazovala čtveřice Lesař, Šíma / oba 5 / a Chlouba, Šmehlík / oba 4 /.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Kotěšovec / br / - Polívka 5, Falge 3, Hovorka 3, Brož 2, Veselý M. 2,  Veselý Š. 2, Salák 1, Hájek a Šnajdr - hrající trenér.

NAPOMÍNÁNÍ: 3– 3, VYLOUČENÍ: 4 – 3, SEDMIČKY: 2/2 – 0, ROZHODČÍ: Matis / Ústí n.Labem / – Smékal / Deštnice  /, DIVÁCI: 22.

OSTATNÍ odehrané VÝSLEDKY:
SOKOL Vršovice „B“ – SOKOL Žďár n/Sázavou 00:00, TJ Chodov JM „B“ - SOKOL Žďár n/Sázavou 25:36, HK BANÍK Most - SOKOL Žďár n/Sázavou 25:36, TJ Chodov JM „B“ - 1.HC WENDY Mělník 10:0 kont.

Ve svém čtvrtém jarním utkání SRL se kutnohorský tým mužů představí v domácím prostředí, v neděli 14.května přivítá na svém venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově od 10,30 hodin druhý tým průběžné tabulky – TJ KOVOFINIŠ Ledeč nad Sázavou.