Kutnohorští házenkáři ve druhé lize zatím nenašli přemožitele!

11. říjen 2018, 02:01

Kutná Hora - Házenkáře TJ Sparta Kutná Hora čekalo v neděli utkání 3. kola 2. ligy JV Čechy, ve kterém přivítali ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici pražský tým - TJ Chodov JM B:

Kutná Hora - Chodov B 36:18 (17:5)

Kutnohorští se s Chodovem „B“ naposledy utkali letos na jaře v utkání 7.kola SRL, tehdy v jeho hale zvítězili 27:24 a odrazili se tím k celkovému vítězství v soutěži i postupu do 2.ligy. A tam také zamířil z 2.místa pražský soupeř. A vyšší soutěž oba soupeři zahájili výborně, v prvních dvou kolech zvítězili. Nedělní utkání tedy bylo duelem dvou neporažených, z tabulky se střetl první s druhým.

Tým SPARTY byl od úvodních minut nedělního utkání jasně lepší, za výbornou obranou čaroval brankář Filip a také v útoku to tam padalo. Ve 3.minutě vedli domácí 2:0 a po následném snížení hostí na 2:1 do 8.minuty zvýšili své vedení na 5:1. O minutu později hosté snížili na 5:2, to však byl na dlouhou dobu jejich poslední střelecký zápis. V dalším průběhu prvního dějství totiž domácí zaznamenali šňůru 10ti branek v řadě a svému , hodně zaskočenému soupeři odskočili do 25.minuty již na 15:2. V závěru poločasu se rozdíl nijak výrazně nezměnil, do kabin odcházeli domácí s pohodovým a hlavně zaslouženým vedením o 12 branek – 17:5.

A 2.poločas se nesl v podobné režii, kutnohorský tým svého soupeře jasně přehrával a postupně navyšoval své vedení. Ve 34.minutě vedl 21:5, ve 39.minutě 24:7 a v 50.minutě 29:12. Jubilejní 30.branku zaznamenal osm minut před koncem Petránek a konečné skóre mělo podobu 36:18.

SPARTA tak i ve svém třetím utkání zvítězila, tentokrát vysoko o 18 branek zcela zaslouženě a nadále vede druholigovou tabulku. Ale ruku na srdce, silnější soupeři teprve přijdou. Předcházející tři na úvod soutěže byly přece jenom z kategorie „slabších“. Ale rozjezd vyšší soutěže je pro nováčka více než parádní.

Stejně jako minulý týden, tak i v neděli odchytal úvodních 45.minut utkání famózně Filip, připsal si 14 zákroků a měl skvělou úspěšnost 58,3%. Závěrečných 15.minut odchytal Červenka, který si připsal 5 zákroků a měl úspěšnost 38,5%. Hráči v poli zaslouží do jednoho za výkon velkou pochvalu. Velmi dobrý výkon podali v obraně a v útoku bylo k vidění hodně pohledných rychlých kombinací, zakončených velmi dobrou střelbou. V této činnosti se mimořádně zadařilo dvojici křídel Polívka P. a Pugliese, první měl střelbu 9-8, druhý 10-7. Skvělou 100% úspěšnost střelby měl tentokrát Hovorka 5-5 a Falge 3-3. Výborně zahrál Šimůnek, tradiční pilíř obrany měl střelbu 5-4, Veselý M. 5-3, Pícha 7-3, Petránek 5-2, Jeníček 2-1 a Brož 2-0. Veselý Š. se do zakončení nedostal a Hájek tentokrát do hry nezasáhl / při jasném vývoji byl šetřen, měl totiž stehy na hlavě /. Celkovou střelbu měl tým SPARTY v nedělním utkání 53 – 36, což je výborná úspěšnost 67,9%. Obrana si připsala 6 bloků, celkem vyrovnaný byl počet 15 získaných míčů a k tomu 17 ztrát. To je sice poměrně vysoké číslo, ovšem při vysokém vedení hráči mnohdy riskovali a z toho proto některé pramenily. To ale nijak výkon kutnohorského týmu i konečný výsledek nesnižuje. Naopak, tým předváděl rychlou kombinační házenou a to  v průběhu utkání i v samém závěru ocenili i přítomní diváci zaslouženým potleskem !!!
Dvojice brankářů hostí si připsala v utkání celkem 9 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval Kopřiva, autor 4 branek, tři přidal Riedl a Kváš. Brankáři SPARTY měli tentokrát „dobře postavené tyče“, protože hned 8 střel hostů skončilo na nich.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér Vít Šnajdr:
Jsem s naším výkonem nadmíru spokojený. Nastoupili jsme plně koncentrovaní, výborně chytal brankář, obrana pracovala jako dobře seřízený stroj, dařil se rychlý přechod a i v postupném útoku jsme předváděli pestrou hru. Všichni hráči předváděli perfektní výkon a soupeř od začátku neměl nejmenší šanci cokoliv udělat s výsledkem. Jsem rád, že jsme koncentraci udrželi i ve druhém poločase. Koučovat takovýto zápas je radost, po dlouhé době jsem neměl svému týmu, co vytknout a mohl jsem jen chválit. Začíná se projevovat zlepšená tréninková morálka a roste sebevědomí týmu. Věřím, že v podobných výkonech budeme pokračovat.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Filip /br/ - Polívka P. 8, Pugliese 7, Hovorka 5, Šimůnek 4, Falge 3, Pícha 3, Veselý M. 3, Petránek 2, Jeníček 1, Brož, Hájek a Veselý Š. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 1, VYLOUČENÍ: 3 – 0, SEDMIČKY: 1/1 – 2/1, ROZHODČÍ: Řeháček / Jesenice / - Svítek  / Praha /, DIVÁCI: 83.

Ostatní výsledky 3.kola:
LOKO České Budějovice – 1.HC Pardubice 33:22, SLAVIA Praha – HBC Strakonice „B“ 38:16, LOKO Vršovice – JISKRA Havlíčkův Brod 26:25, JISKRA Třeboň - SOKOL Úvaly 35:25, SPARTAK MAS Sezimovo Ústí měl volno.

Další program:
V 5.kole 2.LIGY mužů JVČ se kutnohorský tým představí opět v domácím prostředí, v neděli 14.října přivítá od 15:00 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici zkušeného pražského soupeře, tým HK SLAVIA Praha. A opět se bude jednat o souboj prvního / SPARTA / s druhým / SLAVIA /.