Mladší dorostenci Sparty zakončili podzimní sezonu výhrou nad Pardubicemi

13. prosinec 2016, 06:11

Zruč nad Sázavou - V neděli 11. prosince zakončil tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora podzimní část 2. ligy MD Čechy - severovýchod mistrovským utkáním 11. kola. V tom přivítal ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou východočeského soupeře - 1. HC Pardubice.

Kutná Hora - Pardubice 37:32 (21:19)

Kutnohorský tým byl před posledním utkáním podzimu s bilancí 3-0-5 v průběžné tabulce šestý, Pardubice s bilancí 2-0-6 osmé. Oba soupeři se dlouhé roky dobře znají a tak se dalo čekat poměrně vyrovnané utkání.

Úvodní desetiminutovka nedělního utkání patřila spíše hostům, kteří si po vedení domácích 1:0 vytvořili nejprve dvou / 1:3 a 2:4 / a následně tří brankový náskok / 3:6 a 4:7 /. Poté se domácím v rozmezí 10.-12.minuty podařila rychlá šňůra 4 branek a vedení 8:7 bylo na jejich straně. Hosté následně vyrovnali na 8:8 a později na 9:9, v 17.minutě měli domácí k dobru náskok 4 branek, stav byl 13:9. Ale hosté do 20.minuty stihli vyrovnat na 13:13. A poměrně vyrovnaný byl i zbytek prvního dějství, domácí sice opět odskočili na 4 brankový rozdíl, na 19:15, hosté snížili ve 28.minutě na rozdíl branky jediné, na 19:18. V samém závěru si domácí přece jenom vytvořili náskok 2 branek, 1.poločas tak skončil jejich vedením 21:19.

Také od začátku 2.poločasu bylo k vidění poměrně vyrovnané utkání, ve kterém měli přece jenom mírně navrch domácí. Ti nejprve zvýšili na 23:19, hosté však ve 36.minutě snížili na rozdíl 1 branky, na 23:22, později i na 25:24, 26:25 a ve 42.minutě na 27:26. Pak domácí opět přešli do vedení o 4 branky, stav byl ve 46.minutě 30:26, hosté již jen do 51.minuty dokázali snížit na 31:29. Následná šňůra domácích v rozmezí 52.-57.minuty byla potom pro konečný výsledek rozhodující, stav se posunul na rozdíl 6 branek, na 35:29.  V závěru se již nic podstatného nestalo, mladší dorostenci SPARTY v posledním podzimním druholigovém utkání zaslouženě zvítězili o 5 branek v poměru 37:32.

Celé nedělní utkání bylo poměrně vyrovnané, ovšem výkon domácího kanonýra Michaela Procházky byl pro konečný výsledek přece jenom rozhodující. Jasně nejlepší střelec celé soutěže / 136 /  nastřílel v 1.poločase 12 branek, v tom druhém jich přidal dalších 9 a potřetí v sezóně si připsal v utkání 20 a více branek. Tentokrát 21 a jeho podzimní průměr přes 15 branek na utkání je prostě famózní. Velmi solidně ho tentokrát doplnili dva starší žáci Jirka Červený a Ondra Šimon / 6 a 5 branek /, méně tentokrát zkušení Dan Jeníček s Tomášem Horákem. A svou premiéru v dorostenecké kategorii si v posledním podzimním utkání připsal i starší žák Marek Schovanec. A v brance podal celkem solidní výkon Marek Fojta. V utkání bohatém na branky si kutnohorský tým mladších dorostenců připsal po sérii 4 porážek čtvrté podzimní vítězství a bude v druholigové tabulce přezimovat na pátém místě.

SESTAVA a BRANKY: Fojta /br/ - Procházka 21, Červený 6, Šimon 5, Jeníček 3, Horák 2, Schovanec, Valeš a Zatloukal. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 2, VYLOUČENÍ: 0 – 4, SEDMIČKY: 1/0 – 1/1, ROZHODČÍ: Navrátil / Veleň /, Šiška / Praha /, DIVÁCI: 22.

Ostatní výsledky posledního 11.kola:
TYGŘI Ústí n/L. - 1.HK Dvůr Králové n/L. 00:00, SOKOL Úvaly - SOKOL Bělá p.B. 27:30, LOKOMOTIVA Vršovice - TJ Náchod 29:23, LOKOMOTIVA Louny – SOKOL Vršovice „B“ 29:18.