Kutnohorští mají po šesti letech nakročeno k vítězství v společné regionální lize!

2. květen 2018, 03:59

Kutná Hora - Házenkáři Sparty Kutná Hora sehráli mistrovské utkání 4. jarního kola společné regionální ligy v neděli, kdy doma v nově otevřené hale Klimeška přivítali svého pronásledovatele v tabulce, severočeský tým HK Baník Most.

Kutná Hora - Most 28:24 (18:11)

Nedělní soupeř SPARTY byl před nedělním utkáním v průběžné tabulce soutěže na 3.místě s bilancí 8 – 6-1-2 a ziskem 13 bodů, s pouze jednobodovou ztrátou na prozatím vedoucí SPARTU, která měla na svém kontě 14 bodů. V podzimním vzájemném utkání SPARTA na hřišti Mostu zvítězila 27:22. Nyní na jaře oba soupeři odehráli 3 utkání a všechna vítězná, v neděli se tedy hrálo i o to, kdo poprvé na jaře body ztratí.

A do utkání vlétl tým SPARTY jako uragán, v 5.minutě vedl 5:0, v 9.minutě 8:0 a ve 12.minutě 10:1. Až poté se hosté přece jenom dostali do hry a 4 brankami v řadě snížili do 15.minuty na 10:5. V dalším průběhu prvního dějství nejprve 5x domácí zvýšili na rozdíl 6 branek, hosté vždy snížili na rozdíl pětibrankový a ten platil i ve 26.minutě, kdy byl stav 15:10. Následně domácí odskočili na 17:10, v předposlední minutě sice hosté snížili na 17:11, ale poslední slovo v závěru 1.poločasu měli domácí, kteří upravili na poločasových 18:11.

Jak dobře začal tým SPARTY poločas první, tak o to hůř začal poločas druhý. Sice v jeho úvodu zvýšil své vedení na 19:11, v dalším průběhu však o svůj pohodový náskok začal přicházet. Hosté nejprve do 37.minuty snížili na 19:14, do 44.minuty na 20:17, do 50.minuty na 22:20 a v 51.minutě měl kutnohorský tým k dobru již jen náskok jediné branky, stav byl 23:22. Naštěstí hosté neproměnili několik slibných šancí a naopak, domácí do 55.minuty odskočili na 25:22. Následně ještě hosté 2x snížili na rozdíl 2 branek, na 25:23 a v 57.minutě na 26:24, to však bylo z jejich strany vše. Domácí poté 2 brankami v 58.minutě stanovili konečný výsledek, který zněl 28:24. Uf, chvílema to bylo drama, avšak se šťastným koncem. SPARTA si tak podržela 100% jarní bilanci / 4 utkání – 4 vítězství / odskočila Mostu na rozdíl 3 bodů a hlavně si upevnila 1.místo v průběžné tabulce soutěže. Nyní již má vše ve svých rukách, pokud vyhraje zbývající 2 utkání / doma s Vršovicemi „B“ a v Mělníku /, může po 6 letech slavit vítězství v SRL. Ale nepředbíhejme, poslední kroky jsou vždy nejtěžší a ještě zdaleka není dohráno!

Tým SPARTY odehrál v nedělním utkání skvěle jeho začátek a do 2.poločasu šel zaslouženě s náskokem 7 branek. V tom druhém se začal bát o výsledek , hodně kazil a toho hosté dokázali náležitě využít a utkání hodně zdramatizovat. Naštěstí závěr utkání zvládl domácí tým na výbornou a zaslouženě bral oba body.

Valnou většinu utkání odchytal Červenka, šlo na něj 30 přímých střel, z nichž si připsal 8 zákroků a měl úspěšnost 26,7%. Šnajdr šel do branky v průběhu 2.poločasu, nejprve chytil sedmičku, poté inkasoval ze spojky a ze sedmičky. Ze 3 střel tedy měl úspěšnost 33,3%. Hráči v poli podali výborný výkon hlavně v poločase prvním, kdy vycházeli z dobré obrany a dařilo se jim i v útoku. V poločase druhém to již v obraně i v útoku dost „skřípalo“, naštěstí skvěle zvládnutý závěr vše napravil. V utkání měl tým střelbu celkově 43/28 = velmi dobrá úspěšnost 65,1%. V útoku se nejvíce prosazoval ze spojky Pícha, který měl výbornou střelbu 9-7 a z pivota Brož 7-5. Spolehlivě zahrál dorostenec Jeníček, střelbu měl 5-4, Petránek 7-4 a výborný obranář, další dorostenec Špaček také 7-4. Ostatní se již prosazovali méně, Hájek a Veselý Š. měli střelbu 1-1, Polívka 2-1, Hovorka 3-1, Horák 1-0 a Veselý M. se do zakončení nedostal. V utkání si hráči SPARTY připsali 9 získaných míčů, ovšem tentokrát vysoký počet 21 ztrát a to je opravdu velký nepoměr !!! Avšak, i na to se dá vyhrát.

Dvojice mosteckých brankářů si připsala v utkání celkem pouze 4 zákroky, střelecky se nejvíce prosazoval jeden z nejlepších střelců celé soutěže Pour, autor 9 branek, 6 jich přidal Verner / z toho 4 se sedmiček /. Také hosté měli dost smůly, nastřelili tyč dokonce 7x. Tým hostí podal hlavně ve 2.poločasu velmi dobrý výkon a bojoval o body až do samého závěru. To lze jen kvitovat. Né ovšem následné chování jednoho z hráčů Mostu, který v návalu zlosti při odchodu ze hřiště prorazil pěstí nové dveře / ve fungl nové hale /, ještě se poranil a hlavně si následně odlehčí značnou částku ze své kapsy, neboť škodu bude muset uhradit. A to byla tečka za nedělním, slušně a korektně hraném utkání opravdu nehezká. Emoce ke sportu určitě patří, toto rozhodně ne !!!
Také druhé utkání v nové kutnohorské sportovní hale Klimeška bylo vítězné a určitě se všem líbilo. I když tentokrát byla před nedělním obědem o něco nižší návštěva - 75 diváků, tak Ti vytvořili týmu SPARTY opět opravdu domácí bouřlivé prostředí. A za to jim všem patří velký dík.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr ?
Naprosto hvězdný začátek a výborná první půle. Hráči naplnili taktiku agresivní vysunuté obrany a následný rychlý přechod do útoku, výsledkem bylo poločasové vedení o 7 branek. Ale nemůžeme čekat, že tým bojující o druhou ligu složí zbraně a nechá nás v klidu dohrát. Stačilo pár individuálních chyb, několik neproměněných šancí a ze zápasu bylo drama. Důležité bylo, že hosté nedokázali vsítit kontaktní gól. V závěru museli riskovat s poloosobní obranou a toho jsme dokázali využít a rozhodnout. Všichni hráči bojovali a rvali se, hodně nám v obraně pomohl dorostenec Špaček a v útoku Pícha. Jsem spokojen, že hráči makají a rvou se o výsledek. Ale k úplné spokojenosti by bylo třeba zpestřit útočnou hru a vyvarovat se individuálních chyb. Tímto zápasem jsme se dostali do hry o vítězství v soutěži, máme to již jen ve svých rukou. Pokud nezaváháme s „papírově“ slabšími soupeři, je první místo reálné. Věřím svému týmu, že to dokáže.

SESTAVA a BRANKY SPARTY: Červenka /br/, Šnajdr /br/ - Pícha 7, Brož 5, Jeníček 4, Petránek 4, Špaček 4, Hájek 1, Hovorka 1, Polívka 1, Veselý Š. 1, Horák a Veselý M. Trenéři: Šnajdr Vít - Hájek Jiří. NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 2, VYLOUČENÍ: 3 – 2, SEDMIČKY: 1/0 – 7/5, ROZHODČÍ: Dolejší – Dolejší ml. / oba Zruč n/S. /, DIVÁCI: 75.

DALŠÍ VÝSLEDEK 4.kola:
HC Kolín - 1.HC WENDY Mělník 25:13, KOVOFINIŠ Ledeč n/S., SOKOL Vršovice „B“ a TJ Chodov JM „B“ měly volno.