Mladší dorostenci Sparty uzavřeli mistrovský ročník 2016 - 2017 výhrou v Pardubicích

11. květen 2017, 00:30

Pardubice - V neděli 7. května čekalo tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora poslední utkání celého mistrovského ročníku - 22. kola 2. ligy MD - Čechy 2016/2017, ve kterém nastoupil v pardubické nafukovací hale na Dukle proti místnímu týmu 1. HC Pardubice.

1. HC Pardubice - Kutná Hora 30:38 (12:18)

Domácí tým byl před nedělním utkáním v tabulce na předposledním 9.místě s bilancí 17 - 3-1-13 a ziskem 7 bodů, SPARTA na 6.místě s bilancí 17 – 8-0-9 a ziskem 16 bodů. V podzimním vzájemném utkání SPARTA doma Pardubice porazila 37:32 a v nedělní odvetě byla k výše uvedeným skutečnostem přece jenom favoritem.

Lepší vstup do utkání měl ale domácí tým, který v 5.minutě vedl 3:0, později 4:2 a ve 12.minutě 5:4. Poté přešli do vedení hosté, nejprve 5:6 a v 16.minutě 6:7, domácí však odpověděli 3 brankami a v 19.minutě opět vedli, stav byl 9:7. Ale poslední desetiminutovku prvního dějství zvládli hosté na „jedničku“, vyhráli tento úsek utkání 3:11 a do kabin odcházeli s pohodovým šestibrankovým náskokem v poměru 12:18.

A když začátku 2.poločasu navýšil kutnohorský tým své vedení na rozdíl 9 branek / ve 36.minutě to již bylo 14:23 /, bylo vlastně o osudu utkání rozhodnuto. Domácí sice několikrát snížili vysoké vedení hostí na šestibrankový rozdíl, to však bylo z jejich strany vše. Dorostenci SPARTY v pohodě kontrolovali utkání a bez větších problémů ho dovedli do vítězného konce. S druholigovým ročníkem se tak rozloučili zaslouženým vítězstvím o 8 branek v poměru 30:38.

Mladší dorostenci SPARTY obsadili v konečné druholigové tabulce 6.místo s vyrovnanou bilancí 9 vítězství a 9 porážek. Bodový zisk mohl být určitě vyšší, tým ovšem doplácel na příliš úzký kádr a to se v závěrech mnohdy vyrovnaných utkání zákonitě projevovalo. Tým se může pochlubit třetím nejvyšším počtem nastřílených branek, na čemž má největší zásluhu nejlepší střelec celé soutěže Michael Procházka a letos výrazně produktivní Daniel Jeníček, na druhou stranu tým obdržel třetí nejvyšší počet branek. Ale celkově lze považovat sezónu za celkem povedenou, za který zaslouží celý kutnohorský kolektiv určitě poděkování. A to největší míří k trenérovi Jiřímu Hasalovi, pro kterého se v neděli v Pardubicích – doufejme že dočasně – uzavřela kapitola „ trenér některého z mládežnických týmů kutnohorské SPARTY“, jak tomu bylo dlouhá léta zpětně pravidlem.

SESTAVA a BRANKY: Fojta /br/ - Procházka 12, Novák P. 7, Ginter 6, Šimon 5, Horák 4, Jeníček 4 a Zatloukal. Trenér: Hasala Jiří.
NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 1 VYLOUČENÍ: 3 – 0, SEDMIČKY: 3/3 – 2/0, ROZHODČÍ: Artl / Praha / - Průžek / Úvaly /, DIVÁCI: 56.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér Jiří Hasala?
Poslední zápas tohoto týmu v této kategorii, poslední vítězný zápas a vlastně i můj poslední zápas na trenérské lavičce. Dnes v podstatě již o nic nešlo, přesto se kluci vytáhli k dobrému výkonu. Ve skvělém stylu se předvedl brankář Fojta a ani ostatní nezůstali pozadu. Procházka opět potvrdil roli nejlepšího střelce v soutěži, Jeníček pohrdl stát se nejlepším střelcem sedmimetrových hodů v soutěži, neb dva neproměnil, střelecky a  v obraně se dařilo Horákovi a Ginterovi, posila Pavel Novák z týmu Ledče nad Sázavou byla opravdu posilou a Zatloukal se líbil v pohybu na postě křídla. Takže klukům děkuji za vítězné loučení a děkuji také kolegům pp.Šimůnkovi a Procházkovi st., kteří nám pomáhali a doprovázeli nás na většinu utkání.

Ostatní výsledky posledního - 22.kola:
SOKOL Bělá p.Bezdězem - SOKOL Úvaly 30:21, TJ Náchod – LOKOMOTIVA Vršovice 30:23, TJ Dvůr Králové n/Labem – TYGŘI Ústí n/Labem 31:21, SOKOL Vršovice „B“ - LOKOMOTIVA Louny 29:26.