Kutnohorští starší dorostenci v Liberci narazili na zdatného soupeře

26. říjen 2017, 01:06

Liberec - Starší dorostenci oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora zavítali v neděli 22. října k předehrávce 15. kola 2. ligy SD - Čechy do sportovní haly druhého severočeského soupeře - týmu Liberec Handball.

Liberec - Kutná Hora 40:22 (20:10)

Úvod utkání byl poměrně vyrovnaný, v 5.minutě byl stav nerozhodný 4:4. Poté domácí odskočili na 7:4, ve 13.minutě byl rozdíl stále tříbrankový - 11:8. Ještě v polovině prvního dějství byl stav 11:9, ovšem druhá polovina 1.poločasu vyzněla jasně pro domácí, kteří ji vyhráli 9:1 a tím pádem byl poločasový stav jednoznačný – vedení Liberce 20:10.

Průběh 2.poločasu se hodně podobal tomu prvnímu, hosté drželi s domácími celkem krok a přes vedení ve 38.minutě 27:13 byl rozdíl ve 43.minutě stejný jako v poločase, tedy o deset. Domácí vedli 28:18. Ale druhá polovina 2.poločasu byla opět zcela jasně v jejich režii, když postupně navýšili své vedení až na konečný rozdíl 18 branek. Utkání tak skončilo přesvědčivým vítězstvím favorizovaného Liberce v poměru 40:22.

Dorostenci SPARTY se sice snažili a bojovali po celé utkání, na lepší výsledek to však tentokrát nestačilo. Brankář Kotěšovec toho mnoho dělat nemohl proti herní převaze domácích a množství rychlých protiútoků, naopak v útočné činnosti byla dvojice Procházka – Škalda až příliš osamocena.

SESTAVA a BRANKY: Kotěšovec /br/ - Procházka 9, Škalda 9, Jeníček 2, Červený 1, Kafka 1, Fojta, Horák a Zatloukal. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 1, VYLOUČENÍ: 3 – 4, SEDMIČKY: 2/2 – 1/1, ROZHODČÍ: Novotný / Ml.Boleslav / - Svítek / Praha /, DIVÁCI: 29.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr?
Soupeř nás jednoznačně přehrál. Byl rychlejší, tvrdší, fyzicky zdatnější. Krok jsme dokázali držet pouze do desáté minuty a bylo jen otázkou času, kdy nás domácí „přejedou“. Na tempo házenou, kterou předváděli,  jsme zkrátka neměli. Nicméně i přes vysokou porážku je dobré, že hráči zápas nevypustili a snažili se až do samého závěru předvádět svou hru. Střelecky se dařilo Škaldovi s Procházkou, ostatní se v koncovce spíše trápili, ale to bylo dáno tím, co nám soupeř dovolil. Velmi těžkou úlohu měl brankář, na kterého se valila lavina domácích střelců a který byl v podstatě bezmocný. Přesto si pár hezkých zákroků připsal.
Ostatní výsledky 6.kola:

KOVOFINIŠ Ledeč n/S. - HC Náchod 33:23, HBC Strakonice - SOKOL Bělá p.B. 38:29, SPARTAK MAS Sezimovo Ústí – TJ LOKOMOTIVA Vršovice 28:22, TJ Chodov JM - SOKOL Úvaly 24:32, 1.HK Dvůr Králové n/L. - LOKOMOTIVA Louny 24:29. ELP Jablonec n.Nisou a l.HC Pardubice měly volno.

Příští program:
Za týden, v sobotu 28.října přivítá kutnohorský tým starších dorostenců v utkání 7.kola 2.ligy SD-Čechy od 16,00 hodin ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou tým – TJ HC Náchod.