Kutnohorští minižáci obsadili solidní druhé místo, nejlepším střelcem Procházka

30. leden 2011, 21:20
(aktualizováno: 30. leden 2011, 21:20)

Ledeč nad Sázavou - Tým minižáků házenkářského oddílu Sparta Kutná Hora se v neděli zúčastnil zimního přípravného turnaje, který uspořádal pražský oddíl Sokol Vršovice ve sportovní hale v Ledči nad Sázavou.

Turnaje se nakonec zúčastnily čtyři týmy minižáků (původně mělo být týmů šest, Plzeň a Zruč na poslední chvíli svou účast z důvodů velké marodky odvolala) - pořádající Sokol Vršovice, domácí Kovofiniš Ledeč, TJ Chodov Jižní Město a Sparta Kutná Hora. Hrálo se systémem každý s každým, hrací doba byla 2 x 15 minut a hrála se házená 6+1 na klasické branky se sníženým břevnem.

Turnaj ovládl domácí dívčí tým Kovofiniše, který ve všech třech utkáních své soupeře jasně porazil. Výhodou tohoto týmu je skutečnost, že "šestkovou" házenou hrají i v mistrovské soutěži, zatímco všechny ostatní týmy hrají házenou 4+1 na zmenšeném hřišti a k této podobě se dostávají většinou v zimních přípravách.

Tým minižáků Sparty Kutná Hora obsadil v nedělním měření sil solidní druhé místo. Nestačil sice na vítěze turnaje, se kterým prohrál po vyhraném poločase zbytečně o pět branek, v ostatních dvou utkáních však své soupeře jasně porazil. Střelecky opět vynikl Procházka (autor 27 branek), který byl vyhlášen nejlepším střelcem celého turnaje. I díky němu tým nastřílel jasně nejvíce branek v turnaji, trochu však "pokulhávala" hra v obraně. Je tedy jistě co zlepšovat.

Jednotlivé výsledky Kutné Hory: Chodov - Sparta 6:25, Ledeč n. S. - Sparta 16:11, Vršovice - Sparta 10:20.

Ostatní výsledky: Ledeč - Chodov 15:8, Ledeč - Vršovice 11:4, Chodov - Vršovice 14:9.

Konečná tabulka turnaje:
1.    KOVOFINIŠ Ledeč n/S.    3  -  3 – 0 - 0    3 7  :  1 8    6
2.    SPARTA Kutná Hora    3  -  2 – 0 - 1    5 6  :  3 2    4
3.    TJ Chodov JM    3  -  1 – 0 - 2    3 2  :  4 4    2
4.    SOKOL Vršovice    3  -  0 – 0 - 3    1 9  :  5 0    0

Sestava a branky Sparty v turnaji celkem: Ginter - Procházka 27, Škalda 7, Jeníček 6, Horák 5, Men 5, Horáková M. 2, Matoušek 2, Flachs J. 1, Neumanová 1, Flachs T., Fojta a Šnajdrová. Trenéři: Šnajdr Vít – Horák Václav.

Připravujeme turnaj minižáků

Na sobotu 5. února 2011 připravil oddíl házené TJ Sparta Kutná Hora další z celé řady zimních přípravných mládežnických turnajů, tentokrát v kategorii minižáků. Ve sportovní hale Bios v Puškinské ulici se představí osm týmů – 1. HC Pardubice, SHK D-P Pardubice, Lokomotiva Vršovice, Sokol Nové Veselí (A + B),  Jiskra Zruč a pořádající Sparta Kutná Hora (A + B). Hrát se bude na dvou hřištích systémem každý s každým 2 x 8 minut.  První utkání turnaje je na programu od 8,30 hodin a slavnostní zakončení turnaje by mělo být okolo 14. hodiny. Pro všechny týmy budou připraveny věcné ceny i diplomy, stejně tak budou odměněni i nejlepší jednotlivci turnaje – brankář, hráč a střelec.