Mladší dorostenci Sparty doma nestačili na Náchod

13. duben 2017, 00:19

Zruč nad Sázavou - V sobotu 8. dubna 2017 měl tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora na programu mistrovské utkání 19. kola 2. ligy MD - Čechy, ve kterém přivítal ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou východočeský tým TJ Náchod.

Tým Náchoda byl před sobotním utkáním v druholigové tabulce na 6. místě s bilancí 7-0-8 a ziskem 14 bodů, Sparta na 5. místě měla bilanci 8-0-7 a na svém kontě 16 bodů. V podzimním vzájemném utkání v Náchodě zvítězili domácí 37:29 a dle postavení obou týmů v průběžné tabulce soutěže se dalo očekávat spíše vyrovnané utkání.

SPARTA Kutná Hora – TJ Náchod   2 7  :  2 9   /  15 : 12  /

A první minuty to potvrzovaly, oba soupeři se několikrát vystřídali ve vedení – 0:1, 1:2, 3:2, 4:3, 6:5 a v 11.minutě byl stav nerozhodný 6:6. Ale v dalším průběhu prvního dějství domácí výrazně přidali, přehrávali svého soupeře a postupně zvyšovali své vedení – na 9:6, 12:7, 13:8 a ve 28.minutě byl rozdíl již dokonce šestibrankový - 15:9. Škoda, že v posledních dvou minutách hosté 3 brankami snížili, 1.poločas přesto skončil zaslouženým vedením kutnohorského týmu o 3 branky - 15:12.

Na začátku 2.poločasu domácí své vedení opět navýšili, ve 35.minutě byl stav 19:14. Ale v dalších minutách se „karta obrátila“, hosté následný úsek v rozmezí 35.-43.minuty jasně ovládli, vyhráli jej 1:9 a rázem byl stav příznivý pro ně, vedli 20:23. Domácí však dokázali zareagovat a 4 brankami v řadě otočili vedení do 51.minuty ve svůj prospěch, na 24:23. Vzápětí hosté vyrovnali na 24:24 a drama pokračovalo. Domácí ještě 3x přešli do jednobrankového vedení, 25:24, 26:25 a v 58.minutě ještě 27:26, hostům však patřil závěr. Ještě v 58.minutě vyrovnali na 27:27 a potom 2 brankami v předposlední 59. a poslední 60.minutě rozhodli o svém vítězství. Domů si tak odvezli oba body za výsledek 27:29 a v průběžné druholigové tabulce se bodově dotáhli na SPARTU a díky lepším vzájemným utkáním si s ní vyměnili pořadí na 5.místě.

V sobotním utkání byla u kutnohorského týmu opět znát neúčast dalších hráčů, pouze jediný na střídání, to byl proti soupeři s poměrně vyrovnaným kádrem 14ti hráčů zásadní problém. Navíc posledních cca 20 minut tým dohrával bez možnosti střídání, když po 3 vyloučeních a následné červené kartě musel do hlediště Ondra Šimon. A když k tomu přičteme, že Dan Jeníček a Pavel Novák odehráli od 13 hodin utkání 2.ligy starších dorostenců za Ledeč nad Sázavou proti Náchodu / z hostujícího týmu se tohoto utkání zúčastnili také 4 hráči /, v závěru již zkrátka nebylo kde brát. Solidní výkon v brance odvedl Ondra Ginter, výtečnou střeleckou formu opět potvrdil 15 brankami Michael Procházka / i přes osobní obranu /, škoda, že ho ostatní nedokázali výrazněji podporovat. I přes porážku však zaslouží všichni hráči SPARTY za statečný výkon pochvalu, zisk bodů nebyl v tomto utkání příliš daleko.

SESTAVA a BRANKY: Ginter /br/ - Procházka 15, Jeníček 4, Šimon 3, Červený 2, Horák 2, Novák P. 1 a Fojta. Trenér: Hasala Jiří.
NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 1, VYLOUČENÍ: 4 – 6, SEDMIČKY: 2/1 – 2/1, ROZHODČÍ: Artl - Pospíšil/ oba Praha /, DIVÁCI: 12.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér SPARTY Jiří Hasala?
Ve svém posledním utkání na „domácím hřišti“ v této věkové kategorii jsem si přál vyhrát. Ale již závěr prvního poločasu ukázal, že to nebude snadné. Těžko jsme se vyrovnávali s osobní obranou na nejlepšího střelce v této soutěži Michaela Procházku a po vyloučení Ondry Šimona do konce utkání jsme ztratili i možnost jediného střídání. Přesto jsem stále věřil v dobrý výsledek, ale technické chyby v závěru utkání rozhodly o konečné prohře. Kluci zápas dohrávali na vůli a za to jim patří určitě poděkování.

Ostatní výsledky 19.kola:
LOKOMOTIVA Vršovice - 1.HK Dvůr Králové nad Labem 29:18, SOKOL Úvaly – LOKOMOTIVA Louny 30:23, HSK TYGŘI Ústí nad Labem - SOKOL Bělá pod Bezdězem 19:34, l.HC Pardubice a SOKOL Vršovice „B“ mají volno.