Mladší dorostenci Sparty potřetí zavítali na hřiště soupeře

13. říjen 2016, 00:20

Úvaly - V sobotu 8. října odehrál tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora mistrovské utkání 4. kola 2. ligy MD Čechy-severovýchod, ve kterém se potřetí za sebou představil na hřišti soupeře, tentokrát ve sportovní hale dlouholetého středočeského rivala Sokola Úvaly. Jednalo se o souboj dvou neporažených, oba soupeři měli na svém kontě dvě vítězství + v jednom.kolo volno.

Úvaly - Kutná Hora 39:29 (19:11)

Hosté se sice v 1.minutě ujali vedení 0:1, v dalším průběhu prvního dějství však již byli lepší domácí. Ti nejprve do 5.minuty otočili na 5:1, další desetiminutovku si 4 brankové vedení udržovali - v 10.minutě byl stav 7:3, v 15.minutě 9:5 a následně své vedení ještě navýšili - ve 20.minutě na 13:7, ve 25.minutě na 16:10 a 1.poločas nakonec skončil zaslouženým vedením domácího Sokola 19:11.

2.poločas byl o něco vyrovnanější, přesto měli domácí jeho průběh jasně ve své režii. Ti nejprve odskočili na rozdíl 11 branek, na 22:11 a v dalším průběhu utkání nikdy neklesl jejich náskok pod 7 branek, ve 47.minutě na 28:21, o minutu později na 29:22. Poté již opět náskok domácích narůstal, v 54.minutě dokonce na rozdíl 13 branek, na 36:23. Nakonec utkání skončilo zaslouženým vysokým vítězstvím domácích v poměru 39:29 a nadále si drží v soutěži neporanitelnost.
Mladší dorostenci SPARTY si v sobotu připsali první podzimní porážku, soupeř byl tentokrát lepší, měl vyrovnanější a širší kádr a to rozhodlo. Tentokrát se příliš nedařilo brankáři Fojtovi a branky Procházky s Jeníčkem / celkem jich zaznamenali 21 z 29 / na lepší výsledek nemohly stačit.

SESTAVA a BRANKY: Fojta /br/ - Procházka 14, Jeníček 7, Ginter 3, Horák 2, Šimon 2, Červený 1, Klouček, Novák D. a Zatloukal. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 2, VYLOUČENÍ: 0 – 1, SEDMIČKY: 3/2 – 1/1, ROZHODČÍ: Podzimek / Turnov / - Vlk / Pardubice / , DIVÁCI: 82.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér SPARTY Jiří Hasala ?
Je potřeba si na férovku přiznat, že soupeř byl tentokrát  lepší a to ve všech herních činnostech. Disponoval vyrovnanějším kádrem v čele s dvěma prvoligovými hráči. Našim klukům nelze upřít snahu a bojovnost až do posledního hvizdu rozhodčích, ale pro tentokrát to bylo málo. Nic se neděje , je před námi další soupeř a po třech zápasech venku, tentokrát v ,,domácí hale'' ve Zruči n.S.

Ostatní výsledky 4.kola:
LOKOMOTIVA Louny - l.HC Pardubice odloženo na 5.11, TJ Náchod - SOKOL Bělá 24:33, LOKOMOTIVA Vršovice - TYGŘI Ústí 29:21, HK Dvůr Králové a SOKOL Vršovice „B“ měly volno.

Příští program:
Až v 5.kole 2.ligy MD Čechy-SV se kutnohorský tým mladších dorostenců představí poprvé v domácím prostředí, v neděli 16.října přivítá ve sportovní hale ve Zruči nad Sázavou od 18,00 hodin pražského soupeře – LOKOMOTIVU Vršovice.