Mělník poprvé prohrál v Kutné Hoře

27. září 2009, 13:04

Kutná Hora - Ve čtvrtém kole Společné regionální ligy házenkáři Sparty Kutná Hora v neděli dopoledne přivítali na svém hřišti dosud stoprocentní celek soutěže - HC Wendy Mělník. Soupeři nakopec připravili vůbec první porážku v soutěži, když poslední minuty se odehrávaly bez vyloučených hráčů na obou stranách.

K. Hora - Mělník 26:20 (14:11)

Po sedmičce a gólu Kellera hosté vedli 0:2, ovšem Hasala z Thieme z brejku srovnali na 2:2. V 6. min. Hrčka z dalšího rychlého protiútoku dostal do vedení poprvé domácí tým, který už Mělníku zvrat ve vývoji utkání nedovolil. Kutnohorští promarnili několik nadějných příležitostí, ve 21. min. Šimko srovnal na 9:9, ovšem závěr prvního poločasu patřil Spartě: Brankář Malý podržel domácí tým několika výtečnými zásahy, ve 29. min. Hasala ze sedmičky a Thieme opět z ryhlého brejku upravili stav na poločasových 14:11.

Čtyřbrankové vedení si Kutnohorští udržovali prakticky až do konce. Mělník ve 45. min. snížil na rozdíl dvou gólu zásahem T. Jansy, ovšem o dramatickou koncovku se připravili svou nedisciplinovaností. Na několik necitlivých výroků rozhodčích reagoval Keller nevybíravým faulem na Hasalu, za což viděl červenou kartu. Svého spoluhráče se důrazně zastal Hrčka, jenže sudí červenou kartu ukázali Thiememu. Šalátek sice nařízenou sedmičku neproměnil, i přesto si domácí připsali oba body.

"Ani jedno mužstvo nebylo kompletní," zdůraznil na začátku svého hodnocení trenér Kutné Hory Jiří Hájek. "Nakonec si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, i když náš dnešní výkon měl do optimálního hodně daleko. Pokud chceme v dalších utkáních uspět, musíme se rapidně zlepšit," zdůraznil a dodal: "S výsledkem jsem spokojený."

Kutnohorské házenkáře v pondělí čeká tvrdší oříšek - v pohárovém utkání přivítají od 10.30 hodin prvoligový Litovel. "Zítra to bude mazec, čekají nás dvoumetroví chlapi, stodeset kilo," naznačil Jiří Hájek.

Sestava a branky Sparty: Červenka, Malý - Hasala 9, Thieme 5, Šalátek 4, Hrčka 3, Šimůnek 2, Hovorka 1, P. Polívka ml. 1, Šnajdr 1, J. Salák, A. Salák. Trenér Jiří Hájek. Sestava a branky Mělníka: Dřevíkovský - Keller 5, T. Jansa 5, D. Srba 3, Hradecký 3, Nápravník 1, Šimko 1, P. Jansa, D. Srba. Rozhodčí: Polák - Kokoška. Vyloučení: 2/4. ŽK: 3/1. ČK: 58. Thieme - 58. Keller. Sedmičky: 4/2 - 4/4.