Kutnohorští házenkáři stavěli na obraně, Lomotivu Vršovice porazili

22. listopad 2019, 04:22

Kutná Hora - Házenkáři Sparty Kutná Hora sehráli v sobotu 16. listopadu druholigové střetnutí s Lokomotivou Vršovice. Svého soupeře přivítali ve sportovní hale Klieška:

Kutná Hora - Lokomotovia Vršovice 29:16 (12:9)

V loňské druholigové sezóně nebylo ve vzájemných utkáních domácí prostředí vůbec výhodou, nejprve na podzim 2018 zvítězil tým SPARTY v hale Lokomotivy 20:31 a v odvetě, na jaře 2019 si oba body z Klimešky odvezl pražský soupeř za vítězství 21:32. V konečné loňské druholigové tabulce skončil tým Vršovic na 5.místě se ziskem 20 bodů, SPARTA hned za ním na 6.místě s 19 body.

Letos se prozatím oběma týmům příliš nedaří, SPARTA měla po 7.kole na svém kontě 4 body / vyhrála v Sez.Ústí 26:28 a remizovala s Havl.Brodem 24:24 a se Strakonicemi „B“ 30:30 /, Vršovice pouze 2 body za vítězství v 1.kole v Sez.Ústí 16:19. A o to bylo sobotní mistrovské utkání pro oba soupeře důležitější. Nikdo totiž nechce zametal chvost tabulky.

SPARTA rozehrála sobotní utkání poměrně dobře, v 5.minutě vedla 3:1 a po snížení hostů na 3:2 čtyřmi brankami v řadě odskočila do 14.minuty na 7:2. A 4-5 brankové bezpečné vedení si udržovala i v dalším průběhu prvního dějství, ještě ve 24.minutě byl stav 11:6. Ale v závěru poločasu několikrát zbytečně chybovala / ztráty míčů a nepřesná střelba / a toho hosté dokázali využít. V poslední pětiminutovce totiž třemi brankami, oproti jedné domácí snížili na tříbrankový rozdíl, do kabin se odcházelo za stavu 12:9 a nebylo zdaleka nic rozhodnuto. Utkání bylo nadále otevřené a bylo o co hrát.

Úvod 2.poločasu byl brankově vyrovnaný, ve 38.minutě byl rozdíl stále tříbrankový – 15:12. Následný úsek utkání však byl ze strany SPARTY herně výborný a hlavně rozhodující. Nejprve 5 brankovou šňůrou v rozmezí 39.-46.minuty zvýšila na 20:12 a po brance hostů na 20:13 další, dokonce šestibrankovou šňůrou v rozmezí 47.-56.minuty zvýšila na nedostižných 26:13 / časový úsek utkání mezi 39.-56.minutou opanovala jasně 11:1 /. A bylo hotovo. V posledních cca 4 minutách padlo po třech brankách na obou stranách a tak utkání skončilo zcela zaslouženým vítězstvím SPARTY o 13 branek v poměru 29:16. Důležité 2 body tak zůstaly doma.

Celé utkání tentokrát odchytal Hroch, připsal si 13 zákroků a měl velmi dobrou úspěšnost 44,8%. O jeho výborném výkonu svědčí pouze 16 inkasovaných branek. Hráči v poli podali vesměs velmi dobré a spolehlivé výkony a to hlavně v obraně. Zde byla znát herní vyspělost Šimůnka, ovšem ani ostatní nezůstali pozadu. O dobré obraně ostatně svědčí 11 bloků střel soupeře a 10 získaných míčů.

A jak se dařilo hráčům v útoku? 100% střelbu měli tentokrát Horák 2-2 a Polívka D. 1-1, Falge, Hovorka a Veselý M. 4-3, Jeníček 6-4, Pícha 8-5, Šimůnek 9-5, Polívka P. 6-3 a pouze Salák se do střelecké kolonky nezapsal, střelbu měl 1-0. Celkově ale měl tým SPARTY střelbu 45-29 = velmi dobrá úspěšnost 64,4%. Nepříliš vysoký byl tentokrát počet ztrát míčů, kterých bylo pouze 9, na tyčích skončily 4 střely, 2 v blocích hostující obrany a 2 šly mimo zařízení. Pochvalu za předvedený výkon i konečný výsledek tentokrát zaslouží celý kutnohorský kolektiv, bez ohledu toho, kolik kdo odehrál minut či dal branek. Tak jen tak dál.

Hostující brankáři si připsali v utkání celkem 8 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval Balcer, autor 5 branek, ostatní již méně / 1 hráč 3 branky, 3 hráči 2 branky a 2 hráči po 1 brance /.

A jak hodnotil sobotní druholigové utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr:
Celý zápas pracovala velmi dobře obrana, hráči byli zdravě agresivní a tvrdí. V prvním poločase jsme se ještě tempem přizpůsobili soupeři, ale v tom druhém jsme zrychlili a velmi zefektivnili i útočnou fázi. Hodně byla znát přítomnost Píchy a Šimůnka, ale i ostatní hráči tentokrát dali do zápasu vše. Musím pochválit celý tým za předvedený výkon zejména ve druhém poločase a věřím, že ho příští týden zopakujeme.

SESTAVA a BRANKY: Hroch /br/, Morávek /br/ - Pícha 5, Šimůnek 5, Jeníček 4, Falge 3, Hovorka 3, Polívka P. 3, Veselý M. 3, Horák 2, Polívka D. 1 a Salák. Trenér: Šnajdr Vít.
NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 1, VYLOUČENÍ: 5 – 8, SEDMIČKY: 2/2 – 2/1, ROZHODČÍ: Dostál / Hr.Králové / - Kříženecký / Praha /, DIVÁCI: 70.

Ostatní výsledky 8.kola:
JISKRA Havlíčkův Brod - LOKO České Budějovice 30:33, JISKRA Třeboň - SOKOL Dolní Cerekev 30:024, SLAVIA Praha – 1.HC Pardubice 32:29, HBC Strakonice „B“ - SPARTAK MAS Sezimovo Ústí 25:28, SOKOL Úvaly měl volno.

Další program:
V 9.kole 2.LIGY mužů JVČ zajíždí kutnohorský tým do Východních Čech, kde v neděli 24.listopadu nastoupí od 17:30 hodin v nafukovací hale předního týmu soutěže - 1.HC Pardubice.