Kutnohorští starší žáci porazili v derby zápase zručskou Jiskru!

30. květen 2018, 00:29

Kutná Hora - V sobotu 26. května přivítal tým starších žáků oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora na svém venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově v utkání 6. jarního kola společného přeboru svého okresního rivala - tým Jiskry Zruč nad Sázavou.

Jarní část soutěže se hraje systémem každý s každým s hrací dobou 2 x 25 minut. V podzimním vzájemném utkání zvítězil kutnohorský tým na hřišti JISKRY 7:28, v průběžné tabulce soutěže byla před sobotní odvetou Zruč na 10.místě se 4 body, SPARTA na 7.místě měla na svém kontě 12 bodů.

Kutná Hora - Zruč n. S. 24:18 (10:10)

A 1. poločas sobotního utkání byl hodně vyrovnaný, oba týmy se několikrát vystřídaly ve vedení. To ostatně dokazuje vývoj skóre – 0:2, 3:2, 4:4, 6:4, 6:7, 8:7, 8:9, 10:9 avšak poslední slovo prvního dějství měli hosté, kteří těsně před závěrečným hvizdem upravili na poločasových 10:10.

Na začátku 2. poločasu hosté 2x vyrovnali 1 brankové vedení SPARTY, nejprve na 11:11, později na 12:12, v dalším průběhu již převaha domácích byla výraznější a to se odrazilo ve skóre. Ve 32.minutě přešli do vedení 14:12, ve 36.minutě 16:13, později 18:14 a ve 42.minutě 20:15. Poté sice hosté snížili na 20:17, domácí však v rozmezí 48.-49.minuty zaznamenali 3 rychlé branky, odskočili na 23:17 a bylo rozhodnuto. V poslední minutě potom padlo po 1 brance na obou stranách a tak kutnohorský tým starších žáků dovedl zaslouženě „okresní derby“ do vítězného konce v poměru 24:18.

Tým starších žáků SPARTY podal v sobotním utkání očekávaný výkon a splnil roli favorita, více se mu však dařili v poločase druhém. V tom prvním se dost trápil a JISKRA mu byla hodně vyrovnaným soupeřem. Dobrou formu potvrdil brankář Valeš, střelecky tým táhla trojice Novák D., Pařez a Klouček, která zaznamenala 19 z celkových 24 branek.

SESTAVA a BRANKY: Valach /br/, Valeš /br/ - Novák D. 7, Pařez 7, Klouček 5, Novák F. 3, Rakaš 2, Capouch, Markvart, Novotný a Pektor P. Trenér: Salák Josef.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 2, VYLOUČENÍ: 1 – 1, SEDMIČKY: 3/2 – 3/1, ROZHODČÍ: Salák st. – Horák / oba Kutná Hora /, DIVÁCI: 10.

DALŠÍ VÝSLEDKY 6.jarního kola:
HBC Jičín „B“ - JISKRA Zruč n/Sázavou 17:17, HBC Jičín „A“ - JISKRA Zruč n/Sázavou 40:6, HC TJ Náchod - HÁZENÁ Mělník 17:20, SPARTAK Příbram - HBC Jičín „B“ 39:33, SPARTAK Příbram - HBC Jičín „A“ 27:47.