Mladší dorostenci Sparty podlehli domácímu béčku Vršovic

5. duben 2017, 00:33

Vršovice - V sobotu 1. dubna měl tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora na programu utkání 18. kola 2. ligy MD - Čechy, ve kterém nastoupil ve sportovní hale pražského týmu Sokola Vršovice B.
Béčko Sokola bylo před sobotním utkáním v druholigové tabulce na 5.místě se ziskem 14 bodů / bilance 7-0-7 /, SPARTA na 4.místě měla bodů 16 za bilanci 8-0-6. V podzimním vzájemném utkání „doma ve Zruči“ SPARTA prohrála 24:29 a do odvety nastupovala s cílem soupeři podzimní prohru vrátit.

SOKOL Vršovice „B“ – SPARTA Kutná Hora   2 9  :  2 5   /  16 : 14  /

Avšak k utkání odjeli mladší dorostenci SPARTY pouze v sedmi hráčích, tedy bez možnosti střídání a to byl docela velký problém. Přesto začali sobotní večerní utkání velmi solidně, postupně vedli 1:2, 2:3, 3:5 a v polovině prvního dějství měli k dobru náskok 3 branek, v 15.minutě byl stav 5:8. Následovala však šňůra 6 branek domácích a Ti ve 21.minutě rázem vedli 11:8. Hosté však nadále bojovali a nejprve 2x snížili na rozdíl branky jediné, na 12:11 a 13:12 a v předposlední 29.minutě dokonce vyrovnali na 14:14. Domácí však v závěru  dali 2 branky a tím vyhráli 1.poločas v poměru 16:14.

V úvodu 2.poločasu domácí 2x zvýšili své vedení na rozdíl 3 branek, na 17:14 a 18:15, po snížení hostů na 18:17 vedli 19:17 a 20:18. Hráči SPARTY však nadále bojovali o dobrý výsledek a ve 44.minutě srovnali na 20:20. A totéž se jim dařilo i v dalším průběhu 2.poločasu, ve 48.minutě na 22:22, později na 23:23, 24:24 a v 52.minutě na 25:25. A tento stav platil ještě na začátku 56.minuty. Ale v závěrečných pěti minutách se u kutnohorských hráčů projevila fyzická únava a již nedokázali skórovat, naopak domácí 4 brankami stanovili konečný výsledek na 29:25. Z utkání tak brali oba body a v průběžné tabulce soutěže se dostali na 4.místo právě před kutnohorský tým, který klesl na místo páté.

Mladší dorostenci SPARTY se v sobotním utkání dlouho prali o dobrý výsledek, v závěru jim však došly síly a domácí toho využili k vítězství. Přesto sedmička statečných zaslouží za odvedený výkon uznání. První poločas odchytal slušně Fojta, ten druhý neméně tak Ginter. Střelecky opět potvrdil své kvality Procházka, autor téměř poloviny branek, prosazoval se i Jeníček s Horákem a v 1.poločase také Ginter. Ale na lepší výsledek to v sobotu ve Vršovicích zkrátka nestačilo.

SESTAVA a BRANKY: Fojta /br/, Ginter /br-3/ - Procházka 12, Jeníček 5, Horák 4, Šimon 1 a Zatloukal. Trenér: Hasala Jiří.
NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 2, VYLOUČENÍ: 4 – 1, SEDMIČKY: 1/1 – 1/1, ROZHODČÍ: Artl / Praha / – Motl / Lovosice /, DIVÁCI: 23.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér SPARTY Jiří Hasala ?
Důležité utkání pro další vývoj v tabulce na přední umístění. Odpovídala tomu i taktická příprava před samotným utkáním. Vítězné střípky se dařilo skládat až do samotného závěru zápasu. Bohužel, ten jsme už nezvládli fyzicky a soupeř toho dokázal náležitě využít. Velké poděkování patří všem sedmi srdcařům, kteří bojovali ze všech sil. Zklamán jsem z přístupu ostatních, kteří účast potvrdili a na poslední chvíli se z různých důvodů omluvili.

Ostatní výsledky 18.kola:
SOKOL Bělá pod Bezdězem - l.HC Pardubice 28:29, LOKOMOTIVA Vršovice - SOKOL Úvaly 22:27, TJ Náchod - HSK TYGŘI Ústí nad Labem 35:13, 1.HK Dvůr Králové nad Labem a LOKOMOTIVA Louny měly volno.