Kutnohorští házenkáři zvládli poslední krok a postoupili do druhé ligy!

30. květen 2018, 06:34

Mělník - Kutnohorské háznkáře čekalo v sobotu 26. května poslední jarní mistrovské utkání: V rámci 14. kola společné regionální ligy se přdstavili dopoledne v Mělníce, kde nastoupili na venkovním hřišti v areálu ISŠT proti místnímu týmu 1. HC Wendy Mělník:

Mělník - Kutná Hora 16:29 (7:15)

Domácí tým byl před tímto utkáním v tabulce SRL na  posledním 7.místě s bilancí: 10 – 1-1-8 a ziskem 3 bodů, naopak SPARTA na 2.místě s bilancí 11 – 9-0-2 a ziskem 18 bodů. Podzimní vzájemné utkání v Kutné Hoře SPARTA vyhrála kontumačně 10:0, soupeř se totiž pro nedostatek hráčů nedostavil. A do svého posledního a vlastně nejdůležitějšího utkání sezóny nastupoval kutnohorský tým rozhodně v roli favorita / byť zde právě před rokem také v posledním kole prohrál v neúplné sestavě překvapivě vysoko 31:23 /.

Ovšem podobné překvapení se tentokrát nekonalo. Domácí se sice v 1.minutě ujali vedení 1:0, v dalším průběhu již na hřišti dominovala SPARTA. V rozmezí 3.-12.minuty 7 brankami v řadě odskočila soupeři na 1:7, v polovině prvního dějství byl stav již 2:10. Poté sice přišlo několik nepřesností a „jalových“ deset minut bez střeleckého zápisu, čehož domácí využili a 4 brankami v řadě snížili na 6:10, nic dramatického to však neznamenalo. Trenér Šnajdr si vzal za tohoto stavu oddechový čas a po důrazné domluvě tým dohrál zbytek 1.poločasu dle jeho představ. Pět branek za posledních pět minut oproti jedné domácí znamenalo pohodové poločasové vedení SPARTY o 8 branek v poměru 7:15.

Také od začátku 2.poločasu měl kutnohorský tým výraznou převahu a postupně navyšoval svůj náskok. Ve 40.minutě vedl 9:20, v 50.minutě 12:24 a v 56.minutě byl rozdíl již patnáctibrankový, stav byl 12:27. A přesto, že hráči hostí pod dojmem vysokého vedení v závěru hodně polevili a dost toho také „zazdili“, dovedli utkání zaslouženě do vítězného konce. V posledním utkání sezóny tak potvrdili roli vysokého favorita a z Mělníka si odvezli očekávané vítězství v poměru 16:29.

Kutnohorský tým mužů tak udržel 100% jarní bilanci = 6 utkání – 6 vítězství a to nakonec rozhodlo o jeho celkovém vítězství v SRL a tím i přímém postupu do 2.ligy!!! Kdo by to řekl po 4.kole, kdy měl tým bilanci 2 vítězství a 2 porážek. Poté ovšem následovala šňůra 8 vítězných utkání a „bylo vymalováno“ !!!

Ihned po skončení sobotního utkání obdržel tým SPARTY od předsedy KSH Libora Skružného pohár za vítězství v letošním mistrovském ročníku SRL a došlo i na tradiční sprchování šampaňským.

Celé sobotní utkání odchytal Červenka, šlo na něj 35 přímých střel, z nichž si připsal 19 zákroků a měl velmi dobrou úspěšnost 54,3%. Hráči v poli podali celkem očekávané a spolehlivé výkony, byť se měli vyvarovat řady zcela zbytečných chyb. Zasloužené vítězství to nijak neohrozilo, to však mohlo a mělo být výrazně vyšší. Celkově měl tým střelbu 56 / 29  = úspěšnost 51,8%. Do střelecké listiny se tentokrát dokázalo zapsat minimálně 1 brankou všech 10 hráčů SPARTY, kteří do hry v poli zasáhli. Nejvíce se prosazoval dorostenec Jeníček / střelba 11-5 /, Polívka / 6-5 / a Veselý M. / 9-5 /. Falge měl střelbu 4-3, Pícha 6-3, Špaček 5-3, Hovorka 4-2, Hájek 2-1, další dorostenec Horák 4-1 a Brož 5-1. Celkem 12 branek tým zaznamenal z rychlých protiútoků, na pěti z nich měl vysoký podíl brankář Červenka svými přesnými pasy. V utkání si hráči SPARTY připsali 13 získaných míčů a k tomu stejný počet 13 ztrát.

Domácí brankář si připsal v utkání celkem 12 zákroků, střelecky se nejvíce prosazovala dvojice Hánl / 6 / a Hrstka / 5 /. Mělník nastoupil pouze s 1 hráčem na střídání, jelikož však nebyl přítomen zapisovatel, musel vždy střídající hráč sedět u zápisu.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr?
Přes určité peripetie spojené s příjezdem na zápas jsme soupeře nepodcenili a nepřipustili jsme žádné pochybnosti o našem vítězství. Je pravdou, že mohlo být vyšší a některé věci jsme v zápase mohli zahrát lépe, ale důležité je vítězství v celé soutěži, které jsme tímto zápasem potvrdili. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za parádně odehranou jarní část soutěže. Stejně tak chci poděkovat všem členům realizačního týmu, kteří se na postupu podíleli. Pevně věřím, že postup do druhé ligy bude impulsem pro zkvalitnění tréninků a že v této soutěži budeme příští rok hrát důstojnou roli.

SESTAVA a BRANKY SPARTY: Červenka /br/, Šnajdr /br/ - Jeníček 5, Polívka 5, Veselý M. 5, Falge 3, Pícha 3, Špaček 3, Hovorka 2, Brož 1, Hájek 1 a Horák 1. Trenéři: Šnajdr Vít - Hájek Jiří.
NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 2 – 2, SEDMIČKY: 1/0 – 2/1, ROZHODČÍ: Skružný / Zlonín / – Aliapulios / Praha /, DIVÁCI: 10.

7.    1.HC WENDY Mělník    11    1    1    6    178    :    278    3

Chybí ještě dohrát utkání Mělník – Ledeč, to již nic na předních místech s pořadím nemůže udělat. Mělník skončí tak jako tak poslední, v případě vítězství hostujícího týmu by to znamenalo posun na konečné 5. místo.